بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
مجیدماجد به سرنگار سئوال از کاربران گرامی خصوصا شیعه پاسخ داد.
" ضمن تشکر از ناقد گرامی
متاسفم که تا کنون همه براین باورند که غیر مسلمانان در عمل به قرآن از مسلمانان جلوترند ؟
من کمی دیگر صبر میکنم و بعد به قدم بعدی میروم .
جسارتا آقای hosyn و جناب صبح حرفی ندارند در این مورد ؟! "

5 ساعت پيش

ناقد به سرنگار سئوال از کاربران گرامی خصوصا شیعه پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط مجیدماجد نوشته شده است نمايش نوشته
لطفا تفسیر این فرمایش حضرت علی علیه السلام در وصیتنامه ایشان را بفرمایید .
"«الله، الله فی القرآن، لایسبقکم بالعمل به غیرکم؛ [2] بترسید از خدا، بترسید از خدا درباره قرآن، مبادا دیگران در عمل به آن از شما پیشی گیرند!».
و اینکه آیا در این زمان ما در چنان وضعیتی هستیم یا نه ؟!و چرا بله یا چرا نه ؟!
سوالی که کردید جوابش چندان دشوار نیست.
به فرموده امام صادق کونوا دعاة الناس بغیر السنتکم
اما کو عمل؟ همه اش ادعاهای زبانی است.
آیا بهشت را به ادعا و یا بهانه و شعار می دهند یا به زحمت و کردار نیک؟
حتی اگر در دل حب اهل بیت را داشته باشیم اما در عمل بر خلاف توصیه های آنان عمل کنیم آیا فایده ای دارد؟ گناه گناه است و آثار وضعی دینوی و اخروی دارد و اساسا کسی که گناه می کند دلش پذیرش حب اولیا و نیکان را ندارد، بلکه به تدریج می شود لانه شیطان.

نگاهی به آسیب های اخلاقی و فرهنگی جامعه ایران (که اکثرا شیعه شناسنامه ای هستند) نشان می دهد که چقدر از آموزه های علوی فاصله داریم. متاسفانه غربی ها بیش از ما به توصیه های دینی پای بند عملی هستند.
اما شمه ای از آسیب های ما:
- بی نظمی و قانون گریزی
- دروغ و دغل وفریبکاری
- چاپلوسی و فرصت طلبی
- دورویی و ریاکاری
- تعصب و تحجر
- عدم وجدان کاری
- خودخواهی و عدم احترام به دیگران
- بی مسئولیتی و عدم نقدپذیری
- غلوپردازی و خرافه گرایی
- غلبه احساسات بر خردورزی
- دزدی و غارتگری بیت المال
- نابودی طبیعت و محیط زیست
-و...

البته امور فوق برای همه ایرانی ها عمومیت ندارد، همان طور که ممکن است در خارج هم بسیاری گرفتاری آفت های فوق باشند.

اما جامعه ای که مدعی سیره محمدی و علوی است حسابش فرق می کند. یا باید ادعاها را کنار بگذاریم و یا باید کمر همت ببندیم و با آسیب ها و آفت های فوق به طور جدی و نهادینه مبارزه کنیم....
والبته کاری است بس دشوار و سترگ، لذا مولا علی فرمود:
انکم لا تقدرون علی ذلک و لکن أعینوني بورع واجتهاد وعفة وسداد... "

14 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار إنَّ اللَّهَ يَغْضَبُ لِغَضَبِكِ وَيَرْضَى لِرَضَاكِ پاسخ داد.
"
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن واخذل واهلک من عاداهم

حضرت فاطمهٔ زهرا -صلوات الله علیها- یا ابوبکر⁉️

مطابق روایت کتاب «صحیح مسلم» -که اهل‌سنّت آن را صحیح‌ترین کتاب پس از قرآن معرفی می‌کنند و بر صحّت تمامی روایاتش اجماع دارند- برای مسلمان جایز نیست که بیش از سه روز با برادر دینی خود قهر کند و از او دوری گزیند، و در جای دیگر همین کتاب نقل شده است از عائشه که گفت: فاطمه رضی الله عنها بر ابوبکر رضی الله عنه خشم گرفت و از او دوری گزید و تا زمان وفات با او سخن نگفت! ...
هنگامی که وفات کرد، شوهرش علی رضی الله عنه او را شبانه دفن کرد و ابوبکر رضی الله عنه را آگاه نکرد و خود بر او نماز [جنازه] خواند.

حال طرح سوالاتی که پاسخ صریح می‌طلبد:

چرا حضرت فاطمهٔ زهرا -صلوات الله علیها- سخن ابوبکر مبنی بر ارث نگذاشتن رسول‌خدا -صلّیٰ الله علیه وآله- را قبول نکرده است؟
آیا قبول نکردن ایشان دلیل بر جعلی بودن این سخن دروغین نسبت به حضرت رسول‌اکرم -صلّیٰ الله علیه وآله- نیست؟

اگر بخواهیم که بگوییم ابوبکر به درستی این سخن را از حضرت رسول‌اکرم -صلّیٰ الله علیه وآله- به درستی نقل کرده است؛
پس باید ناچار هستیم که قبول کنیم حضرت فاطمهٔ زهرا -صلوات الله علیها- در برابر سخن حضرت رسول‌اکرم -صلّیٰ الله علیه وآله- سر تعظیم فرو نیاورده است و نمی‌خواستند که حق را قبول کنند! که چنین فعلی قطعاً از شأن و جلالت و عصمت آن‌حضرت بدور است!

آیا حضرت فاطمهٔ زهرا -صلوات الله علیها- سرور زنان بهشتی،
ابوبکر را دروغگو می‌دانسته است که اگر چنین باشد و ابوبکر سخنی را به دروغ به رسول‌خدا -صلّیٰ الله علیه وآله- نسبت دهد، عذاب بدی برای او آماده شده است!

آیا می‌دانید جایگاه کسی که به دروغ بر رسول‌اکرم -صلّیٰ الله علیه وآله- سخنی می‌بندد چیست؟
منْ كَذَبَ عَلَيَّ مُتَعَمِّدًا فَلْيَتَبَوَّأْ مَقْعَدَهُ من النَّارِ

رسول‌خدا -صلّیٰ الله علیه وآله- فرمودند: کسی که از روی قصد بر من دروغ ببندد، باید که جایگاه خویش را در دوزخ آماده کند.

صحيح البخاري، جلد ۱، صفحه ۵۲، حدیث ١١٠

http://library.islamweb.net/newlibra...=0&bookhad=110

نکتهٔ مهمی که از این روایت استنباط می‌شود این است که آیا حضرت فاطمهٔ زهرا -صلوات الله علیها- ابوبکر را مسلمان می‌دانست یا خیر که تا آخر عمر مبارک‌شان با ابوبکر قهر بودند ؛
و با او سخنی نگفته‌اند! آیا اگر ابوبکر در نظر حضرت فاطمهٔ زهرا -صلوات الله وسلامه علیها- مسلمان بود، شایسته بود که آن‌حضرت بیش از سه روز با برادر دینی خود قهر کند؟

حال باید انتخاب کنیم که آيا حضرت فاطمهٔ زهرا -صلوات الله علیها-، ابوبکر را مسلمان می‌دانسته است یا خیر؟
یا اینکه حضرت فاطمهٔ زهرا -صلوات الله علیها- به سخن حضرت رسول‌اکرم -صلّیٰ الله علیه وآله- توجهی نکرده‌اند!

حضرت زهرا -علیها السّلام- یا ابوبکر؟! انتخاب با شماست!

لینک دانلود کیفیت اصلی:
http://bit.ly/2BJ1mcS

لینک دانلود -پشتیبانی- کیفیت اصلی:
http://bit.ly/2GCGjYZ

یا علی یا الیا یا حیدر
کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
لعن الله ظالمیک وقاتلیک یا فاطمه
"

19 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار پیشگویی رسول خدا صلی الله علیه و آله و مرتد شدن تمام عرب و صحابه و برگشتن به دوران جاهلیت بعد از شهادت رسول اکرم صلی الل پاسخ داد.
"

مطابق روایت کتاب «صحیح مسلم» -که اهل‌سنّت آن را صحیح‌ترین کتاب پس از قرآن معرفی می‌کنند و بر صحّت تمامی روایاتش اجماع دارند- برای مسلمان جایز نیست که بیش از سه روز با برادر دینی خود قهر کند و از او دوری گزیند، و در جای دیگر همین کتاب نقل شده است از عائشه که گفت: فاطمه رضی الله عنها بر ابوبکر رضی الله عنه خشم گرفت و از او دوری گزید و تا زمان وفات با او سخن نگفت! ...
هنگامی که وفات کرد، شوهرش علی رضی الله عنه او را شبانه دفن کرد و ابوبکر رضی الله عنه را آگاه نکرد و خود بر او نماز [جنازه] خواند.

چرا حضرت فاطمهٔ زهرا -صلوات الله علیها- سخن ابوبکر مبنی بر ارث نگذاشتن رسول‌خدا -صلّیٰ الله علیه وآله- را قبول نکرده است؟
آیا قبول نکردن ایشان دلیل بر جعلی بودن این سخن دروغین نسبت به حضرت رسول‌اکرم -صلّیٰ الله علیه وآله- نیست؟

اگر بخواهیم که بگوییم ابوبکر به درستی این سخن را از حضرت رسول‌اکرم -صلّیٰ الله علیه وآله- به درستی نقل کرده است؛
پس باید ناچار هستیم که قبول کنیم حضرت فاطمهٔ زهرا -صلوات الله علیها- در برابر سخن حضرت رسول‌اکرم -صلّیٰ الله علیه وآله- سر تعظیم فرو نیاورده است و نمی‌خواستند که حق را قبول کنند! که چنین فعلی قطعاً از شأن و جلالت و عصمت آن‌حضرت بدور است!

ابوبکر را دروغگو می‌دانسته است که اگر چنین باشد و ابوبکر سخنی را به دروغ به رسول‌خدا -صلّیٰ الله علیه وآله- نسبت دهد، عذاب بدی برای او آماده شده است!

آیا می‌دانید جایگاه کسی که به دروغ بر رسول‌اکرم -صلّیٰ الله علیه وآله- سخنی می‌بندد چیست؟

رسول‌خدا -صلّیٰ الله علیه وآله- فرمودند: کسی که از روی قصد بر من دروغ ببندد، باید که جایگاه خویش را در دوزخ آماده کند.

نکتهٔ مهمی که از این روایت استنباط می‌شود این است که آیا حضرت فاطمهٔ زهرا -صلوات الله علیها- ابوبکر را مسلمان می‌دانست یا خیر که تا آخر عمر مبارک‌شان با ابوبکر قهر بودند ؛
و با او سخنی نگفته‌اند! آیا اگر ابوبکر در نظر حضرت فاطمهٔ زهرا -صلوات الله وسلامه علیها- مسلمان بود، شایسته بود که آن‌حضرت بیش از سه روز با برادر دینی خود قهر کند؟

حال باید انتخاب کنیم که آيا حضرت فاطمهٔ زهرا -صلوات الله علیها-، ابوبکر را مسلمان می‌دانسته است یا خیر؟
یا اینکه حضرت فاطمهٔ زهرا -صلوات الله علیها- به سخن حضرت رسول‌اکرم -صلّیٰ الله علیه وآله- توجهی نکرده‌اند!

لینک دانلود کیفیت اصلی:

یا علی یا الیا یا حیدر
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
"

19 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار به نیت سلامتی وظهور وفرج صاحب العصر والزمان صلوات پاسخ داد.
"

لینک دانلود کیفیت اصلی:

یا علی یا الیا یا حیدر
"

19 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار یا علی پاسخ داد.
"

لینک دانلود کیفیت اصلی:

یا علی یا الیا یا حیدر

"

19 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار سئوال از کاربران گرامی خصوصا شیعه پاسخ داد.
"
1-دروغ نگفتن
که دروغ منشا وکلید همه مفاسد وبی دینها و دزدیها و..................... هست
"

19 ساعت پيش

"
نقل قول:
در اصل توسط a_d نوشته شده است نمايش نوشته
سلام در بسیاری از جوامع غربی و شرقی در بسیاری از موارد از ما بهتر عمل می کنند.
در غرب انسان ها بیشتر پول زحمت واقعی خودشون رو میگیرن. اما این جا رانت و دلال بازی و ... درامد بیشتری داره. رشوه و پارتی بازی حتی بین بعضی از روحانیون مون وجود داره.
ماها ارزش ادمایی که مفیدند رو نابود کردیم و ارزش ها رو از بین بردیم راحت به هم برچسب میزنیم. برچسب های پولدار و بی پول روستایی و شهری بالا شهری پایین شهری و ...
عدالتی وجود نداره بودجه ها و ثروت سلیقه ایی تقسیم میشه. اما توی اروپا مردم ی شهر بزرگ و یک روستای کوچک حقوق شهروندی مساوی دارند.
نژادپرستی.
دزدی از کار. بسیاری از کسانی که حقوق میگیرند بی تعارف کاری مفیدی انجام نمیدن. دزدی از هوا. دزدی از محیط زیست. دزدی از حق مردم. دزدی از امکانات مردم. رانت و رانت و رانت
و هزار درد دیگه .
لطف کردید اما کاش بصورت شماره گذاری شده و خلاصه فهرست میکردید تا ادامه گفتگو کمتر به حاشیه رفته و به شکل منظم پیش برود .
دوستان توجه کنند این از وصایای حضرت علی علیه السلام هست و تا کنون کسی نگفته که این هشدار حضرت به وقوع نپیوسته !!
اگر ما چند تا از موضوعات را بتوانیم فهرست کنیم آنگاه میتوان راه حلهای فرضی را پیدا کرد . "

يك روز پيش

a_d به سرنگار سئوال از کاربران گرامی خصوصا شیعه پاسخ داد.
" سلام در بسیاری از جوامع غربی و شرقی در بسیاری از موارد از ما بهتر عمل می کنند.
در غرب انسان ها بیشتر پول زحمت واقعی خودشون رو میگیرن. اما این جا رانت و دلال بازی و ... درامد بیشتری داره. رشوه و پارتی بازی حتی بین بعضی از روحانیون مون وجود داره.
ماها ارزش ادمایی که مفیدند رو نابود کردیم و ارزش ها رو از بین بردیم راحت به هم برچسب میزنیم. برچسب های پولدار و بی پول روستایی و شهری بالا شهری پایین شهری و ...
عدالتی وجود نداره بودجه ها و ثروت سلیقه ایی تقسیم میشه. اما توی اروپا مردم ی شهر بزرگ و یک روستای کوچک حقوق شهروندی مساوی دارند.
نژادپرستی.
دزدی از کار. بسیاری از کسانی که حقوق میگیرند بی تعارف کاری مفیدی انجام نمیدن. دزدی از هوا. دزدی از محیط زیست. دزدی از حق مردم. دزدی از امکانات مردم. رانت و رانت و رانت
و هزار درد دیگه . "

يك روز پيش

"
نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
بله وقوع یافته خیلی ساله
دروغ نمیگند مردم مرگ بر امریکا
اما مسلمونای شناسنامه ای
ربا نمی خورند
اما .....................
و.................
بازهم ممنون
حالا لطفا راهنمایی بفرمایید غیر مسلمانان در کدامیک از دستورات قرآن از مسلمانان پیشی گرفته اند .
1- ربا خواری که فرمودید
2- ؟!
3-؟! "

يك روز پيش

" بله وقوع یافته خیلی ساله
دروغ نمیگند مردم مرگ بر امریکا
اما مسلمونای شناسنامه ای
ربا نمی خورند
اما .....................
و................. "

يك روز پيش

"
نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
یکیش دروغه 2 ازادی بیان 3مسئولیت بر اساس لیاقت نه تملق وچاپلوسی و.......................4 عدم قصاص قبل جنایت و...
عبدالعلی جان ممنون که پاسخ دادید .
اما ابتدا نگفتید الان هشدار حضرت علی علیه السلام وقوع پیدا کرده یا نه ؟! یعنی الان دیگران از شیعیان یا غیر مسلمانان بیشتر به قرآن عمل میکنند یا نه ؟!
بعد که در این مورد راهنمایی کردید آنوقت شواهدی که موید نظرتان باشد را بفرمایید . "

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار به نیت سلامتی وظهور وفرج صاحب العصر والزمان صلوات پاسخ داد.
"
‍ امام صادق علیه السلام :
هر کس شبهای جمعه سوره جمعه را بخواند کفاره گناهان او تا جمعه بعد خواهد بود,(مفاتیح الجنان اعمال شب جمعه)
همش ۱۱ آیه ست.

ثوابش اولا تقدیم به ساحت حضرات معصومین و ثانیا گذشتگان شیعه

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم
یُسَبِّحُ لِلَّهِ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَمَا فِی الأرْضِ الْمَلِکِ الْقُدُّوسِ الْعَزِیزِ الْحَکِیمِ ﴿١﴾ هُوَ الَّذِی بَعَثَ فِی الأمِّیِّینَ رَسُولا مِنْهُمْ یَتْلُو عَلَیْهِمْ آیَاتِهِ وَیُزَکِّیهِمْ وَیُعَلِّمُهُمُ الْکِتَابَ وَالْحِکْمَةَ وَإِنْ کَانُوا مِنْ قَبْلُ لَفِی ضَلالٍ مُبِینٍ ﴿٢﴾ وَآخَرِینَ مِنْهُمْ لَمَّا یَلْحَقُوا بِهِمْ وَهُوَ الْعَزِیزُ الْحَکِیمُ ﴿٣﴾ ذَلِکَ فَضْلُ اللَّهِ یُؤْتِیهِ مَنْ یَشَاءُ وَاللَّهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِیمِ ﴿٤﴾ مَثَلُ الَّذِینَ حُمِّلُوا التَّوْرَاةَ ثُمَّ لَمْ یَحْمِلُوهَا کَمَثَلِ الْحِمَارِ یَحْمِلُ أَسْفَارًا بِئْسَ مَثَلُ الْقَوْمِ الَّذِینَ کَذَّبُوا بِآیَاتِ اللَّهِ وَاللَّهُ لا یَهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمِینَ ﴿٥﴾ قُلْ یَا أَیُّهَا الَّذِینَ هَادُوا إِنْ زَعَمْتُمْ أَنَّکُمْ أَوْلِیَاءُ لِلَّهِ مِنْ دُونِ النَّاسِ فَتَمَنَّوُا الْمَوْتَ إِنْ کُنْتُمْ صَادِقِینَ ﴿٦﴾ وَلا یَتَمَنَّوْنَهُ أَبَدًا بِمَا قَدَّمَتْ أَیْدِیهِمْ وَاللَّهُ عَلِیمٌ بِالظَّالِمِینَ ﴿٧﴾ قُلْ إِنَّ الْمَوْتَ الَّذِی تَفِرُّونَ مِنْهُ فَإِنَّهُ مُلاقِیکُمْ ثُمَّ تُرَدُّونَ إِلَى عَالِمِ الْغَیْبِ وَالشَّهَادَةِ فَیُنَبِّئُکُمْ بِمَا کُنْتُمْ تَعْمَلُونَ ﴿٨﴾ یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِذَا نُودِیَ لِلصَّلاةِ مِنْ یَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِکْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَیْعَ ذَلِکُمْ خَیْرٌ لَکُمْ إِنْ کُنْتُمْ تَعْلَمُونَ ﴿٩﴾ فَإِذَا قُضِیَتِ الصَّلاةُ فَانْتَشِرُوا فِی الأرْضِ وَابْتَغُوا مِنْ فَضْلِ اللَّهِ وَاذْکُرُوا اللَّهَ کَثِیرًا لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ ﴿١٠﴾ وَإِذَا رَأَوْا تِجَارَةً أَوْ لَهْوًا انْفَضُّوا إِلَیْهَا وَتَرَکُوکَ قَائِمًا قُلْ مَا عِنْدَ اللَّهِ خَیْرٌ مِنَ اللَّهْوِ وَمِنَ التِّجَارَةِ وَاللَّهُ خَیْرُ الرَّازِقِینَ ﴿١١﴾

زيارت روز جمعه
مخصوص امام صاحب العصر والزمان و عجل الله تعالى فرجه الشريف :

بسم الله الرحمن الرحیم

السَّلامُ عَلَيْكَ يَا حُجَّةَ اللَّهِ فِي أَرْضِهِ السَّلامُ عَلَيْكَ يَا عَيْنَ اللَّهِ فِي خَلْقِهِ السَّلامُ عَلَيْكَ يَا نُورَ اللَّهِ الَّذِي يَهْتَدِي بِهِ الْمُهْتَدُونَ وَ يُفَرَّجُ بِهِ عَنِ الْمُؤْمِنِينَ السَّلامُ عَلَيْكَ أَيُّهَا الْمُهَذَّبُ الْخَائِفُ السَّلامُ عَلَيْكَ أَيُّهَا الْوَلِيُّ النَّاصِحُ السَّلامُ عَلَيْكَ يَا سَفِينَةَ النَّجَاةِ السَّلامُ عَلَيْكَ يَا عَيْنَ الْحَيَاةِ السَّلامُ عَلَيْكَ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْكَ وَ عَلَى آلِ بَيْتِكَ الطَّيِّبِينَ الطَّاهِرِينَ السَّلامُ عَلَيْكَ عَجَّلَ اللَّهُ لَكَ مَا وَعَدَكَ مِنَ النَّصْرِ وَ ظُهُورِ الْأَمْرِ السَّلامُ عَلَيْكَ يَا مَوْلايَ أَنَا مَوْلاكَ عَارِفٌ بِأُولاكَ وَ أُخْرَاكَ أَتَقَرَّبُ إِلَى اللَّهِ تَعَالَى بِكَ وَ بِآلِ بَيْتِكَ وَ أَنْتَظِرُ ظُهُورَكَ وَ ظُهُورَ الْحَقِّ عَلَى يَدَيْكَ،
وَأَسْأَلُ الله أَنْ يُصَلِّيَ عَلى مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ، وَأَنْ يَجْعَلَنِي مِنَ المُنْتَظِرِينَ لَكَ وَالتَّابِعِينَ وَالنَّاصِرِينَ لَكَ عَلى أَعْدائِكَ، وَالمُسْتَشْهَدِينَ بَيْنَ يَدَيْكَ فِي جُمْلَةِ أَوْلِيائِكَ ، يامَوْلايَ ياصاحِبَ الزَّمانِ، صَلَواتُ الله عَلَيْكَ وَعَلى آلِ بَيْتِكَ، هذا يَوْمُ الجُمُعَةِ وَهُوَ يَوْمُكَ المُتَوَقَّعُ فِيهِ ظُهُورُكَ، وَالفَرَجُ فِيهِ لِلْمُؤْمِنِينَ عَلى يَدَيْكَ، وَقَتْلُ الكافِرِينَ بِسَيْفِكَ، وَأَنا يامَوْلايَ فِيهِ ضَيْفُكَ وَجارُكَ، وَأَنْتَ يامَولايَ كَرِيمٌ مِنْ أَوْلادِ الكِرامِ وَمَأْمُورٌ بِالضِّيافَةِ وَالاِجارَةِ فَأَضِفْنِي وَأَجِرْنِي صَلَواتُ الله عَلَيْكَ وعَلى أَهْلِ بَيْتِكَ الطَّاهِرِينَ.

یا علی یا الیا یا حیدر
"

يك روز پيش

"
‍ امام صادق علیه السلام :
هر کس شبهای جمعه سوره جمعه را بخواند کفاره گناهان او تا جمعه بعد خواهد بود,(مفاتیح الجنان اعمال شب جمعه)
همش ۱۱ آیه ست.

ثوابش اولا تقدیم به ساحت حضرات معصومین و ثانیا گذشتگان شیعه

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم
یُسَبِّحُ لِلَّهِ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَمَا فِی الأرْضِ الْمَلِکِ الْقُدُّوسِ الْعَزِیزِ الْحَکِیمِ ﴿١﴾ هُوَ الَّذِی بَعَثَ فِی الأمِّیِّینَ رَسُولا مِنْهُمْ یَتْلُو عَلَیْهِمْ آیَاتِهِ وَیُزَکِّیهِمْ وَیُعَلِّمُهُمُ الْکِتَابَ وَالْحِکْمَةَ وَإِنْ کَانُوا مِنْ قَبْلُ لَفِی ضَلالٍ مُبِینٍ ﴿٢﴾ وَآخَرِینَ مِنْهُمْ لَمَّا یَلْحَقُوا بِهِمْ وَهُوَ الْعَزِیزُ الْحَکِیمُ ﴿٣﴾ ذَلِکَ فَضْلُ اللَّهِ یُؤْتِیهِ مَنْ یَشَاءُ وَاللَّهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِیمِ ﴿٤﴾ مَثَلُ الَّذِینَ حُمِّلُوا التَّوْرَاةَ ثُمَّ لَمْ یَحْمِلُوهَا کَمَثَلِ الْحِمَارِ یَحْمِلُ أَسْفَارًا بِئْسَ مَثَلُ الْقَوْمِ الَّذِینَ کَذَّبُوا بِآیَاتِ اللَّهِ وَاللَّهُ لا یَهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمِینَ ﴿٥﴾ قُلْ یَا أَیُّهَا الَّذِینَ هَادُوا إِنْ زَعَمْتُمْ أَنَّکُمْ أَوْلِیَاءُ لِلَّهِ مِنْ دُونِ النَّاسِ فَتَمَنَّوُا الْمَوْتَ إِنْ کُنْتُمْ صَادِقِینَ ﴿٦﴾ وَلا یَتَمَنَّوْنَهُ أَبَدًا بِمَا قَدَّمَتْ أَیْدِیهِمْ وَاللَّهُ عَلِیمٌ بِالظَّالِمِینَ ﴿٧﴾ قُلْ إِنَّ الْمَوْتَ الَّذِی تَفِرُّونَ مِنْهُ فَإِنَّهُ مُلاقِیکُمْ ثُمَّ تُرَدُّونَ إِلَى عَالِمِ الْغَیْبِ وَالشَّهَادَةِ فَیُنَبِّئُکُمْ بِمَا کُنْتُمْ تَعْمَلُونَ ﴿٨﴾ یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِذَا نُودِیَ لِلصَّلاةِ مِنْ یَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِکْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَیْعَ ذَلِکُمْ خَیْرٌ لَکُمْ إِنْ کُنْتُمْ تَعْلَمُونَ ﴿٩﴾ فَإِذَا قُضِیَتِ الصَّلاةُ فَانْتَشِرُوا فِی الأرْضِ وَابْتَغُوا مِنْ فَضْلِ اللَّهِ وَاذْکُرُوا اللَّهَ کَثِیرًا لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ ﴿١٠﴾ وَإِذَا رَأَوْا تِجَارَةً أَوْ لَهْوًا انْفَضُّوا إِلَیْهَا وَتَرَکُوکَ قَائِمًا قُلْ مَا عِنْدَ اللَّهِ خَیْرٌ مِنَ اللَّهْوِ وَمِنَ التِّجَارَةِ وَاللَّهُ خَیْرُ الرَّازِقِینَ ﴿١١﴾

زيارت روز جمعه
مخصوص امام صاحب العصر والزمان و عجل الله تعالى فرجه الشريف :

بسم الله الرحمن الرحیم

السَّلامُ عَلَيْكَ يَا حُجَّةَ اللَّهِ فِي أَرْضِهِ السَّلامُ عَلَيْكَ يَا عَيْنَ اللَّهِ فِي خَلْقِهِ السَّلامُ عَلَيْكَ يَا نُورَ اللَّهِ الَّذِي يَهْتَدِي بِهِ الْمُهْتَدُونَ وَ يُفَرَّجُ بِهِ عَنِ الْمُؤْمِنِينَ السَّلامُ عَلَيْكَ أَيُّهَا الْمُهَذَّبُ الْخَائِفُ السَّلامُ عَلَيْكَ أَيُّهَا الْوَلِيُّ النَّاصِحُ السَّلامُ عَلَيْكَ يَا سَفِينَةَ النَّجَاةِ السَّلامُ عَلَيْكَ يَا عَيْنَ الْحَيَاةِ السَّلامُ عَلَيْكَ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْكَ وَ عَلَى آلِ بَيْتِكَ الطَّيِّبِينَ الطَّاهِرِينَ السَّلامُ عَلَيْكَ عَجَّلَ اللَّهُ لَكَ مَا وَعَدَكَ مِنَ النَّصْرِ وَ ظُهُورِ الْأَمْرِ السَّلامُ عَلَيْكَ يَا مَوْلايَ أَنَا مَوْلاكَ عَارِفٌ بِأُولاكَ وَ أُخْرَاكَ أَتَقَرَّبُ إِلَى اللَّهِ تَعَالَى بِكَ وَ بِآلِ بَيْتِكَ وَ أَنْتَظِرُ ظُهُورَكَ وَ ظُهُورَ الْحَقِّ عَلَى يَدَيْكَ،
وَأَسْأَلُ الله أَنْ يُصَلِّيَ عَلى مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ، وَأَنْ يَجْعَلَنِي مِنَ المُنْتَظِرِينَ لَكَ وَالتَّابِعِينَ وَالنَّاصِرِينَ لَكَ عَلى أَعْدائِكَ، وَالمُسْتَشْهَدِينَ بَيْنَ يَدَيْكَ فِي جُمْلَةِ أَوْلِيائِكَ ، يامَوْلايَ ياصاحِبَ الزَّمانِ، صَلَواتُ الله عَلَيْكَ وَعَلى آلِ بَيْتِكَ، هذا يَوْمُ الجُمُعَةِ وَهُوَ يَوْمُكَ المُتَوَقَّعُ فِيهِ ظُهُورُكَ، وَالفَرَجُ فِيهِ لِلْمُؤْمِنِينَ عَلى يَدَيْكَ، وَقَتْلُ الكافِرِينَ بِسَيْفِكَ، وَأَنا يامَوْلايَ فِيهِ ضَيْفُكَ وَجارُكَ، وَأَنْتَ يامَولايَ كَرِيمٌ مِنْ أَوْلادِ الكِرامِ وَمَأْمُورٌ بِالضِّيافَةِ وَالاِجارَةِ فَأَضِفْنِي وَأَجِرْنِي صَلَواتُ الله عَلَيْكَ وعَلى أَهْلِ بَيْتِكَ الطَّاهِرِينَ.

یا علی یا الیا یا حیدر
"

يك روز پيش

" یکیش دروغه 2 ازادی بیان 3مسئولیت بر اساس لیاقت نه تملق وچاپلوسی و.......................4 عدم قصاص قبل جنایت و... "

2 روز پيش

مجیدماجد سرنگار جدیدی با عنوان سئوال از کاربران گرامی خصوصا شیعه ساخت
" لطفا تفسیر این فرمایش حضرت علی علیه السلام در وصیتنامه ایشان را بفرمایید .
"«الله، الله فی القرآن، لایسبقکم بالعمل به غیرکم؛ [2] بترسید از خدا، بترسید از خدا درباره قرآن، مبادا دیگران در عمل به آن از شما پیشی گیرند!».
و اینکه آیا در این زمان ما در چنان وضعیتی هستیم یا نه ؟!و چرا بله یا چرا نه ؟! "

2 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار پشیمانی ابوبکر از هتک حرمت به خانه و شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها در آخرین روزهای مرگش پاسخ داد.
"

تحریف در اظهار پشیمانی ابوبکر در هنگام مرگ از هجوم به بیت فاطمی

همه بزرگواران میدانند که ابوبکر در آخرین لحظات عمر خودش سه اعتراف میکند
که این اعترافات را طبرانی در کتاب معجم الکبیر و طبری در کتاب طبری خودش نقل میکنند ؛

در یکی از این اعترافات ، ابوبکر از پیشمانی خود از حمله به خانه حضرت زهراء سلام الله علیها سخن می‌گوید؛

دقت کنید:

در کتاب معجم الکبیر جلد ۲ صفحه ۶۲ حدیث ۴۳ چاپ مکتبه ابن تیمیه آمده:

فأما الثلاث اللاتي وددت أني لم أفعلهن: فوددت أني لم أكن كشفت بيت فاطمة وتركته
ای كاش دستور هجوم و ورود به زور به خانه فاطمه نمی دادم و صرف نظر می كردم

و همیچنین در کتاب تاریخ طبری آمده:

فأما الثلاث اللاتي وددت أني تركتهن، فوددت أني لم أكشف بيت فاطمة عن شيء وإن كانوا قد غلقوه على الحرب اب
ای كاش دستور هجوم به خانه زهرا را نمی دادم با اينكه آنها خانه را به عنوان مركز جنگی بر روی من بسته بودند

اسکن کتاب مجعم الکبیر طبرانی
http://l1l.ir/4k4s

اسکن کتاب تاریخ طبری
http://l1l.ir/4k4x

این اعتراف ابوبکر در خیلی از کتب دیگر اهل سنت نقل شده ، مانند:
الاحاديث المختاره
http://l1l.ir/4k50

تاريخ مدينه دمشق
http://l1l.ir/4k56

سمط النجوم العوالی
http://l1l.ir/4k5a

الاموال لابن زنجويه
http://l1l.ir/4k66

به مصادری دیگر در لینک زیر هم اشاره شده است:
https://t.me/borrhan/22577

اما وقتی به کتاب الاموال صفحه ۲۳۴ نوشته قاسم بن سلام مراجعه میکنیم ،
میبینم که با این روایت بازی کرده و در آن تحریف انجام داده !

و بجای اعتراف از پشیمانی ابوبکر از حمله به خانه حضرت زهرا ء سلام الله علیها ؛
جمله کذا و کذا گذاشته
و گفته :
دوست نداشتم این جمله را نقل کنم‼️

دقت کنید:

فأما التي فعلتها ووددت أني لم أفعلها: فوددت أني لم أكن فعلت كذا وكذا لخلة ذكرها،
قال أبو عبيد:لا أريد ذكرها

ترجمه : اما کاری هایی که انجام دادم و ای کاش انجام نمیدادم ::
ای کاش انجام نمیدادم کارهای چنین و چنان.....
ابوعبید : نمیخواهم آن را ذکر کنم

اسکن کتاب الاموال

http://l1l.ir/4k6j

بدون هیچ شرحی قضاوت با شما!

للهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن واخذل واهلک من عاداهم
یا علی یا الیا یا حیدر
"

3 روز پيش

a_d به سرنگار پرفسور جیمز تور، شیمی‌دان، نانوتکنولوژیست مشهور: فرگشت/فرضیۀ تکامل قابل قبول نیست! کسی هم سوالات را جواب نمی‌دهد! پاسخ داد.
" با سلام خدمت دوستان عزیز.
تقریبا نوشته ها رو خوندم و استفاده کردم از مطالبتون ممنون.
دوست داشتم نظر خودمم بنویسم با اجازتون.
اصولا با روش های علمی نه میشه ثابت کرد خدا هست نه میشه ثابت کرد نیست.
چون روش های علمی بر پایه فرض یک سری اصول هست که اونها هم میتونه باز بر اساس قرار دادهایی فرض شده و پذیرفته شده باشند. این پذیرش از یک مقطعی و بعد اثبات چیزای بعدی، همون نقطه ایی هست که اثبات رو میتونه به چالش بکشه. به طول مثال ریاضی یک علم کاملا دقیق هست اما ماهیت خود ریاضی دقیق هست نه مدل سازی. وقتی که میخوایم یک چیزی رو به زبان فیزیک یا ریاضی بیاریم مجبوریم اون رو مدل کنیم و اون مدل کردن منوط به پذیرش یک سری چیزهاست. علاوه بر اون خود دستگاه های ریاضی هم بر اساس تعریف اصول و منطقی پذیرفته شده در یک مقطع رو به جلو میرن. این منطق بر حسب نیاز یا علاقه ما فرض میشه بعد یک قسمت از ریاضی و به پشتوانه اون فیزیک میره جلو. مثلا منطق ارشمیدسی 0 و1 فرض میشه اصول دیگه ایی هم فرض میشن بعد کلی نتایج دقیق بر این اساس بدست میان. که درسته دقیقا اما همه نیستن. در واقع هر فرضی کنیم میشه خلاف اونم فرض کرد(منطق صفر و یک ) و کامل تر از اون میشه درصد هایی مختلف برای اون در نظر گرفت.

پس میشه منطق و اصول رو چیز دیگه ایی در نظر گرفت و براساس اون جلو رفت. اینکه میگیم ریاضی دقیق هست بر این اساس هست. یعنی با این فرضیات و اصول کاملا دقیق هست. و چیزی نقض نمیشه. و اختلافی نیست.

اما مشکل در مطالعه جهان در این حرکت از سمت ریاضی به شهود هست. یعنی ما میخوایم یک اگاهی از جهان رو بوسیله نظم ریاضی افزایش بدیم. میایم مدل میکنیم. همین جا یک مشکل هست اونم اینکه کدوم منطق و کدوم مدل رو بپذیریم . ایا مدلی که پذیرفته اییم کل جوانب رو در نظر گرفته و ایا ریاضی اون و فرض هاش کافی هست.
مشکل از این جا ناشی میشه که معمولا فرض کردن ها مشکل داره. فیزیک کلاسیک بر پایه هندسه اقلیدسی و ریاضیات نیوتونی و حساب دیفرانسیل بنا نهاده شده بود و کاملا هم دقیق بود اما برای فرض های خودش. بعد اون
دیدن مسایلی هست که فیزیک کلاسیک جواب نمیده اومدن مدل و فرض ها رو کامل تر کردن و از ریاضی جدیدتر و کامل تری استفاده کردن و..
این همه سخنرانی کردم خواستم بگم که دنیا اونقدر حقیقت توش هست که من مطمینم همین الان نه فیزیک و نه ریاضی در این سطحی که داریم پاسخگوی همه حقایق اون نیست و مطمینم این شناخت ها داره رو به کامل شدن میذاره. و روزی میبینیم این دلایل و فرض هایی که امروز گذاشتیم فقط محدوده ایی کوچک از علم رو نشون میداده و ما غرق بودیم درش.
بنابراین اگر به خدا به عنوان همون معنای ایدولوژیکش نگاه کنیم ما با علم نمیتونم وجود یا عدم وجود اونو اثبات کنیم(مگر برای خودمان) چون ابزار کافی نداریم و هیچ موقع هم این نقص تکمیل نمیشه و این زیبایی علم هست که همیشه ناقصه و شاید هم تعریف خدا به عنوان کامل ترین چیزی که میشناسیم! "

3 روز پيش

ناقد به سرنگار «راحت بخواب عثمان!» پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط ناقد نوشته شده است نمايش نوشته
صفویه چون مذهب رسمی خود را تشیع برگزید به طور طبیعی به احیای نمادها و آیین های آن پرداخت. این که مثلا بگوییم ج اا چون مذهب رسمی اش تشیع است به نمادها و آیین های شیعی (محرم و صفر، عزاداری ها، مداحی ها، منابر، حسینیه ها، بارگاه انمه ، امامزاده ها و...) اهتمام دارد امر عجیب و غیرقابل باوری است؟ حتی اگر بگوییم ج اا برای ضریح و گنبد و بارگاه ائمه چه در ایران و چه در عراق هزینه های هنگفت طلاکاری(دولتی و مردمی) می کند و یا برخی علما و وعاظ و مداحان در منابر و روضه ها و عزاداری ها دچار غلو و بیان غیرواقع می شوند امر مستبعدی است؟
سوال مهمی که مطرح است آن است که آیا تولی‌گری یک حکومت نسبت به دین و مذهب و نمادها و آیین های ان خوب است یا بد است؟
در پاسخ به این پرسش دو نگاه متفاوت وجود دارد:
1- قائلان به آمیزش دین و سیاست از این امر دفاع کرده و با استناد به آیاتی مانند (الذین إن مکناهم فی الأرض أقاموا الصلاة و...) قدرت و سیاست و حکومت را وسیله ای برای تحقق دین و شعائر آن می دانند.
2- قائلان به جدایی دین از سیاست، ضمن اشاره به آفات قدرت و سیاست با استناد به آیاتی مانند (کلا إن الانسان لیطغی أن رأه استغنی) بر این باورند که اگر دین وارد سیاست شود بازیچه اصحاب قدرت و سیاست شده و در نتیجه عقاید مردم و چه بسا اصل دین خدشه دار شود.
آن چه بیان شد به مثابه طرح دو نگاه متفاوت است و فعلا قصد ارزیابی ندارم. از نظرات دوستان فاضل و اندیشمند در این موضوع قدیمی و البته مهم بهره خواهیم برد. "

3 روز پيش

"
-
حسين بن على عليه السلام فرمود: چون فاطمه عليها السلام وفات كرد، امير المؤمنين او را پنهان بخاك سپرد و جاى قبرش را ناپديد كرد، سپس برخاست و رو بجانب قبر رسول خدا صلى اللَّه عليه و آله كرد و گفت: سلام بر تو اى رسول خدا از جانب من و از جانب دخترت و ديداركننده‏ات و آنكه در خاك رفته و از من جدا شده و در بقعه تو آمده و خدا زود رسيدن او را نزد تو برايش برگزيده.
اى رسول خدا! شكيبائيم از فراق محبوبه‏ات كم شده و خود داريم از سرور زنان جهان نابود گشته، جز اينكه براى من در پيروى از سنت تو كه در فراقت كشيدم جاى دلدارى باقى است، زيرا من سر ترا در لحد آرامگاهت نهادم و جان مقدس تو از ميان گلو و سينه من خارج شد (يعنى هنگام جان دادن سرت بسينه من چسبيده بود) آرى، در كتاب خدا براى من بهترين پذيرش (و صبر بر اين مصيبت) است، إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَيْهِ راجِعُونَ‏، همانا امانت پس گرفته شد و گروگان دريافت گشت و زهرا از دستم ربوده شد.
اى رسول خدا ديگر چه اندازه اين آسمان نيلگون و زمين تيره در نظرم زشت جلوه ميكند، اندوهم هميشگى‏
أصول الكافي / ترجمه مصطفوى، ج‏2، ص: 357
باشد و شبم در بيخوابى گذرد و غمم پيوسته در دلست، تا خدا خانه‏اى را كه تو در آن اقامت دارى برايم برگزيند، (بميرم و بتو ملحق شوم) غصه‏اى دارم دل خون كن و اندوهى دارم هيجان انگيز، چه زود ميان ما جدائى افتاد، تنها بسوى خدا شكوه ميبرم.
بهمين زودى دخترت از همدست شدن امتت بر ربودن حقش بتو گزارش خواهد داد، همه سرگذشت را از او بپرس و گزارش را از او بخواه، زيرا چه بسا درد دلهائى داشت كه چون آتش در سينه‏اش مى‏جوشيد و در دنيا راهى براى گفتن و شرح دادن آن نيافت، ولى اكنون مى‏گويد و خدا هم داورى ميفرمايد و او بهترين داورانست.
سلام بر شما سلام كننده‏اى كه نه خشمگين است و نه دلتنگ، زيرا اگر از اينجا برگردم، بواسطه دلتنگيم نيست و اگر بمانم بواسطه بدگمانى بآنچه خدا بصابران وعده فرموده نباشد.
واى، واى باز هم بردبارى مباركتر و خوش‏نماتر است اگر چيرگى دشمنان زورگو نبود (كه مرا سرزنش كنند يا قبر فاطمه را بشناسند و نبش كنند) اقامت و درنگ در اينجا را چون معتكفان ملازمت مى‏نمودم و مانند زن بچه مرده بر اين مصيبت بزرگ شيون مى‏كردم، در برابر نظر خدا دخترت پنهان بخاك سپرده شد و حقش پايمال گشت و از ارثش جلوگيرى شد، با آنكه دير زمانى نگذشته و ياد تو كهنه نگشته بود، اى رسول خدا! شكايت من تنها بسوى خداست و بهترين دلدارى از جانب تو است اى رسول خدا! (چون در مرگ تو صبر كردم يا براى گفتار تو در باره صبر)، درود خدا بر تو و سلام و رضوانش بر فاطمه باد.
أصول الكافي / ترجمه مصطفوى، ج‏2، ص: 358
4-
مفضل گويد: بامام صادق عليه السلام عرضكردم: كى فاطمه را غسل داد؟ فرمود: امير المؤمنين- من اين مطلب را از گفته آن حضرت بزرگ شمردم و تعجب كردم- فرمود: گويا از آنچه بتو خبر دادم دلتنگ شدى؟ عرضكردم: چنين است، قربانت گردم. فرمود: دلتنگ مباش، زيرا او صديقه (معصوم) است و جز معصوم نبايد او را غسل دهد، مگر نمى‏دانى كه مريم را جز عيسى غسل نداد.
5-كلينى، محمد بن يعقوب - مصطفوى، سيد جواد، أصول الكافي / ترجمه مصطفوى، 4جلد، كتاب فروشى علميه اسلاميه - تهران، چاپ: اول، 1369 ش.

یا علی یا الیا یا حیدر
لعن الله ظالمیک وقاتلیک یا فاطمهو
"

3 روز پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 03:13AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه