بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
عبدالعلی69 به سرنگار غدیر مظلومی گم شده در تاریخ پاسخ داد.
"
یا علی

لَبيْكَ يٰا عَليْ
الحمدلله الذي جعلنا من المتمسكين بولاية أميرالمؤمنين علي بن ابيطالب عليه السلام

(١٠٩)روز تا عيد الله الاكبر عيد غدير الاغرّ

امام رضا(علیه السلام) مى‏ فرمايند:
و هو عید الله الاكبر (عید غدیر، برترین عید خداوند است)،

الغدیر، ج 1، ص .286

ابن عباس از رسول خدا (صلی الله علیه و‌آله وسلم) نقل نموده که فرمودند:

علیّ منی، مثل راسی مِن بدني
نسبت علی به من، به مانند سر من نسبت به تن من است

منابع اهل تسنن

ینابیع المودة ج ۱ ص ۱۰ - حلبی در سیره خود ج۱ ص ۳۴ - محب طبری در ذخائر العقبی ص ۶۳ - متقی هندی در کنزالعّمال در پاورقی ج ۵ ص ۳۰- احمد بن حنبل در مسند - ابن حجر در الصوائق المحرقه ص۷۶ نقل می نمایند.

الغدیر، ج 1، ص .286

حضرت اباعبدالله امام حسین (علیه السلام) نقل نموده که پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و‌آله وسلم) فرمودند:

لو حدّثت بکل ما فی نزل علیّ، ما وطئ علی موضع الااُخِذ ترابُهُ الی الماء (یعنی للتبُرک و الاستشفاء)

اگر تمام آنچه که درباره اميرالمومنين علی المرتضي علیه السلام نازل شده است را بیان کنم قدم بر هرجایی بگذارد، مردم خاک زیر پایش را (به عنوان تبرک و شفاء) به آب ریخته و می نوشند.

عالم بزرگ اهل تسنن اخطب الخطباء خوارزمی در مناقب نقل می نمایند.
"

3 ساعت پيش

"
یا علی

لَبيْكَ يٰا عَليْ

الغدیر، ج 1، ص .286

غديريه درمدح آيت الله العظمي علي المرتضي صلواه الله عليه وآله

باده بده ساقيا، ولي ز خمّ غدير
چنگ بزن مطربا، ولي بياد امير
تو نيز اي چرخ پير، بيا ز بالا به زير
دادِ مسرّت بده، ساغر عشرت بگير

بلبل نطقم چنان، قافيه پرداز شد
كه زهره در آسمان، بنغمه دمساز شد
محيط كون و مكان، دائره ي ساز شد
سَروَر روحانيان، هو العليُّ الكبير

نسيم رحمت وزيد، دهْرِ كهن شد جوان
نهال حكمت دميد، پر ز گل ارغوان
مسند حشمت رسيد، به خسرو خسروان
حجاب ظلمت دريد، ز آفتاب منير

وادي خمّ غدير، منطقه ي نور شد
يا ز كف عقل پير، تجلّي طور شد
يا كه بياني خطير، ز سرّ مستور شد
يا شده در يك سرير، قِران شاه
‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و وزير

شاهد بزم ازل، شمع دل جمع شد
تا افق لم يزَلْ روشن از آن شمع شد
ظلمت ديو و دغل، ز پرتوش قَمعْ شد
چه شاه كيوان محلّ، شد به فراز سرير

چو بر سر دست شاه، شير خدا شد بلند
بتارك مِهر و ماه، ظِلّ عنايت فكند
بشوكت فرّ و جاه، بطالعي ارجمند
شاه ولايت پناه، به امر حق شد امير

مژده كه شد مير عشق، وزير عقل نخست
بهمّت پير عشق، اساس وحدت درست
به آب شمشير عشق، نقش دوئيّت بشست
بزير زنجير عشق، شير فلك شد اسير

فاتح اقليم جود، بجاي خاتم نشست
يا به سپهر وجود، نيّر اعظم نشست
يا به محيط شهود، مركز عالم نشست
روي حسود عنود، سياه شد همچو قير

صاحب ديوان عشق، عرش خلافت گرفت
مسند ايوان عشق، زيب و شرافت گرفت
گلشن خندان عشق، حسن و لطافت گرفت
نغمه ي دستان عشق، رفت به اوج اثير

جلوه به صد ناز كرد، ليلي حُسن قِدم
پرده ز رخ باز كرد، بدر مُنير ظُلَم
نغمه گري ساز كرد، معدن كلِّ حِكَم
يا سخن آغاز كرد، عن اللّطيف الْخبير

به هر كه مولا منم، علي است مولاي او
نسخه ي اسماء منم، علي است طغراي او
سرّ معمّا منم، علي است مَجلاي او
محيط انشاء منم، علي مدار و مدير

طور تجلّي منم، سينه ي سينا علي است
سرّ انااللَّه منم، آيت كبري علي است
دُرّه ي بيضا منم، لؤلؤ لا لا علي است
شافع عقبي، منم، علي مُشار و مشير

حلقه ي افلاك را، سلسله جنبان علي است
قاعده ي خاك را، اساس و بنيان علي است
دفتر ادراك را، طراز و عنوان علي است
سيّد لولاك را، علي وزير و ظهير

دائره ي كُنْ فكان، مركز عزم علي است
عرصه ي كون و مكان، خِطّه ي رزم علي است
در حرم لا مكان، خلوت بزم علي است
روي زمين و زمان، به نور
‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌او مستنير

قبله ي اهل قبول، غُرّه ي نيكوي اوست
كعبه ي اهل وصول، خاك سر كوي اوست
قوس صعود و نزول، حلقه ي ابروي اوست
نقدِ نفوس و عقول، ببارگاهش حقير

طلعت زيباي او، ظهور غيب مصون
لعل گهرزاي او، مصدر كاف است و نون
سرّ سُوَيداي او، منزّه از چند و چون
صورت و معناي او، نگنجد اندر ضمير

يوسف كنعان عشق، بنده ي رخسار اوست
خضر بيابان عشق تشنه ي گفتار اوست
موسِي عمران عشق، طالب ديدار اوست
كيست سليمان عشق، بر در او؟ يك فقير

اي به فروغ جمال، آينه ي ذوالجلال
«مفتقر» خوش مقال، مانده به وصف تو لال
گرچه بُراق خيال، در تو ندارد مجال
ولي ز آب زُلال، تشنه بود ناگزير

ديوان كمپاني مفتقر اصفهاني (شيخ محمدحسين غروي اصفهاني رحمه الله عليه
"

3 ساعت پيش

"
یا علی

لَبيْكَ يٰا عَليْ

((109)) روز تا عيد الله الاكبر ، عيد غدير الاغرّ،

الامام علی بن موسی الرضا(علیه السلام) مى‏فرماید:
انه یوم مرغمة الشیطان (روز غدیر، روز اندوه شیطان است)

بحارالانوار، ج 98، ص 323.

فضائل و مناقب مولا امیر المومنين علي بن ابيطالب عليهما السلام از كتب اهل تسنن

قالَ رسول الله (صلی الله علیه و‌آله وسلم):

لَو اَنَّ الرّیاضَ اقلامٌ و البحرُ مدادٌ والجنُّ حُسّابٌ والانسُ کُتّابٌ ما اَحصوا فضائل علیِّ بن ابیطالب (علیه السلام)

اگر تمامی باغ ها قلم و دریاها مرکب و همه جنیان حسابگر و همه انسانها نویسنده باشند، قادر به شمارش فضائل علی بن ابیطالب (علیه السلام) نخواهند بود.
اخطب الخطباء خوارزمي در کتاب مناقب ص۱۸ چاپ ایران سال ۱۳۱۳- گنجی شافعی نیز در کفایة الطالب ص۱۲۳- سبط ابن جوزی در تذکره - ابن صباغ مالکی در فصول المهمه- سلیمان بلخی حنفی ینابیع المودة و میرسیدعلی همدانی در مودة القربی از عمربن خطاب عليه لعنت و العذاب نقل می نمایند)

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمـَنِ الرَّحِيم

وَلَوْ أَنَّمَا فِي الْأَرْضِ مِن شَجَرَةٍ أَقْلَامٌ وَالْبَحْرُ يَمُدُّهُ مِن بَعْدِهِ سَبْعَةُ أَبْحُرٍ مَّا نَفِدَتْ كَلِمَاتُ اللَّهِ ۗ إِنَّ اللَّهَ عَزِيزٌ حَكِيمٌ

و اگر همه درختان روی زمین قلم شود، و دریا برای آن مرکّب گردد، و هفت دریاچه به آن افزوده شود، اینها همه تمام می‌شود ولی کلمات خدا پایان نمی‌گیرد؛
همانا خداوند عزیز و حکیم است.

سوره مباركه لقمان آيه٢٧

و اگر آنچه درخت در زمین است، قلم شوند، و دریا و از پسِ آن هفت دریا به كمك آیند، (و مركّب شوند تا كلمات خدا را بنویسند،) كلمات خدا به پایان نرسد، همانا خداوند شكست‏ناپذیر و حكیم است.

در آیه ١٠٩ سوره ‏ى مباركه كهف نیز مى‏خوانیم: «قل لو كان البحر مداداً لكلمات ربّى لَنَفدَ البحر قبلَ أن تَنفد كلمات ربّى و لو جئنا بمِثله مَدَداً»

بگو: اگر دریا براى نوشتن كلمات پروردگارم مركّب شود، دریا پایان مى‏گیرد، پیش از آن كه كلمات پروردگارم تمام شود، هر چند همانند آن (دریاى اوّل) را كمك قرار دهیم.

مراد از «سبعة ابحر»، كثرت باشد و عدد خصوصیّتى نداشته باشد. یعنى اگر آب همه‏ى دریاها هم مركّب شود، باز هم نمى‏توانند همه‏ى كلمه الهى را بنویسند.

كلمات الهى، قابل شمارش نیستند. «ما نفدت كلمات اللّه»
كلمة اللّه چیست؟

بنابراین، اگر همه‏ى درختان قلم و همه‏ى دریاها مركّب شوند، نمى‏توانند كلمات الهى را بنویسند
در روایتي آقا و مولايمان باب الحوائج حضرت امام موسي بن جعفر كاظم‏الغيظ علیه السلام فرمود: «مصداق كلمات اللّه ما هستیم كه فضایل ما قابل ادراك و شماره نیست»

تفسیر نورالثقلین، ذیل آیه.
"

4 ساعت پيش

hooshdaran3 به سرنگار ترامپ برجام را پاره کرد! پاسخ داد.
" ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
روحانی 5سال پیش گفت برجام بر اعتماد به 5+1 بنا نشده
تضمین اجرای برجام چه بود؟
تضمین اجرای برجام چه بود؟
نیمه تیر، مجلس جدید اصولگرا که یک ماه از آغاز به کار رسمی اش می گذرد در آستانه ی برجام که ۲۳ تیر ۵ سال از تولدش می گذرد، میزبان محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه بود تا گزارشی از فعالیت های این وزارخانه را بشنود. جلسه ای که با تنش و اعتراض نمایندگان به اظهارات ظریف و دعوت های مکرر محمدباقر قالیباف رییس مجلس به رعایت نظم و آیین نامه همراه بود و با لبخند ظریف پایان یافت.

سیدصادق حسینی: در این جلسه مجتبی ذوالنوری نماینده ملایری الاصل قم و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم در خطاب پایانی با انتقاد از عملکرد وزارت خارجه در اجرای برجام گفت: «یک جا هرچه بود در طبق اخلاص قراردادید و تحویل دادید بدون این که تضمین بگیرید.»

صرف نظر از این که برجام چه می توانست باشد، این توافق بین المللی مورد تایید ۵ قدرت برتر جهان یعنی چین، روسیه، آلمان، فرانسه، انگلیس و ایالات متحده و اتحادیه اروپا بود و توسط قطع نامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد بالاترین نهاد بین المللی به عنوان یک قانون بین المللی تایید، تضمین و اجرا شد. همچنین اتهام مغرضانه و سیاسی ابعاد نظامی برنامه هسته‌ای ایران مشهور به PMD بعداز 12 سال با اجماع آرای کشورهای عضو شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و قطعنامه کشورهای۱+۵ بسته شد که از جمله دستاوردهای مهم برجام بود.

براساس قطع نامه 2231 سازمان ملل که ۲۹ تیر ۱۳۹۴ در ۳۰ ماده و ۲ پیوست تنظیم و اجرایی شد، بعد از تایید اقدامات ایران توسط یوکیو آمانو دبیرکل سابق آژانس بین المللی انرژی اتمی، سازمان ملل تمام قطعنامه‌های هسته‌ای ایران شامل ۱۶۹۶ (۲۰۰۶/مرداد ۱۳۸۵)، ۱۷۳۷ (۲۰۰۶/دی ۱۳۸۵)، ۱۷۴۷ (2007/ فروردین ۱۳۸۶)، ۱۸۰۳ (۲۰۰۸/ اسفند ۱۳۸۶)، ۱۸۳۵ (۲۰۰۸/مهر ۱۳۸۷)، ۱۹۲۹ (۲۰۱۰/ خرداد ۱۳۸۹) و ۲۲۲۴ (2015/خرداد ۱۳۹۴) را هم‌زمان لغو کرد که البته در میانشان قطع نامه 1929 سنگین ترین و گسترده ترین تحریم بود که اثرات زیانبار فراوانی بر دولت احمدی نژاد و مردم گذاشت.

بر اساس ماده ۱۹ و پیوست شماره ۵ برجام، «اتحادیه اروپایی و دولت های عضو اتحادیه اروپایی متعهد می شوند وفق پیوست شماره ۵ (برنامه اجرا)، کلیه مفاد آئین نامه اجرایی شماره ۲۶۷/۲۰۱۲ شورای اتحادیه اروپایی را، با اصلاحات بعدی، که کلیه تحریم ها یا اقدامات محدودکننده مذکور در بخش های ۱.۱ تا ۱.۱۰ زیر را اجرایی می کنند، و کلیه مفاد تصمیم ۲۰۱۰/۴۱۳/CFSP شورای اتحادیه اروپایی را، با اصلاحات بعدی لغو نمایند و قوانین اجرایی ملی را نیز لغو یا حسب نیاز اصلاح نمایند.» بر این اساس اتحادیه اروپا از ۹ مرداد 1394 اقداماتش را آغاز کرد.
مجید تخت روانچی عضو ارشد هیات مذاکره کننده ایران و معاون وقت اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه آذر ۱۳۹۵ در شبکه العالم گفت: ضمانت اجرایی برجام، درحقیقت قطعنامه فصل هفتم شورای امنیت است که لازم الاجرا است.
به عبارت ساده تر، ایران بالاترین تضمین ممکن در حقوق بین الملل یعنی پشتیبانی شورای امنیت سازمان ملل متحد را در اجرای برجام گرفته بود. خوب است اصولگرایان منتقد بگویند ایران چه تضمینی از آمریکا، چین و روسیه و اتحادیه اروپا مبنی بر اجرای تعهدات برجامی شان می توانسته بگیرد که نگرفته است.
همچنین برخی می گویند ایران باید گام های متناظر در برابر آمریکاهایی در اجرای برجام بر می داشت، مهر 1398 در جلسه ای با حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و فعالان رسانه ای شرکت کردم. او درباره ی گام های متناظر گفت: « به من گفته شد اول باید آقای اوباما امضا کند که تحریم ها را برداشته تا شما اقدامات ‌تان را انجام دهد. دستور من این بود که باید امضا بگیرید، که امضا {ی اوباما را} گرفتم. ما هیچ اقدامی نکردیم قبل از این که طرف مقابل گامش را برداشته و تعهدش را انجام داده باشد. »
ساعت ۵ عصر سه شنبه 23 تیر 1394 رییس جمهور روحانی و باراک اوباما رییس جمهور آمریکا به صورت همزمان رسما آغاز برجام را اعلام کردند.
روحانی آن روز در حالی که ۲سال از ریاست جمهوری اش گذشته بود، شاداب و پر امید گفت: این توافق آغاز یک امتحان است و می تواند خشت های دیوار بی اعتمادی را بردارد. ایران پای این پیمان خواهد ایستاد به شرطی که طرف مقابل به آن پایبند باشد.
روحانی در حالی معتقد بود « امروز روز آغاز است. آغازی برای حرکت نو، آغاز برای نشاطی نو،‌آغاز برای امیدی نو، آغاز برای آینده بهتر برای جوانان‌مان، برای حرکتی سریع‌تر برای رشد و توسعه کشور عزیزمان ایران» اما از بی اعتمادی به طرف های مقابل هم گفت: «ممکن است از ما بپرسند که آیا این توافق بر مبنای اعتماد به 1+5 بنا شده است که اگر این چنین بود که 23 ماه مذاکره و این دور اخیر 18 شبانه‌روز مذاکره لاینقطع نیاز نبود. برای ما در بحث اعتماد اجرای این توافق آغاز یک امتحان است،اگر این توافق به دقت و به خوبی اجرا شد، قدم به قدم اجرای این توافق می‌تواند، آرام، آرام خشت‌های دیوار بی‌اعتمادی را بردارد. روشن است که ما امروز بر مبنای دقت کامل و نظارت بر توافق کارمان را پیش می‌بریم بدون اینکه از پیش بخواهیم نسبت به کشورهایی که سابقه بسیار بدی برخی از آنها نسبت به ایران داشتند و برخی هم سابقه خوبی نداشتند، اعتماد کنیم. امروز اجرای توافق دو طرفه است، اگر آنها به این توافق پایبند باشند، ما البته به توافق پایبندیم. ملت ایران همواره در تاریخ اگر عهد و پیمانی بسته پای پیمان خود ایستاده است. ما پای این پیمان خواهیم ایستاد به شرط آنکه طرف مقابل ما پای این پیمان ایستاده باشد.»

دونالد ترامپ اول بهمن ۱۳۹۵ به عنوان رییس جمهور آمریکا سوگند خورد، ۱۶ ماه بعد، همان طور که گفته بود از برجام خارج شد و تحریم های جدیدی را علیه ایران اعمال کرد. در این سو ایران با تامل یک سال بعدش ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، نخستین اقدام متقابل را انجام داد و در نهایت تا امروز به دستور رییس جمهور ۵ گام متقابل در کاهش تعهدات برجامی برداشته است. حالا در آستانه ۵ سالگی برجام، ایران ۳ماه و نیم تا ۲۷ مهر و رفع تحریم محدودیت های تسلیحاتی و ۳ سال تا رفع محدودیت های اشاعه ای فاصله دارد. ایران آن طور که می خواست نتوانست از منافع برجام بهره مند شود، حالا ۳ ماه و نیم سخت و پرفشار پیش رو دارد تا شاید بتواند از میوه ی برجام در زمینه رفع تحریم تسلیحاتی بهره مند شود.

1717

کد خبر 1406766 "

4 ساعت پيش

عبدالعلی69 سرنگار جدیدی با عنوان اثبات ارتداد و کفر و جهنمی بودن عایشه به سبک بخاری!!! ساخت
"
عایشه

اثبات ارتداد و کفر و جهنمی بودن عایشه به سبک بخاری!!!

در مصادر مخالفین با سند صحیح آمده که عایشه تصریح کرده بعد از رسول الله بدعت گذار بوده و بدعت ها گذاشته است!!!!

حدَّثَنَا أَبُو الْعَبَّاسِ مُحَمَّدُ بْنُ یَعْقُوبَ، ثنا أَبُو الْبَخْتَرِیِّ عَبْدُ اللَّهِ، عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ بِشْرٍ الْعَبْدِیِّ، ثنا إِسْمَاعِیلُ بْنُ أَبِی خَالِدٍ، عَنْ قَیْسِ بْنِ أَبِی حَازِمٍ، قَالَ: قَالَتْ عَائِشَةُ، رَضِیَ اللَّهُ عَنْهَا وَکَانَتْ تُحَدِّثُ نَفْسَهَا أَنْ تُدْفَنَ فِی بَیْتِهَا مَعَ رَسُولِ اللَّهِ صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ وَأَبِی بَکْرٍ، فقَالَتْ:إِنِّی أَحْدَثْتُ بَعْدَ رَسُولِ اللَّهِ صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ حدَثًا ادْفُنُونِی مَعَ أَزْوَاجِه فَدُفِنَتْ بِالْبَقیعِ

قیس بن ابی حازم به عایشه می گوید: آیا دوست داری که شما را کنار پیامبر و ابوبکر دفن کنیم؟ عایشه گفت: من بعد از رسول خدا چه بدعت هایی گذاشتم مرا کنار همسران پیامبر دفن کنید. او را در بقیع دفن کردند

المستدرک علی الصحیحین.ج4 ص7.ط دار الکتب العلمیة

حاکم نیشابوری در ادامه حدیث می‌گوید :
هذا صحيح علي شرط الشيخين و لم يخرجاه.
این حدیث صحیح است و شرايط مسلم و بخاري را دارد؛‌ ولي آنها نقل نكرده اند

ذهبي هم در تلخيص المستدرك مي‌گويد اين روايت صحيح است.

اما مطلب زمانی جالب تر میشود که بدانیم در صحیح ترین کتاب اهل سنت یعنی صحیح بخاری، روایت دارند بعضی از اصحاب رسول الله که بعد از ایشان بدعت گذاشتن جهنمی و مرتد هستند!

وقال أحمد بن شبيب بن سعيد الحبطي حدثنا أبي عن يونس عن بن شهاب عن سعيد بن المسيب عن أبي هريرة أنه كان يحدث أن رسول الله صلى الله عليه وسلم قال يرد علي يوم القيامة رهط من أصحابي فيجلون عن الحوض فأقول يا رب أصحابي فيقول إنك لا علم لك بما أحدثوا بعدك إنهم ارتدوا على أدبارهم القهقري

ابوهریره روایت کرده است همانا رسول خدا صلی الله علیه [وآله] و سلم فرمود: گروهی از اصحاب من در روز قیامت نزد من می آیند، ایشان از حوض دور ساخته می شوند. من می گویم: ای پروردگار من: از اصحاب من اند، گفته می شود: اینها بعد از تو بدعت هایی به وجود آوردند که به آن علم نداری، همانا اینها مرتد شدند و به عقب شان برگشت نموده اند.

صحيح البخاري ص 1633

عایشه: من بعد از رسول الله بدعت ها گذاشتم!

صحیح بخاری: صحابی که بعد از رسول الله بدعت گذاشتن جهنمی و مرتد شدند.

و به این ترتیب عایشه هم خلود در جهنم می کند.
"

7 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
آره واقعا یعنی کسی که میگه لااله الا زهرا قا بل آمرزش نیست ؟

کسی که فکرمی کنه دروپنجره و غیره شفا میده حاجت میده قابل آمرزش نیست ؟

کسی که فکر می کنه خداوند پسر و دخترو خانواده دارد قابل بخشش نیست ؟
کسی که فکر می کنه خدایگانه پسر شو فرستاده رو زمین که بربالای صلیب که کفاره گناهان انساها باشه قابل بخشش نیست ؟

اما اگر ولایت علی رو قبول نداشته باشد فکر بخشش رو هم نباید بکند چون آل الله را قبول نداشته این یعنی شرک
البته فکر نکنید که منظور خانواده خداوند است مثل قدیما که فکر می کردند فرشته ها دختر خداوند هستند اونا نادان بودن
[/QUOTE]
رمان نویسی جواب سوال من نشد

نقل قول:
باز خودت بزن به .......

یعنی همه انواع شرک یکیست ؟
به من وحی نشده به من خوطب به وحی شدهوشرک در ولایت کلام وحی هست

کیه که از روی ضعف ایمان تکه اش به سرمایه ومغازه وحقوقش نباشه ؟
یعنی کسی که شرک در ربوبیت داره ولومتوجه نباشه باش از دنیا بره قابل امرزش نیست ؟
کسی که خیال کنه که نون سیر میکنه واب سیراب می کنه اینهم نوعی شرک است

که اکثرا مبتلا هستند که شرک در ربوبیت هست ولومتوجه نباشه از دنیا بره قابل امرزش نیست ؟
[/QUOTE] "

7 ساعت پيش

کنجکاو1 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
باز خودت بزن به .......

که اکثرا مبتلا هستند که شرک در ربوبیت هست ولومتوجه نباشه از دنیا بره قابل امرزش نیست ؟
[/QUOTE]

آره واقعا یعنی کسی که میگه لااله الا زهرا قا بل آمرزش نیست ؟

کسی که فکرمی کنه دروپنجره و غیره شفا میده حاجت میده قابل آمرزش نیست ؟

کسی که فکر می کنه خداوند پسر و دخترو خانواده دارد قابل بخشش نیست ؟
کسی که فکر می کنه خدایگانه پسر شو فرستاده رو زمین که بربالای صلیب که کفاره گناهان انساها باشه قابل بخشش نیست ؟

اما اگر ولایت علی رو قبول نداشته باشد فکر بخشش رو هم نباید بکند چون آل الله را قبول نداشته این یعنی شرک
البته فکر نکنید که منظور خانواده خداوند است مثل قدیما که فکر می کردند فرشته ها دختر خداوند هستند اونا نادان بودن "

8 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست پاسخ داد.
"
پست2758

در اصل توسط abtahisinaغانت هالک نوشته شده است http://www.iranclubs.net/forums/imag...s/viewpost.gif
پس اگر غیرخدا را نمی خوانی، چرا از چنین عقیده ای دفاع می کنی؟

hosyn
من به توفیق خداوند متعال، محال است از عقیده خلاف رضای خدا، دفاع بکنم، اگر عقیده‌ای که شما میگویید، همانطوری است که برداشت شما از آن عقیده است، من محکم‌تر از شما آن را ردّ میکنم، اما اگر شما این عقیده را بد تفسیر میکنید، شما باید خودتان را اصلاح کنید، این آیات را شاید هنوز در رحم مادرتان هم نبودید، بنده خواندم، سالها در دقائق آیه شریفه یبتغون الی ربهم الوسیلة أیّهم أقرب، فکر کردم، محتاج ترجمه بحمد الله تعالی نیستم، و منتظر نیستم ببینم شما چطور آیه را معنا میکنید، باید ببینیم خدای نازل کننده قرآن، از این آیه چه منظوری دارد؟ رضایت او میزان است، آیه قرآن او میزان است، نه تفسیر ناصحیح بندگان جاهل او.
"

11 ساعت پيش

"
نقل قول:
پس راه توبه برای همه باز است

وقتی راه توبه برای همه بازاست پس چرا خداوند شرک را نمی بخشند ؟

خب با هر شرکی از دنیا برود بخشیده نمی شود مگر اینکه آیه ای یواشکی به تو وحی شده باشد که بدانی منظور کدام شرک است .

از اینها گذشته با اینکه خیلی بددهن وفحاشی اما خوشحالم که هستی حیف که جای دیگر دوستانت خالی است مخصوصا جناب حسین که رجوع به آیات قرآن را شرک و تمام آیات قرآن را متشابهات
می داند .حضور شما برای کسایی که بدنبال هدایت واقعی هستند لازم است
[/QUOTE]
باز خودت بزن به .......

که اکثرا مبتلا هستند که شرک در ربوبیت هست ولومتوجه نباشه از دنیا بره قابل امرزش نیست ؟ "

11 ساعت پيش

کنجکاو1 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
اما شرک غیر قابل بخشش را قبول نکردن ولایت علی دانستی

پس چظور شد این شرک هم که قابل بخشش شد مگر نگفتی قابل بخشش نیست ؟

یک وهابی که حرم امامانت را خراب می کند و ولایت آن را قبول ندارد چطور وقتی ولایت علی را قبول می کند شرک گذشتش بخشیده می شود مگر نگفتی

شرکی است که قابل بخشش نیست
نقل قول:
والاه یا نمی فهمی یا خودت رو به نفهمی می زنی یا هردو با هم

بله شرکی که قابل بخشش نیست مثل کفر بما انزل الله وشرک در ولایت امیرالمومنین منتهی به شرط اینکه با این شرک وکفر از دنیا بره .
وشرک در اطاعت مال مسلمین ومومنین هست انسان وقتی گناه می کنه شیطان رو می پرسته وگوش بحرف شیطان می ده وحتی گوش دل به ناطقی می ده طبق روایات اورا عبادت می کنه اگه مطالب خدائی بود خدا رو می پرسته واگه شیطانی بود شیطان رو .........که این راه توبه اش بازه

یک وهابی ...................
راه توبه بازه برای همه تا قبل از مرگ

واینکه توبه فرعون فبول نشد

بخاطر اینکه وارد نشئه اخرت شده بود
وانجا دار تکلیف نیست
[/QUOTE]

نقل قول:
در حالیکه این شرک قابل آمرزش است .چون راه برای توبه انسان گناهکار باز است پس گوش به فرمان شیطان دادن و اطاعت او را کردن گرچه گناه است اما گناه غیر قابل آمرزش نیست . دوستان وهابی در جوابها بسیار عصبانی بودند که شرک در طاعت قابل امرزش نیست پس اگر این حرف درست باشد توبه معنا ندارد .چون توبه از گناه یعنی توبه از شرک در طاعت و همینطور ریا هم قابل توبه است وریا هم خود نوعی شرک در طاعت و... است .

آیا مراد شرک در ربوبیت الهی است ؟

این هم گناهی است قابل آمرزش تکیه و امید به غیر خدا شرک است وهمه گرفتار .

اگر کسی در دلش ذر ه ای امید به غیر خدا داشته باشد .این شرک در ربوبیت خداست . مثلا تکیه اش به سرما یه اش یا مغا زه اش یا حقوقش یا مدرک تحصیلی اش یا کاری دارد در ادار ه ای مثلا رجوع به آشنائی می کند وامید دارد که کارش راه اندازی شود همه اینها شرک در ربوبیت است . حتی اگر کسی گمان کند دارو ودکتر علت تامه برای خوب شدن اوست .یا غذا و آب است که او را سیر وسیراب می کند همه اینها شرک در ربو بیت خداست که ناشی از جهل و ضعف عقل وایمان در افراد است . اما اینهم ذنب لا یغفر نیست و قابل امرزش .

حتی در روایت فرمودند : اگر انگشتر خود را طوری قرار دهی که علامت باشد تا چیزی یادت باشد تا فراموشت نشود این شرک به ربوبیت خداست .

جالب است بدانیم وهابیها که مدعی توحیدند در زمان جنگ تحمیلی نفتکشهایشان با پرچم امریکا حرکت می کرد در خلیج فارس برای در امان ماندن از حملات قایقهای تندرو. توسل به پیامبر ویا محمد گفتن شرک است اما توسل به پرچم امریکا عین توحید جل الخالق .
پس راه توبه برای همه باز است

وقتی راه توبه برای همه بازاست پس چرا خداوند شرک را نمی بخشند ؟

نقل قول:
منتهی به شرط اینکه با این شرک وکفر از دنیا بره
خب با هر شرکی از دنیا برود بخشیده نمی شود مگر اینکه آیه ای یواشکی به تو وحی شده باشد که بدانی منظور کدام شرک است .

از اینها گذشته با اینکه خیلی بددهن وفحاشی اما خوشحالم که هستی حیف که جای دیگر دوستانت خالی است مخصوصا جناب حسین که رجوع به آیات قرآن را شرک و تمام آیات قرآن را متشابهات
می داند .حضور شما برای کسایی که بدنبال هدایت واقعی هستند لازم است "

13 ساعت پيش

میرزا عبدالزکی به سرنگار لطفا با کفش وارد نشوید پاسخ داد.
" یک بار
یک نفر
یک روزی
با کفش وارد شد
تمام زندگی ام را به لجن کشید
و رفت!

++ پی نوشت: این نوشته هیچ مخاطبی ندارد چه برسه که خاص باشه یا عام "

14 ساعت پيش

میرزا عبدالزکی به سرنگار مشاعره پاسخ داد.
" دی کوزه‌ گری بدیدم اندر بازار
بر پاره گلی لگد همی زد بسیار
و آن گل بزبان حال با او می‌گفت
من همچو تو بوده‌ام مرا نیکودار "

14 ساعت پيش

"
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
مثل اینکه یا متوجه سوال نشدی

شما گفتی شرک به الله قابل یخشش نیست

در باره شرک نافرمانی خداوند گفتی قابل بخشش است چون در توبه باز است

[
اما شرک غیر قابل بخشش را قبول نکردن ولایت علی دانستی

پس چظور شد این شرک هم که قابل بخشش شد مگر نگفتی قابل بخشش نیست ؟

یک وهابی که حرم امامانت را خراب می کند و ولایت آن را قبول ندارد چطور وقتی ولایت علی را قبول می کند شرک گذشتش بخشیده می شود مگر نگفتی

شرکی است که قابل بخشش نیست
[/QUOTE]
والاه یا نمی فهمی یا خودت رو به نفهمی می زنی یا هردو با هم

بله شرکی که قابل بخشش نیست مثل کفر بما انزل الله وشرک در ولایت امیرالمومنین منتهی به شرط اینکه با این شرک وکفر از دنیا بره .
وشرک در اطاعت مال مسلمین ومومنین هست انسان وقتی گناه می کنه شیطان رو می پرسته وگوش بحرف شیطان می ده وحتی گوش دل به ناطقی می ده طبق روایات اورا عبادت می کنه اگه مطالب خدائی بود خدا رو می پرسته واگه شیطانی بود شیطان رو .........که این راه توبه اش بازه

یک وهابی ...................
راه توبه بازه برای همه تا قبل از مرگ

واینکه توبه فرعون فبول نشد

بخاطر اینکه وارد نشئه اخرت شده بود
وانجا دار تکلیف نیست "

17 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار قرارداد ۲۵ ساله ایران با چین پاسخ داد.
" 25 سال اجاره داده میشیم به برادران چینی "

18 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار آخرین کتابی که خوندی چی بوده؟ پاسخ داد.
" شنگول و منگول برای هزارمین بار خوندمش "

18 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار به یه جایی از زندگی که رسیدی ، میفهمی ...... پاسخ داد.
" مرگ به واسطه وجود حضرت ویروس کرونا از همیشه بهت نزدیک تره "

18 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار اي كاش.... پاسخ داد.
" ای کاش من میرفتم رو کولتون پتکیو پتکیو میکردم "

18 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار انگیزتون از عضو شدن در این باشگاه چی بود؟ پاسخ داد.
" شکار گاوایی که ماسک نمیزنن "

18 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار همین الان چه حسی داری؟ پاسخ داد.
" حس میکنم یه تیم تشکیل بدیم بریم با کرونایونایتد بازی کنیم "

18 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار آخرين فيلمي كه ديدم ........... پاسخ داد.
" shame 2011 "

18 ساعت پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 03:22AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه