بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > جریان زندۀ تالارها

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

نمایش دیوارۀ علوی
علوی به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
حالا این محمدبن کعب نگقتند کدام آیات متشابهات هستند ؟
کدام قسمت قرآن را باید پذیرفت ؟ "

3 روز پيش

"
نقل قول:
شَرَعَ لَكُمْ مِنَ الدِّينِ مَا وَصَّى بِهِ نُوحًا وَالَّذِي أَوْحَيْنَا إِلَيْكَ وَمَا وَصَّيْنَا بِهِ إِبْرَاهِيمَ وَمُوسَى وَعِيسَى أَنْ أَقِيمُوا الدِّينَ وَلَا تَتَفَرَّقُوا فِيهِ كَبُرَ عَلَى الْمُشْرِكِينَ مَا تَدْعُوهُمْ إِلَيْهِ اللَّهُ يَجْتَبِي إِلَيْهِ مَنْ يَشَاءُ وَيَهْدِي إِلَيْهِ مَنْ يُنِيبُ ﴿۱۳﴾شوری
از [احكام] دين آنچه را كه به نوح در باره آن سفارش كرد براى شما تشريع كرد و آنچه را به تو وحى كرديم و آنچه را كه در باره آن به ابراهيم و موسى و عيسى سفارش نموديم كه دين را برپا داريد و در آن تفرقه‏ اندازى مكنيد بر مشركان آنچه كه ايشان را به سوى آن فرا مى‏ خوانى گران مى ‏آيد خدا هر كه را بخواهد به سوى خود برمى‏ گزيند و هر كه را كه از در توبه درآيد به سوى خود راه مى ‏نمايد (۱۳)

وَمَا تَفَرَّقُوا إِلَّا مِنْ بَعْدِ مَا جَاءَهُمُ الْعِلْمُ بَغْيًا بَيْنَهُمْ وَلَوْلَا كَلِمَةٌ سَبَقَتْ مِنْ رَبِّكَ إِلَى أَجَلٍ مُسَمًّى لَقُضِيَ بَيْنَهُمْ وَإِنَّ الَّذِينَ أُورِثُوا الْكِتَابَ مِنْ بَعْدِهِمْ لَفِي شَكٍّ مِنْهُ مُرِيبٍ ﴿۱۴﴾
و فقط پس از آنكه علم برايشان آمد راه تفرقه پيمودند [آن هم] به صرف حسد [و برترى جويى] ميان همديگر و اگر سخنى [داير بر تاخير عذاب] از جانب پروردگارت تا زمانى معين پيشى نگرفته بود قطعا ميانشان داورى شده بود و كسانى كه بعد از آنان كتاب [تورات] را ميراث يافتند واقعا در باره او در ترديدى سخت [دچار]اند (۱۴)

مِنَ الَّذِينَ فَرَّقُوا دِينَهُمْ وَكَانُوا شِيَعًا كُلُّ حِزْبٍ بِمَا لَدَيْهِمْ فَرِحُونَ ﴿۳۲﴾
روم
از كسانى كه دين خود را قطعه قطعه كردند و فرقه فرقه شدند هر حزبى بدانچه پيش آنهاست دلخوش شدند (۳۲)

إِنَّ الَّذِينَ فَرَّقُوا دِينَهُمْ وَكَانُوا شِيَعًا لَسْتَ مِنْهُمْ فِي شَيْءٍ إِنَّمَا أَمْرُهُمْ إِلَى اللَّهِ ثُمَّ يُنَبِّئُهُمْ بِمَا كَانُوا يَفْعَلُونَ ﴿۱۵۹﴾انعام
كسانى كه دين خود را پراكنده ساختند و فرقه فرقه شدند تو هيچ گونه مسؤول ايشان نيستى كارشان فقط با خداست آنگاه به آنچه انجام مى‏ دادند آگاهشان خواهد كرد (۱۵۹)
الْحَجُّ أَشْهُرٌ مَّعْلُومَاتٌ

دوست وهابی لطف بفرمایید به ما بگویید حج در چه ماه هایی است ؟

فَإِذَا قَضَيْتُم مَّنَاسِكَكُمْ فَاذْكُرُوا اللَّـهَ كَذِكْرِكُمْ آبَاءَكُمْ أَوْ أَشَدَّ ذِكْرًا

و بفرمایید مناسک حج چگونه است فقط از قرآن

حَافِظُوا عَلَى الصَّلَوَاتِ وَالصَّلَاةِ الْوُسْطَىٰ وَقُومُوا لِلَّـهِ قَانِتِينَ
و توضیح بفرماید صلاه وسطی چیست چگونه اقامه میشود و ساعت ان چگونه است "

4 روز پيش

"
نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
الْحَجُّ أَشْهُرٌ مَّعْلُومَاتٌ

فَإِذَا قَضَيْتُم مَّنَاسِكَكُمْ فَاذْكُرُوا اللَّـهَ كَذِكْرِكُمْ آبَاءَكُمْ أَوْ أَشَدَّ ذِكْرًا

حَافِظُوا عَلَى الصَّلَوَاتِ وَالصَّلَاةِ الْوُسْطَىٰ وَقُومُوا لِلَّـهِ قَانِتِينَ
و توضیح بفرماید صلاه وسطی چیست چگونه اقامه میشود و ساعت ان چگونه است
إِنَّ الَّذِينَ يَكْفُرُونَ بِاللَّـهِ وَرُسُلِهِ وَيُرِيدُونَ أَن يُفَرِّقُوا بَيْنَ اللَّـهِ وَرُسُلِهِ وَيَقُولُونَ نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَنَكْفُرُ بِبَعْضٍ وَيُرِيدُونَ أَن يَتَّخِذُوا بَيْنَ ذَٰلِكَ سَبِيلًا

كسانى هستند كه به خدا و پيامبرانش كافر مى‌شوند و مى‌خواهند ميان خدا و پيامبرانش جدايى افكنند و مى‌گويند كه بعضى را مى‌پذيريم و بعضى را نمى‌پذيريم و مى‌خواهند در اين ميانه راهى برگزينند.

أُولَـٰئِكَ هُمُ الْكَافِرُونَ حَقًّا ۚ وَأَعْتَدْنَا لِلْكَافِرِينَ عَذَابًا مُّهِينًا

به حقیقت کافر اینهایند و ما برای کافران عذابی خوار کننده مهیا ساخته‌ایم.
"

5 روز پيش

"
نقل قول:
این چه مثال مزخرفی بود که زدی یعنی معاذالله پیامبر را در حد مثال پراید قراردادی ؟

عقیده شما بدرد نمی خورد و درحد پراید است نه پیامبر گرامی
اگر وقتی به آیه ای اشاره می کنیم اشکال از پیامبر نیست که چنین برداشتی می کنی اشکال در عقیده ای است که متوجه می شوی منظور آیه چیست
مزخرفی آن به اندازه شما نیست و خودتان را واقعا به خریت زده اید .
عقیده تو نه پیامبر

نقل قول:
کجا من اسمی ازرسول آوردم که شما چنین می گویی ؟

باز هم می گویم از کجای آیه فهمیدی که آیه بارسول مخالفت می کند ؟
نقل قول:

حتما که نباید اسمی آورده شود مثلا من یک ماشینی میشناسم که اصلا بدرد نمی خورد و کیفیت ندارد و کارخانه سازنده آن سایپا هست و الان حدود نود میلیون تومن هست و ....
خب نیازی نیست من اسم پراید را بیاورم تمامی حرف ها و رفتار هایم نشان دهنده این است که منظور من چیست !!!!!
شما هم همینطور هستید .

قطعا فاکتور شرف و راستگویی در ذات شما پیدا نمی شود .
حتما این قسمت را با نقل قول هایت چک کن
البته ( فی الذات ) در خود به خریت زدن شما بنده هیچ قدرت مقابله ای ندارم زیرا شما پرقدرت و پررو این داستان را اثبات کرده ای .

شما فرمودی من اسمی نیاورده ام و منم گفتم حتما نباید اسمی آورده شود و توصیفات و رفتار و گفتار شما دلالت بر آن عقیده شما دارد و این مثال پراید را برای رفتار شما زدم و معنی آن این است آن رفتار و کردار شما آن مسئله مد نظر را اثبات می کند . "

يه هفته پيش

" الْحَجُّ أَشْهُرٌ مَّعْلُومَاتٌ

و توضیح بفرماید صلاه وسطی چیست چگونه اقامه میشود و ساعت ان چگونه است "

يه هفته پيش

"
نقل قول:
من هم نگفتم مخالفت بامن مخالفت با آیات قرآن است
رفتارتان خلاف آن را ثابت می کند .

نقل قول:
از برخوردتان با آیات قرآن مشخص است که خوشایند است یا نیست ؟
الان جمله خبری است یا سوالی ؟
اگر خبری است خودت فهمیدی چی می گی ؟
اگر سوالی بازم میفهمی چی میگی ؟
قبلا هم عرض کرد که تفسیر به رای کردن و انجام ندادن احکام و .... اینها مورداتی است که خوشایندی طرف را نسبت به آیات الهی نشان می دهد .

نقل قول:
یعنی آیات قرآن مخالفتی با پیامبران دارد که وقتی به آیه ای اشاره می کنم شما می گوئید دشمن پیامبران هستم ؟

آیا آیات قرآن با پیامبران مخالفت می کند ؟
نخیر اینگونه نیست .
اشاره کردن به آیات قرآن با تفسیر به رای کردن آن برای انجام اعمالی که باب میل خودت است و مراتب و مقامت را بالا میبرد این مسئله مخالفت با پیامبران و دشمنی با آنها است .
مثلا در مورد نماز که قبلا صحبت کردیم جنابعالی طوری عمل می کنی که اصلا این قرآن نیازی به یک پیامبر ندارد و پس منطقی نیست پیامبری برای احکام او باشد .
نقل قول:
مثلا اگر به آیه ای اشاره کنم که می گوید عیسی نه خدااست نه پسر خدا و به صلیب هم کشیده نشده می شود مخالفت با عیسی و من هم می شوم دشمن عیسی ؟
شما فی الذات دشمن حضرت عیسی هستید چون می گویید از هیچ وسیله ای استفاده نکنید و حضرت عیسی هم وسیله خداوند است و در قرآن معجزات او حدودا هفت الی هشت مورد اگر اشتباه نکنم در قرآن موجود است .
کسی که می تواند کور شفا دهد یا از گل پرنده ای بسازد و به آن جان دهد ( همه را از جانب خداوند متعال دارد هیچکس منکر این نیست ) می تواند دعایی هم برای من گناه کار انجام دهد و خداوند با آن دعا کار من را راه بیاندازد .
حال هیچکدام از این حرف ها بحث مورد نظر ما نبود و شما استادانه همیشه بحث را عوض می کنید و هر حرفی به شما زدم هنوز بر آن باور هستم .
نقل قول:
کجا من اسمی ازرسول آوردم که شما چنین می گویی ؟

باز هم می گویم از کجای آیه فهمیدی که آیه بارسول مخالفت می کند ؟
حتما که نباید اسمی آورده شود مثلا من یک ماشینی میشناسم که اصلا بدرد نمی خورد و کیفیت ندارد و کارخانه سازنده آن سایپا هست و الان حدود نود میلیون تومن هست و ....
خب نیازی نیست من اسم پراید را بیاورم تمامی حرف ها و رفتار هایم نشان دهنده این است که منظور من چیست !!!!!
شما هم همینطور هستید .
نقل قول:
د ...استغفرالله آیا بگفته شما عیسی هم از آن دسته که گفتید هستند چون دعایی که از جانب افراد به سمت ایشان میشود به جایی نمیرسد
واقعا وقتی می گویم آن فاکتور ها را نداری بی دلیل نمی گویم .
واقعا نه حیا داری و نه وجدان !!
مجددا نقل قول نوشته خودم را می گذارم .
جالب است با سانسور و حذف و انواع روش های بی شرفانه قصد پاسخ و تعویض بحث را داری!!!
آفرین ادامه بده

نقل قول:
دیگر از گفتن کلمه تفسیر به رای خسته شده ام !!!!!!!
لَهُ دَعْوَةُ الْحَقِّ ۖ وَالَّذِينَ يَدْعُونَ مِنْ دُونِهِ لَا يَسْتَجِيبُونَ لَهُمْ بِشَيْءٍ إِلَّا كَبَاسِطِ كَفَّيْهِ إِلَى الْمَاءِ لِيَبْلُغَ فَاهُ وَمَا هُوَ بِبَالِغِهِ ۚ وَمَا دُعَاءُ الْكَافِرِينَ إِلَّا فِي ضَلَالٍ
دعوت حق از آن اوست! و کسانی را که (مشرکان) غیر از خدا می‌خوانند، (هرگز) به دعوت آنها پاسخ نمی‌گویند! آنها همچون کسی هستند که کفهای (دست) خود را به سوی آب می‌گشاید تا آب به دهانش برسد، و هرگز نخواهد رسید! و دعای کافران، جز در ضلال (و گمراهی) نیست!
اولا که باید این مشخص شود که تو جز آیات الهی نیستی و مخالفت با تو مخالفت با آیات الهی نیست جناب کنجکاو1 و چرا آیه قرآن باید خوشایند من نباشد ؟ دلیل اصلی مخالفت من این است که شما از آیات الهی برای مخالفت کردن با انبیاء و اولیاء الهی استفاده میکنید .
دوما معنی آیه کاملا مشخص است که دعای کافران به هیچ جای نمیرسد نه رسول الله و این گفته شما بر این باور شما دلالت می کند که رسول الله و ... را جز مشرکین میدانید و جایگاه بزرگی برای خودتان منظور می کنید .
سوما شما با این آیه می خواهید فقط و فقط با رسول الله و اولی الامر حقیقی که خداوند متعال آنها را برای هدایت قرار داده است مخالفت کنید .
اول آیه خداوند می فرمایند دعوت حق از آن اوست . او در آیه چه کسی است ؟ شما به من بگویید .
بعد در امتداد آیه می فرمایند کسانی را که (مشرکان) غیر از خدا می‌خوانند، (هرگز) به دعوت آنها پاسخ نمی‌گویند یعنی بجز خداوند متعال خدای دیگری دارند و اولیایی غیر از آن اولیایی که خداوند متعال برای آنها قرار داده است را اطاعت می کنند و دعاهایشان را به غیر از حق اصلی ارجاع میدهند .
در آخر آیه می فرمایند دعای کافران، جز در ضلال (و گمراهی) نیست بله این درست است دعای کافران به جای نمیرسد ولی اگر از منظر و دیدگاه و اعتقاد شما به آن نگاه کنیم ( استغفرالله ) رسول الله و .. جز آن دسته از کافران حساب میشوند چون دعایی که از جانب افراد به سمت ایشان میشود به جایی نمیرسد واین منطق شما کمافی السابق غلطاست و غلط خواهد بود زیرا در قرآن کریم بر خلاف این نظر شما آیه موجود است و اگر رسول الله و اولی الامر حقیقی برای ما دعا کند قطعا آن دعا تاثیر دارد و آخرشم میدانم میگوییی شما چیزی از پدرانتان شنیده اید و ....

در هر صورت دعای فردی که آیه شریفه قرآن اطاعت از او را مساوی اطاعت از خداوند متعال میکند قطعا تاثیر دارد .
قطعا فاکتور شرف و راستگویی در ذات شما پیدا نمی شود .
حتما این قسمت را با نقل قول هایت چک کن
"

يه هفته پيش

علوی به سرنگار نزول ملائکه وروح در شب قدر پیش چه کسی است ؟؟! پاسخ داد.
" برای ما هم سوال است که جواب آن را نمیدهند "

2 هفته پيش

"
نقل قول:
لَهُ دَعْوَةُ الْحَقِّ وَالَّذِينَ يَدْعُونَ مِنْ دُونِهِ لَا يَسْتَجِيبُونَ لَهُمْ بِشَيْءٍ إِلَّا كَبَاسِطِ كَفَّيْهِ إِلَى الْمَاءِ لِيَبْلُغَ فَاهُ وَمَا هُوَ بِبَالِغِهِ وَمَا دُعَاءُ الْكَافِرِينَ إِلَّا فِي ضَلَالٍ ﴿۱۴﴾رعد
دعوت حق براى اوست و كسانى كه [مشركان] جز او مى‏ خوانند هيچ جوابى به آنان نمى‏ دهند مگر مانند كسى كه دو دستش را به سوى آب بگشايد تا [آب] به دهانش برسد در حالى كه [آب] به [دهان] او نخواهد رسيد و دعاى كافران جز بر هدر نباشد (۱۴)

چه مثال زیبایی خداوند زده اند برای کسایی که بجایی اینکه خداوند را بخوانند جز اورا می خوانند

جناب علوی قبل از اینکه بخواهی با آیه مجادله کنی درباره آیه کمی اندیشه کن

اگر توجه کنی نه به کسی تهمت زدم نه کسی را متهم به شرک کردم

در هرصورت می دانم که چنین آیاتی خوشایند شما نیست از در مخالفت وارد می شوید اصلا شما هستید که با آیات الهی مخالفت کنید
دیگر از گفتن کلمه تفسیر به رای خسته شده ام !!!!!!!
لَهُ دَعْوَةُ الْحَقِّ ۖ وَالَّذِينَ يَدْعُونَ مِنْ دُونِهِ لَا يَسْتَجِيبُونَ لَهُمْ بِشَيْءٍ إِلَّا كَبَاسِطِ كَفَّيْهِ إِلَى الْمَاءِ لِيَبْلُغَ فَاهُ وَمَا هُوَ بِبَالِغِهِ ۚ وَمَا دُعَاءُ الْكَافِرِينَ إِلَّا فِي ضَلَالٍ
دعوت حق از آن اوست! و کسانی را که (مشرکان) غیر از خدا می‌خوانند، (هرگز) به دعوت آنها پاسخ نمی‌گویند! آنها همچون کسی هستند که کفهای (دست) خود را به سوی آب می‌گشاید تا آب به دهانش برسد، و هرگز نخواهد رسید! و دعای کافران، جز در ضلال (و گمراهی) نیست!
اولا که باید این مشخص شود که تو جز آیات الهی نیستی و مخالفت با تو مخالفت با آیات الهی نیست جناب کنجکاو1 و چرا آیه قرآن باید خوشایند من نباشد ؟ دلیل اصلی مخالفت من این است که شما از آیات الهی برای مخالفت کردن با انبیاء و اولیاء الهی استفاده میکنید .
دوما معنی آیه کاملا مشخص است که دعای کافران به هیچ جای نمیرسد نه رسول الله و این گفته شما بر این باور شما دلالت می کند که رسول الله و ... را جز مشرکین میدانید و جایگاه بزرگی برای خودتان منظور می کنید .
سوما شما با این آیه می خواهید فقط و فقط با رسول الله و اولی الامر حقیقی که خداوند متعال آنها را برای هدایت قرار داده است مخالفت کنید .
اول آیه خداوند می فرمایند دعوت حق از آن اوست . او در آیه چه کسی است ؟ شما به من بگویید .
بعد در امتداد آیه می فرمایند کسانی را که (مشرکان) غیر از خدا می‌خوانند، (هرگز) به دعوت آنها پاسخ نمی‌گویند یعنی بجز خداوند متعال خدای دیگری دارند و اولیایی غیر از آن اولیایی که خداوند متعال برای آنها قرار داده است را اطاعت می کنند و دعاهایشان را به غیر از حق اصلی ارجاع میدهند .
در آخر آیه می فرمایند دعای کافران، جز در ضلال (و گمراهی) نیست بله این درست است دعای کافران به جای نمیرسد ولی اگر از منظر و دیدگاه و اعتقاد شما به آن نگاه کنیم ( استغفرالله ) رسول الله و .. جز آن دسته از کافران حساب میشوند چون دعایی که از جانب افراد به سمت ایشان میشود به جایی نمیرسد واین منطق شما کمافی السابق غلطاست و غلط خواهد بود زیرا در قرآن کریم بر خلاف این نظر شما آیه موجود است و اگر رسول الله و اولی الامر حقیقی برای ما دعا کند قطعا آن دعا تاثیر دارد و آخرشم میدانم میگوییی شما چیزی از پدرانتان شنیده اید و ....

در هر صورت دعای فردی که آیه شریفه قرآن اطاعت از او را مساوی اطاعت از خداوند متعال میکند قطعا تاثیر دارد . "

2 هفته پيش

"
نقل قول:
هنوز خوبیش اینه که حداقل به ترجمه ایراد نگرفتید و ترجمه زو قبول کردی خود کاربران گرامی می تونند از آیه بفهمند که خداوند چه می فرمایند
اینگونه که پیداست به معانی مکارم خیلی علاقمندید اگر مایل باشید تا چند آیه با ترجمه ایشان که برایتان سند است را مورد بحث قرار دهیم و در آخر شما بجای جواب بگویی شما دین پدرانتان را ادامه میدهید و هرچه که می گوید از قبل برایتان گفتند و .... البته همه آن سخنان شما آیات قرآن است و ... بگذریم شما درست بشو نیستی .
خب ما چکار کنیم وقتی که کتاب میخواهد ما را قضاوت کند
چگونه به کتاب بگوییم که نماز چگونه است ؟
فلسفه ساختن خانه خدا در شهر مکه چیست و چرا مردم به آن سمت نماز می خوانند با دیدگاه شما این که بت پرستی است و به جسم سجده می شود !!! "

2 هفته پيش

"
نقل قول:
أَلَمْ تَرَ إِلَى الَّذِينَ أُوتُوا نَصِيبًا مِنَ الْكِتَابِ يُدْعَوْنَ إِلَى كِتَابِ اللَّهِ لِيَحْكُمَ بَيْنَهُمْ ثُمَّ يَتَوَلَّى فَرِيقٌ مِنْهُمْ وَهُمْ مُعْرِضُونَ ﴿۲۳﴾آل عمران
آیا ندیدی کسانی را که بهره‌ای از کتاب (آسمانی) داشتند، به سوی کتاب الهی دعوت شدند تا در میان آنها داوری کند، سپس گروهی از آنان، (با علم و آگاهی،) روی می‌گردانند، در حالی که (از قبول حق) اعراض دارند؟

ذَلِكَ بِأَنَّهُمْ قَالُوا لَنْ تَمَسَّنَا النَّارُ إِلَّا أَيَّامًا مَعْدُودَاتٍ وَغَرَّهُمْ فِي دِينِهِمْ مَا كَانُوا يَفْتَرُونَ ﴿۲۴﴾

این عمل آنها، به خاطر آن است که می‌گفتند: «آتش (دوزخ)، جز چند روزی به ما نمی‌رسد. (و کیفر ما، به خاطر امتیازی که بر اقوام دیگر داریم، بسیار محدود است.)» این افترا (و دروغی که به خدا بسته بودند،) آنها را در دینشان مغرور ساخت (و گرفتار انواع گناهان شدند

.
فَوَيْلٌ لِلَّذِينَ يَكْتُبُونَ الْكِتَابَ بِأَيْدِيهِمْ ثُمَّ يَقُولُونَ هَذَا مِنْ عِنْدِ اللَّهِ لِيَشْتَرُوا بِهِ ثَمَنًا قَلِيلًا فَوَيْلٌ لَهُمْ مِمَّا كَتَبَتْ أَيْدِيهِمْ وَوَيْلٌ لَهُمْ مِمَّا يَكْسِبُونَ ﴿۷۹﴾بقره

پس وای بر آنها که نوشته‌ای با دست خود می‌نویسند، سپس می‌گویند: «این، از طرف خداست.» تا آن را به بهای کمی بفروشند. پس وای بر آنها از آنچه با دست خود نوشتند؛ و وای بر آنان از آنچه از این راه به دست می‌آورند!
[/COLOR
]
وَقَالُوا لَنْ تَمَسَّنَا النَّارُ إِلَّا أَيَّامًا مَعْدُودَةً قُلْ أَتَّخَذْتُمْ عِنْدَ اللَّهِ عَهْدًا فَلَنْ يُخْلِفَ اللَّهُ عَهْدَهُ أَمْ تَقُولُونَ عَلَى اللَّهِ مَا لَا تَعْلَمُونَ ﴿۸۰﴾
و گفتند: «هرگز آتش دوزخ، جز چند روزی، به ما نخواهد رسید.» بگو: «آیا پیمانی از خدا گرفته‌اید؟! -و خداوند هرگز از پیمانش تخلف نمی‌ورزد- یا چیزی را که نمی‌دانید به خدا نسبت می‌دهید»؟!

اگر به آیه 23 آل عمران توجه کنید خداوند می فرمایند به سوی کتاب الهی دعوت شدند تا در میان آنها داوری کند،
خداوند می فرمایند که کتاب خداوند میانشان حاکم است ولی می بینیم که بر علیه همین فرمان خداوند چقدر مخالفت می کنند

در ادامه اگر به آیات بعدی توجه کنید در باره کسایی سخن می گوید که خودرا ایمن از جهنم می دانند و می گویند اگر آتش به ما برسد جز چند روزی بما نمی رسد این گفته مطمئنم برای خیلی ها آشنا است که بهشت را برای خود و جهنم را برای دیگر ان می دانند .

جالب اینجاست که همه ادعای خودرا دراین بار از جانب خداوند می دانند
آیا پیمانی از خدا گرفته‌اید؟! -و خداوند هرگز از پیمانش تخلف نمی‌ورزد- یا چیزی را که نمی‌دانید به خدا نسبت می‌دهید»
شما آیا راسخون فی العلم هستی که اینگونه سخن میگویی ؟؟؟ "

2 هفته پيش

علوی به سرنگار شهادت یگانه جلوه ذات اقدس احدی بر صاحب ووارث جلوه تسلیت باد پاسخ داد.
" أَلَمْ تَرَ إِلَى الَّذِينَ أُوتُوا نَصِيبًا مِنَ الْكِتَابِ يُدْعَوْنَ إِلَىٰ كِتَابِ اللَّهِ لِيَحْكُمَ بَيْنَهُمْ ثُمَّ يَتَوَلَّىٰ فَرِيقٌ مِنْهُمْ وَهُمْ مُعْرِضُونَ
آیا ندیدی کسانی را که بهره‌ای از کتاب (آسمانی) داشتند، به سوی کتاب الهی دعوت شدند تا در میان آنها داوری کند، سپس گروهی از آنان، (با علم و آگاهی،) روی می‌گردانند، در حالی که (از قبول حق) اعراض دارند؟

ذَٰلِكَ بِأَنَّهُمْ قَالُوا لَنْ تَمَسَّنَا النَّارُ إِلَّا أَيَّامًا مَعْدُودَاتٍ ۖ وَغَرَّهُمْ فِي دِينِهِمْ مَا كَانُوا يَفْتَرُونَ
این عمل آنها، به خاطر آن است که می‌گفتند: «آتش (دوزخ)، جز چند روزی به ما نمی‌رسد. (و کیفر ما، به خاطر امتیازی که بر اقوام دیگر داریم، بسیار محدود است.)» این افترا (و دروغی که به خدا بسته بودند،) آنها را در دینشان مغرور ساخت (و گرفتار انواع گناهان شدند).

فَوَيْلٌ لِلَّذِينَ يَكْتُبُونَ الْكِتَابَ بِأَيْدِيهِمْ ثُمَّ يَقُولُونَ هَٰذَا مِنْ عِنْدِ اللَّهِ لِيَشْتَرُوا بِهِ ثَمَنًا قَلِيلًا ۖ فَوَيْلٌ لَهُمْ مِمَّا كَتَبَتْ أَيْدِيهِمْ وَوَيْلٌ لَهُمْ مِمَّا يَكْسِبُونَ
پس وای بر آنها که نوشته‌ای با دست خود می‌نویسند، سپس می‌گویند: «این، از طرف خداست.» تا آن را به بهای کمی بفروشند. پس وای بر آنها از آنچه با دست خود نوشتند؛ و وای بر آنان از آنچه از این راه به دست می‌آورند!

وَقَالُوا لَنْ تَمَسَّنَا النَّارُ إِلَّا أَيَّامًا مَعْدُودَةً ۚ قُلْ أَتَّخَذْتُمْ عِنْدَ اللَّهِ عَهْدًا فَلَنْ يُخْلِفَ اللَّهُ عَهْدَهُ ۖ أَمْ تَقُولُونَ عَلَى اللَّهِ مَا لَا تَعْلَمُونَ
و گفتند: «هرگز آتش دوزخ، جز چند روزی، به ما نخواهد رسید.» بگو: «آیا پیمانی از خدا گرفته‌اید؟! -و خداوند هرگز از پیمانش تخلف نمی‌ورزد- یا چیزی را که نمی‌دانید به خدا نسبت می‌دهید»؟!

این قسمت کمی است برای افرادی که قرآن را تحریف می کنند و از حق دورش می کنند . "

3 هفته پيش

علوی به سرنگار شهادت یگانه جلوه ذات اقدس احدی بر صاحب ووارث جلوه تسلیت باد پاسخ داد.
"
نقل قول:
وَإِذَا ذُكِرَ اللَّهُ وَحْدَهُ اشْمَأَزَّتْ قُلُوبُ الَّذِينَ لَا يُؤْمِنُونَ بِالْآخِرَةِ وَإِذَا ذُكِرَ الَّذِينَ مِنْ دُونِهِ إِذَا هُمْ يَسْتَبْشِرُونَ ﴿۴۵﴾
و چون خدا به تنهايى ياد شود دلهاى كسانى كه به آخرت ايمان ندارند منزجر مى‏ گردد و چون كسانى غير از او ياد شوند بناگاه آنان شادمانى مى كنند (۴۵)
مجددا تفسر به رای
وَإِذَا ذُكِرَ اللَّهُ وَحْدَهُ اشْمَأَزَّتْ قُلُوبُ الَّذِينَ لَا يُؤْمِنُونَ بِالْآخِرَةِ ۖ وَإِذَا ذُكِرَ الَّذِينَ مِنْ دُونِهِ إِذَا هُمْ يَسْتَبْشِرُونَ
هنگامی که خداوند به یگانگی یاد می‌شود، دلهای کسانی که به آخرت ایمان ندارند مشمئزّ (و متنفّر) می‌گردد؛ امّا هنگامی که از معبودهای دیگر یاد می‌شود، آنان خوشحال می‌شوند.
چقدر راحت معنی را تغییر می دهند و به قرآن دروغ می بندند . "

3 هفته پيش

علوی به سرنگار یا علی پاسخ داد.
"
نقل قول:
وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرَى عَلَى اللَّهِ كَذِبًا أَوْ كَذَّبَ بِآيَاتِهِ إِنَّهُ لَا يُفْلِحُ الظَّالِمُونَ ﴿۲۱﴾ انعام
و كيست ‏ستمكارتر از آن كس كه بر خدا دروغ بسته يا آيات او را تكذيب نموده بى ترديد ستمكاران رستگار نمى ‏شوند (۲۱)
وَيَوْمَ نَحْشُرُهُمْ جَمِيعًا ثُمَّ نَقُولُ لِلَّذِينَ أَشْرَكُوا أَيْنَ شُرَكَاؤُكُمُ الَّذِينَ كُنْتُمْ تَزْعُمُونَ ﴿۲۲﴾
و [ياد كن] روزى را كه همه آنان را محشور مى ‏كنيم آنگاه به كسانى كه شرك آورده‏ اند مى‏ گوييم كجايند شريكان شما كه [آنها را شريك خدا] مى ‏پنداشتيد (۲۲)
ثُمَّ لَمْ تَكُنْ فِتْنَتُهُمْ إِلَّا أَنْ قَالُوا وَاللَّهِ رَبِّنَا مَا كُنَّا مُشْرِكِينَ ﴿۲۳﴾
آنگاه عذرشان جز اين نيست كه مى‏ گويند به خدا پروردگارمان سوگند كه ما مشرك نبوديم (۲۳)
انْظُرْ كَيْفَ كَذَبُوا عَلَى أَنْفُسِهِمْ وَضَلَّ عَنْهُمْ مَا كَانُوا يَفْتَرُونَ ﴿۲۴﴾
ببين چگونه به خود دروغ مى‏ گويند و آنچه برمى‏ بافتند از ايشان ياوه شد (۲۴)

چرا کسانی که دردنیا شرک ورزیده بودند در روز قیامت درمحضر خداوند شرک خودرا انکار می کنند ؟
دقیقا کسانی هستند که خود را پیام آور الهی می پندارند و خود را در ردیف پیامبران الهی قرار میدهند و آنها خدای مخلوق ذهن خودشان را میپرستند و با خداوند حقیقی کاری ندارند .
خداوند مخلوق ذهن آنها اجباری به اجرای احکام الهی نداده ولی خداوند متعال خلاف آن دستور به انجام آن داده است و آنها خدا را برای خرما می خواهند . "

3 هفته پيش

"
نقل قول:
آدم کند ذهن نه آدم کهنه ذهنی هستی که در گذشته جا مانده

از کاربران گرامی عذر خواهی می کنم که با کسی وارد گفتگو شدم که منطقش با بی ادیب است
واین بی ادبی چیز تازه ای نیست برای این اشخاص قرآن پراست از حکایت چنین اشخاصی که با توهین وتهمت زدن خواسته اند جلوی پیام یکتا پرستی را بگیرند

لَكُمْ دِينُكُمْ وَلِيَ دِينِ
البته باید با هرکسی در خور شخصیتش صحبت کنی مثلا هزاران سال نمی شود یاسین را ....

جلوه پیام الهی به دست پیامبر الهی تجلی میابد .
تو توهم پیام آور بودن داری !!!!!!
تمامی بحث ها جواب داده شد خیلی هم منطقی !!!!!! "

3 هفته پيش

"
نقل قول:
یعنی آیاتی که درباره عقیده پدران است مربوط به عقاید بت پرستی جاهلیت است و زمان ما چنین عقایدی وجود ندارد ؟
دقیقا همه ی دوران بت پرستی موجود است مثلا یکی مثل تو با توهم ذهنی مریضش یک خدای مجسم را برای خود خلق می کند و آن خدای مخلوق ذهنش را می پرسند و کاری به احکام حقیقی قرآنش ندارد.
امام و وارث و اولی الامر باید باشد اگر غیر این باشد خلاف آیات قرآنی است که به آن اعتقادی نداری .

نقل قول:
شما هنوز به سوالات پاسخ ندادی که چگونه خبر وحشت و ایمنی را به اولی الامر ارجاع دهیم ؟
ارواح عمه ات !!!!
ارجاع به مطالب قبلی !!

نقل قول:
شما هنوز به سوالات پاسخ ندادی که چگونه خبر وحشت و ایمنی را به اولی الامر ارجاع دهیم ؟
به راحتی !!!
ارجاع به مطالب قبل !!!!!

نقل قول:
گفتی نماز شیعه صحیح است ولی نگفتی نماز اهل سنت هم صحیح است یا نه ؟

نگفتی اطاعت از رسول چگونه است ؟
آیا اطاعت از صحیح مسلم و بخاری اطاعت از رسول است ؟
یا اطاعت از اصول کافی یا بحارالانوار ؟
هنگامی که خداوند متعال از نظر آدم متوهمی چون تو خداوند باشد باید یک کتاب حدیثی باید پیامبر در نظر گرفته شود زیرا توهم آفت دین و یکتا پرستی است .
ارجاع به مطالب قبل !!!!

نقل قول:
یعنی آیاتی که درباره عقیده پدران است مربوط به عقاید بت پرستی جاهلیت است و زمان ما چنین عقایدی وجود ندارد ؟

[COLOR="Red"]
به چه دلیل چنین اعتقادی داری ؟
آیا از قرآن دلیل دارید اگر دارید بیان کنید ؟

پس چرا خداوند می فرمایند نگهداری و حفظ قرآن بر عهده ماست و نگفتند بر عهده پیامبر است ؟

کلام خداوند درقالب یک کتاب بنام قرآن در اختیار ماست

اگر راست می گویی و کلام رسول هم همانند کلام خداوند کاتب داشته نام کتاب رسول چیست ؟

لازم نیست اعتقادتان را از نگاه ما نگاه کنید مگه من چکاره ام اعتقادتان را به قرآن ارجاع بدهید تا مشخص شود از منظر خداوند چگونه است وسط جهنم است یا بالای بهشت
من بر این باور نیستم و این را از نظر یکی مثل تو نگاه میکنم .
اگر تمامی کلام خداوند متعال در یک قالب در اختیر توست هنوز نگفتی چگونه بید حکام عبادی الهی را انجام دهیم ؟؟ فقط لب و دهن . فقط لب و دهن . حرف مفت . گنده حرف زدن .
چرا بسیار لازم است از منظر شما به مسائل نگاه کردن چون خود شما بسیار لجن هستید دوست عزیز دیگر منظر نگاهی شما بماند وقتی تمامی کتب دست خوش تغییر است از منظر شما این ممکن است که قرآن هم تغییر کرده باشد زیرا هم آن کتب کاتب داشته و هم قرآن .
اعتقا شما فقط و فقط برای این است که خلاف گفته قرآن عمل کنتید و رسول الله و اولی الامر حقیقی را کنار گذاشته و خود را در جایگاه آنان با تفکر توهمیتان تصور کنی دوست عزیز !!!

نقل قول:
یعنی وقتی خداوند می فرمایند مجازات زنا صد تازیانه است اگر گفتم صدتازیانه است معنی آن را تغییر داده ام اما اگر یگویم سنگسار و مرگ است صحیح معنی کرده ام ؟
شما فقط همین یکار رو انجام ندادی !!!!!
شما دقیقا آن ادمی هستی که تازیانه را فقط و فقط برای منفعت خودت به مرگ و سنگسار معنی می کنی و هزاران بار در جواب هایم گفته ام تفسیر به رای نکن و ارجاع به مطالب قبل !!!!

نقل قول:
عجب آدم کهن ذهنی هستی کجا من گفتم اولی الامر هستم ؟

در زمان ما رهبرم ولی امرم هست
مثال شایعات و اخباری بود که می گفتن آمریکا می خواهد جنگ را شروع کند ولی رهبر با اطمینان فرمودند که جنگ نخواهد شد چون ایشان بهتر از مسئله آگاهی داشتند آرام شدیم ودیدیم جنگ هم نشد

حالا اگر شما می گویید چنین نیست این خبر رااز اولی الامر شما چگونه می شنیدید ؟
من آدم کند ذهن قبول ولی الحمدالله دشمن خداوند و رسول الله و اولی الامر حقیقی که خداوند قرار داده نیستم .
رهبرت کیست ؟؟؟ اگر شرف داشتی و حیوان نبودی از اول او را معرفی می کردی !!!

نقل قول:

تو حرف خود را نیز انکار می کنی
آیا این گفته شمانیست ؟

واقعا عقل چیزخوبی است اگر راست می گویی واز نعمت عقل بی بهر نیستی چند تا آیه متشابه رابیان کنید

.
یعنی اهل سنت مراحل وضو را بر طبق احادیث وروایات انجام نمی دهند ؟

آیا حاضرید به چند آیه اشاره کنم تا مشخص شود اطاعت می کنی یا نه بهانه می آوری برای اطاعت نکردند ؟
اولا نشان دادن آیات متشابهات کار راسخون فی العم است . من راسخون فی العلم نیستم .
اگر بگویی نیست پس قرآن دروغ میگوید ؟ ( از منظر شما )
کار ما به شیعه و سنی بودن وضو نیست کارمان به حدیث بود چرا انقدر شرف نداری و سعی بر عوض کردن بحث داری ؟

آیاتت را بعد از اینکه پاسخی از شما دریافتیم بیاور تا من باب آنها هم بحث کنیم .

نقل قول:
شما هنوز به سوالی که درباره اولی الامر پرسیدم پاسخ ندادی تا مشخص شود
ارواح عمه ات !!
ارجاع به مططالب قبل !!!! "

3 هفته پيش

علوی به سرنگار نقطه اشتراک دشمنان امیرالمومنین علیه اسلام مثل مزدک غانت کنجکاو ووهابیت در چیست ؟ پاسخ داد.
" نقطه مشترک آنها توهم موحد بودن و راسخون فی العم بودن است . "

3 هفته پيش

"
نقل قول:
وَإِذَا ذُكِرَ اللَّهُ وَحْدَهُ اشْمَأَزَّتْ قُلُوبُ الَّذِينَ لَا يُؤْمِنُونَ بِالْآخِرَةِ وَإِذَا ذُكِرَ الَّذِينَ مِنْ دُونِهِ إِذَا هُمْ يَسْتَبْشِرُونَ ﴿۴۵﴾زمر
هنگامي كه خداوند به يگانگي ياد مي‏شود دلهاي كساني كه به آخرت ايمان ندارند مشمئز (و متنفر) مي‏گردد، اما هنگامي كه از معبودهاي ديگر ياد مي‌شود، آنان خوشحال مي‏شوند! (۴۵)

همانطور که خداوند در آیه احوال اینگونه انسانهارا حکایت می کنند نشان میدهند یکی از نشانهای اینها این است که وقتی خداوند بیگانگی یاد می شود متنفر می گردند به قول خودمون دلخور میشوند ناراحت می شوند خلاصه از برخوردشان چنین می توان فهمید که از بیان یگانگی خداوند خیلی بدشون میاد تا جایی که متوسل به دشنام و تهمت زدن می شوند

اما وقتی سخن از کسی دیگر بجز خداوند که به آن معتقد هستند به میان می آید دل شاد می شود به قول خودمون با بردن نام او حال می کنند حتی با بردن نام کسایی که گفته اند دشمنی با او داشته است به بدی هم حال می کنند حتی اگر آن شخص می خواهد زن پیامبر باشد مادر مومنین باشد فرق ندارد
ناموس رسولش باشد اینجا بردن ناموس پیامبر به بدی از نگاه این اشخاص نه تنها بد نیست بلکه با عث شادی رسول خداوند هم می شود

اما اگر به آیه ای اشاره کنیم که در آن خداوند به یگانگی یاد شود می شویم دشمن خداوند و پیامبرش
تو راسخون فی العم هستی که می دانی منظور خداوند بر احوال آنان است ؟؟ ؟؟؟؟

راستی نگفتی امشب ملائکه بر کی نازل میشود ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ "

3 هفته پيش

"
نقل قول:
وقتی به عقیده ای پایندی و تعصب داری که از پدرانت به ارث بردی بهتر از این نمی توانی جواب بدهی
از اول بحث تا بحال بجز این جواب چیز دیگری از تو ندیدم .
خداروشکر این عقاید پدرانی (بیشتر عقاید بت پرستی جاهلیت ) که شما تهمت آن را راحت به دیگران میزنید از قرآن و رسول الله و اولی الامر حقیقی گرفته شده .
شما چطور ؟
می خواهید سوالاتی که پاسخ ندادی را بازگو کنم و روش احکامی که در قرآن کریم دستور به انجام داده شده بپرسم و شما باز جواب ندهی ؟

نقل قول:
این را می دانیم که پیامبر میان ما نیست پس چگونه باید از رسول اطاعت کرد آیا غیر از این اعتقاد دارید که احادیث و روایات رسول در بین ماست و اطاعت از آنها اطاعت از رسول است ؟

احادیث و روایات رسول راهر فرقه ای در کتب که به آن اعتقاد دارند جمع آوری کرده اند حالا شما می گوئید

این جمله یعنی اینکه نمی شود کامل به آن احادیث اعتماد کرد چون امکان دارد مخالف قرآن باشد
و در ادامه مطلبت گفتی
پیامبر در میان امت است .
همین مسئله ای که شما می فرمایید برای قرآن هم صادق است زیرا قرآن را هم همان رسول الله برای ما آورده اند و با نبود ایشان یعنی قرآن هم نیست .
این کلام شما کاملا اشتباه است رسول الله تمامی افعال و رفتار و ... ما را مشاهده می کند و بر آن واقف است .
همانگونه که قرآن کاتب داشته روایات و کتب احادیث و تاریخ هم کاتب داشته است اگر اینان که از گذشته بجای مانده را بنا به تصور شما ( که چنین است و بر این باور هستید ) مربوط به رسول الله نیست پس قرآن هم آن قرآنی نیست که نزد پیامبر بوده . ( نیایی هوچی گری کنی و قسمتی کپی کنی و قسمت دیگر را در نقل قول نیاوری و زیرش چند تا آیه بزاری و روش های همیشگی ات برای بحث را استفاده کنی )
اگر اعتقادمان را از نگاه شما به مسئله بنا کنیم کلاهمان پس معرکه نیست وسط جهنم است و ... .

نقل قول:
ما که می رویم سراغ قرآن می گویید تفسیر به رای می کنید قرآن محکمات دارد و متشابهات که تنها راسخون آن را می دانند .
شما سراغ قرآن نمیروید عملا معنی آن را تغییر می دهید و ...
اگر شما راسخون فی العم باشی پس نیازی به اولی الامر نداری و خودت اولی الامر حساب میشوی اگر هستی بسم الله
آلم ( الف لام میم ) به چه معناست و معنای کامل آن را بگو ؟
آلر ( الف لام را ) به چه معناست و معنای کامل آن را بگو ؟
اگر هستی پس تو جانشین بر حق رسول الله هستی و اوصیا الله حساب میشوی و ...

اگر نیستی پس نیاز به یک اولی الامر برای مسائل مختلفی از جمله احکام عبادی و ... داری که آنها را مطمعنم انجام نمی دهی .
اگر راسخون فی العم نیستی اولی الامرت کیست ؟
زیرا در روز معاد از امامت سوال می شود . امامت کیست ؟

حال راسخون فی العم هستی یا نیستی .
کدامی ؟

نقل قول:
حدیث را هم که می گویید هم موافق قرآن دارد هم مخالف قرآن دارد و تنها راسخون صحت وسلامت آن را می دانند .
بله من این را نگفته ام دروغ نگو . راسخون فی العم برای قرآن است و متشابهات و محکمات آن را میداند و ... ولی حدیث مکمل آن گفته ایست که راسخون فی العم برای متشابهات و محکمات قرآن گفته اند و خداوند به ما عقل داده و استفاده از آن خوب است .
مثلا برای وضو گرفتن که شما به آن اهمیت نمیدهی و از احکام عبادی است طبق آیه قرآن مسح کشیدن به یک روش خاص است و در دو حدیث یکی موافق و دیگری مخالف روش آن موجود است ما آن حدیث را که موافق قرآن است استفاده می کنیم و هزاران قبیل از این موارد .

نقل قول:
خوب پس تکلیف چیست چگونه باید از راسخون جویای متشابهات باشیم ؟

چگونه باید از صحت و سلامت احادیث باخبر شویم ؟

آیا اندیشه نمی کنید
ما اندیشیمان را بر پایه قرآن بنا میکنیم و توهم نداریم و آیات قرآن را بدون هیچ شیطنت و شیطان صفتی می خوانیم و اطاعت میکنیم
قرآن میگوید شما نیاز با اولی الامر دارید .
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ أَطِيعُواْ اللّهَ وَأَطِيعُواْ الرَّسُولَ وَأُوْلِي الأَمْرِ مِنكُمْ
و
يَوْمَ نَدْعُو كُلَّ أُنَاسٍ بِإِمَامِهِمْ ۖ فَمَنْ أُوتِيَ كِتَابَهُ بِيَمِينِهِ فَأُولَٰئِكَ يَقْرَءُونَ كِتَابَهُمْ وَلَا يُظْلَمُونَ فَتِيلًا
و
وَجَعَلْنَا مِنْهُمْ أَئِمَّةً يَهْدُونَ بِأَمْرِنَا لَمَّا صَبَرُوا ۖ وَكَانُوا بِآيَاتِنَا يُوقِنُونَ
و
وَجَعَلْنَاهُمْ أَئِمَّةً يَهْدُونَ بِأَمْرِنَا وَأَوْحَيْنَا إِلَيْهِمْ فِعْلَ الْخَيْرَاتِ وَإِقَامَ الصَّلَاةِ وَإِيتَاءَ الزَّكَاةِ ۖ وَكَانُوا لَنَا عَابِدِينَ
و
وَنُرِيدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِينَ
این ائمه ای که خداوند متعال در قرآن برای هدایت مردم قرار داده و احاکمی از جمله نماز و زکات و... به امر خداوند متعال انجام میدهند چه کسانی هستند ؟
إِنَّمَا يُرِيدُ اللَّهُ لِيُذْهِبَ عَنْكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَيْتِ وَيُطَهِّرَكُمْ تَطْهِيرًا
این اهل البیت که خداوند از رجس آنها را پاک کرده کیست ؟
قطعا آن را رسول الله مشخص میکند .
دین بدون وارث نمیشود .

آیا اندیشه نمی کنید ؟ "

3 هفته پيش

"
نقل قول:

من هیچ وفت ادعا نکردم راسخون در علمم اگر راست می گویی و دروغ نمی بندی نقلی به این ادعا بزن

من گفتم خداوند یاری کند از آیات الهی پند می گیرم

در ضمن راسخون بودن یا نبودن ربطی به سوال و جواب ندارد اگر می توانی به آیات الهی پاسخ بدهی بسم الله و اگر نمی توانی مثل جناب حسین کنار برو و بی خودی بهانه نیاور
وقتی تو جز راسخون فی العم حساب نمیشود بخود میکنی برداشت های شخصیت از قرآن را نشر میدهی .
تو نه میدانی متشابهات قرآن چیست و نه محکمات .
اصلا تو چه کسی هستی که آیات را تفسیر میکنی ؟
البته بیشتر تفسیر به رای میکنی .
تو نه خداوند متعال هستی ، نه رسول الله هستی ، نه امام هستی ، نه اولی الامر هستی ، نه راسخون فی العم هستی ، تو کی هستی و به چه حقی خودت را در جایگاه اینان قرار دادی ؟
کسی که سه کلاس سواد داشته باشد نمی تواند سر کلاس دکتری تدریس کند .
تو آن سه کلاس سواد را هم نداری .
تو مجازی در خلوت خودت هر کاری انجام دهی و هیچ ایرادی به پند گرفتم از قرآن بر تو نیست و اتفاقا کار خوبی می کنی از قرآن پند می گیری منتهی آن عینک توهمت را دربیار و با چشم حق و وجدان قرآن را بخوان .
نه برای ضدیت با اولی الامر و راسخون فی العم . "

4 هفته پيش

"
نقل قول:
این مطالب شما نه نشان از خریت من است نه خریت شماست .
بلکه نشاندهنده شیطنت شماست .
بقول معروف مثل خر تو گل گیر کردی و خودتم میدونی اگر بخواهی درست جواب بدی محکوم می شوی
محکوم به چی اطاعت نکردن از قرآن ؟
آیا من اولی الامر ندارم ؟
آیا من نماز که تنها وسیله جدایی از فحشا و فساد است را انجام نمیدهم و نمیدانم چیست ؟
آیا من به انجام احکام الهی وارد شده در قرآن اعتنایی نمی کنم چون روشش در قرآن نیست آن را انجام نمی دهم ؟
آیا من نمی گویم اولی الامرم کیست ؟
آیا من حاضرم مقام رسول الله پایین بیاورم برای اینکه از او خوشم نمی آید اطاعت کنم ؟
آیا منم که قرآن را بجای خدا میپرستم ؟
آیا منم که همیشه قرآن را تفسیر به رای می کنم ؟
آیا من به آخرت اعتقاد ندارم که در آن زمان از امام همه سوال میشود ؟
آیا من بر باور حسبنا کتاب الله هستم که اعتقاد داعش است ؟
آیا من بر این باورم که رسول الله غیب نمی دانسته ؟
آیا من بر این باورم که شان روسل
و.....
لطفا اگه مثالی که میزنید خر درون آن است را بجز خودت برای دیگری استفاده نکن .
درست جواب دادن .
دقیقا مثل این میماند شما از مردانگی و شرف حرف بزنید . واقعا خنده دار است دروست عزیز !!!

نقل قول:

چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است

یعنی نماز شما صحیح است و نماز اهل سنت اشتباه است ؟

من کجا از پیامبر بودن کتاب حدیث سوال کردم ؟

گفتم چگونه باید از پیامبر اطاعت کرد وقتی پیامبر درمیان مانیستند ؟
آیا اطاعت از صحیح مسلم و صحیح بخاری اطاعت از رسول است ؟
یا اطاعت از اصول کافی و بحارالانوار ؟

این شیطنت توست که نمی گذارد به این سوال ساده پاسخ بدهی نه خریتت

من هم بارها گفتم آیا در عمل هم همینگونه است ؟
آیا حاضری فقط با چند آیه صحت حرفت یا شیطنت حرفت مشخص شود ؟
وقتی تو میگوییی اطاعت از رسول الله یعنی اطاعت از فلان کتاب مشخص این جمله همین معنی را میدهد و چیز دیگری از آن استخراج نمی شود .
احادیثی که هم سوی با قرآن است در کتب پیدا میشود و احادیثی که خلاف قرآن است هم موجود است .
تنها راسخون فی العم از صحت و سلامت آن اطلاع دارند که تو راسخون فی العم نیستی و عملا هیچی حالیت نیست .
تا الان بنده بودم که تمام آیات الهی را تفسیر به رای کردم و شیطنت داشتم .
دقیقا این تلاش بیهوده تو فقط و فقط برای عوض کردن بحث است و غیر از آن نیست چرا ؟ چون تو باید یک اولی الامر و یک امام داشته باشی اگر به وحدانیت خداوند متعال و قرآن و معاد اعتقاد داشته باشی چون در آخرت از انسانها من باب امامشان سوال می پرسند ؟
راستی در آخرت می گویی امامت کیست ؟
فکر اونجا رو کردی . البته فکر نکنم اعتقادی ب اآن داشته باشی .

نقل قول:

کجا جواب من بود ؟
هیچ وقت نگفتی چگونه می توان خبر ایمنی یا وحشت را به اولی الامر ارجاع داد تا حقیقت روشن شود

اگر صادقی نقلی به جواب بزن
این حرف تو یعنی دنیا بدون اولی الامر است و حال یا تو اولی الامری یا هیچ شخص دیگری نیست . ارجاع خبر به اولی الامر بستگی به دستور خود او دارد و بگوید چگونه این کار را انجام بده دقیقا همانطور که می ژوید چگونه نماز بخوان و شما از تنها وسیله بازدارندو فساد و فحشا دوری و بقول خودت مثل خر در گل فساد و فحشا گیر کردی و مراقب خودت و اطرافیانت باش . "

4 هفته پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 06:30PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه