بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
Freedom1 به سرنگار ترامپ برجام را پاره کرد! پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط ناقد نوشته شده است نمايش نوشته
رفتار نامتعارف و خودشیفتگی سر جای خود، اما ذکاوت و کاردانی ترامپ را دست کم نگیرید، آن هم در ساختار عریض و طویل و پیچیده آمریکا که فقط فرد ملاک نیست (بر خلاف جهان سوم)، بلکه سیستم قانونی و نظارتی بسیار شدید و دقیق حاکم است به اضافه فضای باز و آزاد رسانه ای و نخبگان و نهادها و کارتل هایی که دغدغه مشترکشان حفظ هژمونی آمریکا است.
از این منظر ظهور ترامپ را می توان یک سناریوی سیستماتیک برای رقم زدن دور جدیدی از سیاست های آمریکا در داخل و خارج قلمداد کرد و البته اگر فرد مورد نظر (ترامپ) در این سیستم دچار خطا شود ابزارهای کافی (از جمله استیضاح) برای کنترل و حتی عزل او وجود دارد.
در باره مشکلات داخلی هم که اشاره کردید تا حد زیادی با شما همنظر هستم.
ذکاوت کجا بود؟ اینکه برگرده به یهودی های امریکا بگه شما آدم های دوست داشتنی نیستین اما چاره ای جز رای دادن به من ندارین، ذکاوته؟ خب می‌تونست به اونها بگه من در کنار شما هستم و شما هم از من حمایت کنین، الان با این حرفها یهودی ها رو هم عصبانی کرده، این کجاش ذکاوته؟
یا اینکه در یک روز و در پاسخ به حمایت از معترضین ایران یکبار میگه نه حمایت نمیکنم و چند ساعت بعدش میگه حمایت می کنیم، این ذکاوته؟ اینکه بگه واکسن باعث اوتیسم در بچه ها میشه، ذکاوته و طراحی اتاق فکره؟ شما آمریکا رو جوری می‌بینین گویا اونجا همه چی مثل ساعت دقیق و حساب شده کار می‌کنه در حالی که اینطورها هم نیست.

ترامپ قطعا خودشیفته و دچار اختلال روانیه و تا حدودی مثل احمدی نژاده، چیز زیادی از سیاست نمی‌فهمه و دایم دنبال اینکه که بگه من از اوباما بیشتر میفهمم و بهتر کار میکنم. رقابت مسخره ای که اوباما حتی در شأن خودش نمی‌بینه بهش پاسخ بده. ترامپ موقعیت آمریکا رو در جهان ضعیف می‌کنه و متحدان آمریکا رو دلزده و ناامید میکنه، اینها برنامه ی حفظ هژمونی آمریکاست؟
طرفدارانش در آمریکا همون حرفهایی رو میزنن که طرفداران احمدی نژاد اینجا میگفتن، چون موفق شده بیکاری رو کم کنه و درامدها رو افزایش بده (از راههایی که البته اوباما نمی پسندید) برای طرفداران اون مهم نیست که ترامپ چکار می‌کنه و فقط شغل و پول رو می بینن، براشون مهم نیست که مثلا خروج از پیمان پاریس یعنی چی، چون اصلا شعورشون در این حدود نیست.
بله آمریکایی ها اتاق فکر دارن و سیاستهای بلند مدت هم دارن و خیلی چیزهای دیگه، اما تصور اینکه اتاق فکر نشسته و اومدن ترامپ و این رفتارها رو طراحی کرده تا هژمونی آمریکا رو (با بردن آبروی آمریکا!) حفظ کنه نمیتونه تصور درستی باشه. ترامپ بدترین رئیس جمهور تاریخ آمریکاست و مقامات کشورهای متحد آمریکا دارن مسخره ش میکنن و اصلا شأن ریاست جمهوری نداره و کارهای بچگانه ای مثل گذاشتن کله خودش رو عکس راکی می‌کنه که نشون میده چقدر داغونه و حتی جمهوری خواهان هم از اون خوششون نمیاد اما چون میدونن بین عوام رای داره و از طرفی آش کشک خاله ست مجبورن ازش حمایت کنن. "

يك ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار شنيدم ..... پاسخ داد.
" شنیدم تیممون با رفتن استرا به گای اعلی خواهد رفت "

7 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار به یه جایی از زندگی که رسیدی ، میفهمی ...... پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط mastaneh20_21 نوشته شده است نمايش نوشته
ميفهمي ك اطمينان زياد هم خطرناكه حاجي
باشه بابا ، تو خوبی "

7 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار من واقعاً متأسفم... پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط mastaneh20_21 نوشته شده است نمايش نوشته
من برات واقعا متاسفم كه هنوز نميدوني جهت آب كدوم وريه
من واقعاً برای خودم متاسفم که تو آب نیستم و رو بازی میکنم "

7 ساعت پيش

mastaneh20_21 به سرنگار من واقعاً متأسفم... پاسخ داد.
" من برات واقعا متاسفم كه هنوز نميدوني جهت آب كدوم وريه "

9 ساعت پيش

mastaneh20_21 به سرنگار به یه جایی از زندگی که رسیدی ، میفهمی ...... پاسخ داد.
" ميفهمي ك اطمينان زياد هم خطرناكه حاجي "

9 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار معنای امی پاسخ داد.
"
پست 2440
hosyn

این پست شماره ۱۱ است که چنین نوشتید:
http://www.iranclubs.net/forums/show...53#post2337353

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنا زاده تخم حیض منافق پلید کثافت زنیم مابون شیطان پرست بی سواد مدعی پیامبری وهدایت مردم و..............................لعنت الله علیه نوشته شده است http://www.iranclubs.net/forums/imag...s/viewpost.gif
همانگونه که قبلاً نوشتم ؛ پیامبرو قبیله اش را به این دلیل امی می خواندند که دینشان برگرفته از کتاب آسمانی نبود و پیرو آئین مادری خود بودند. آنان به دلایل نامعلومی دریافته بودند که فرشتگان دختران خداوند و واسطه های او می باشند که خداوند سه تن از این فرشتگان را در کتابش به نامهای لات، منات و عزی اسم می برد.
این یک تاریخ ناب است؛ مو لای درزش نمی رود. شما از مرور همین تاریخ می توانید به حقانیت آن پی ببرید. اینکه گذشتگان همان کاری را کردند که آیندگان می کنند.
مورخ قرآن از کجا به این قطعیت رسید؟!
چه شد که اقوام نوح ، عاد، ثمود...موسی و عیسی همان راهی را رفتند که قوم محمد طی کرد و دارد می رود.
قوم محمد چه مدرکی داشتند که نشان می داد فرشتگان دختران خداوند هستند؟ آیا خودشان شاهد خلقت آنها بودند یا قبلاً کتابی برایشان فرستاده شده بود؟
hosyn
و در پست شماره ۱۴ چنین پاسخ دادم:

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است http://www.iranclubs.net/forums/imag...s/viewpost.gif
دوست گرامی، چقدر در این متن شما اشتباه وجود دارد خدا میداند! اصلا واژه أمّي ربطی به کتاب آسمانی داشتن ندارد، و منهم امّیّون در قرآن برای اهل کتاب است، و...

شما اول طبق مبنای خودتان که فرمودید: راهی وجود ندارد، باید ثابت کنید که اساسا پیامبر اسلام و قوم ایشان وجود داشته‌اند یا خیر؟ آیا مجبوریم شهود کنیم که پیامبر بوده‌اند؟!

با این حرفهای شما مجبورم دوباره سؤالم را توضیح دهم:

معلمی در مقطع ابتدائی سر کلاس به شاگردانش میگوید: عزیزان من! شما در آینده وارد اجتماع میشوید، حرفهای مختلف میشنوید، به هر حرفی اعتماد نکنید، و من به عنوان معلم دلسوز شما امروز به شما میگویم: یکی از حرفهای دروغ که اصلا واقعیت ندارد این است که جنگی به نام جنگ جمل در صدر اسلام واقع شده است!

شاگردی که به این معلم خود کاملا اطمینان دارد این حرف را با تمام وجود میپذیرد، و هر کجا نامی از جنگ جمل شنید ، یا مقابله میکند و یا اینکه اگر شرائط طوری است که نمیتواند حرف بزند در دلش میخندد! اما بالأخره وقتی چند پیراهن کهنه کرد میبیند گویا آقای معلم راه درستی نرفته است! کمی بیشتر تحقیق میکند (گویا) میشود (قطعا) ، یعنی میبیند نمیتواند کلاه سر خودش بگذارد و قطعا آقای معلم آنها را به بیراهه برده است! در این هنگام وقتی خاطرات دوران دبستان را مرور میکند یادش میآید که خودش یا یکی دیگر از دانش‌آموزان از معلم پرسید: آقای معلم! اگر جنگ جمل دروغ است پس از کجا بفهمیم که اصلا خود پیامبر اسلام هم موجود بوده‌اند؟ و آقای معلم پاسخ داد: راهی ندارد! فقط باید خود شما از خدا بخواهید شما را به شهود برساند که ایشان بوده‌اند!

خوب دقت کنید، اکنون که پس از گذشت سالها این دانش‌آموز فهمیده که آقای معلم، مسیر صحیح و منطقی را طی نکرده است، میخواهیم فرایند این پختگی و به یقین رسیدن این دانش‌آموز در اینکه جنگ جمل بوده و نیز بودن پیامبر http://www.iranclubs.net/forums/imag...l/salallah.gif نیازی به شهود ندارد را دقیقا تحلیل کنیم که چه بر او گذشته که اینچنین یقین کرده؟ و اکنون هم هیچکس قادر نیست این یقین را از دست او بگیرد، مگر چه شده است؟

پس با توجه به اینکه ما دنبال حقانیت آیه نیستیم بلکه دنبال این هستیم که آیا مسلمین از پیامبرشان این آیه را شنیده‌اند یا اینکه خودشان به قرآن اضافه کردند(قرآن مادری!)، دوباره این سؤال را خدمت شما مطرح میکنم، و خواهش میکنم حواله به راهی نیست ندهید!:

سؤال: به چه وسیله مطمئن شویم که جمله: (الا بذكر الله تطمئن القلوب) را مسلمین به کتاب دینی خود نیفزوده‌اند؟
.

hosyn
اینجا تذکر دادم که چقدر اشتباه در همین چند کلمه هست.
"

10 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست پاسخ داد.
"
پست 2577
hosyn
این پست را که سابق ارسال کردم، پست بسیار مهمی بود:

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است http://www.iranclubs.net/forums/imag...s/viewpost.gif
...
آخر ای مدعی قرآن، مگر حدود ده مورد، به اطراف و نواحی مکه، اطلاق قری در قرآن کریم نشده؟! مگر در دو بلکه سه مورد خود مکة مشرفة به عنوان أمّ القری در قرآن نیامده؟! این آیات در قرآن غانت نیست؟! آیا این آیات، کلمه أمّ ندارد؟! پس چرا یواشکی همه را بایکوت میکند؟! چرا؟! چون اسناد!! ایشان همه دنیا را زمین‌گیر میکند!

آیا تنها عقل غانت است که حکم میکند وقتی پیامبران پیشین میخواهند خاتم پیامبران را آمدنش را بشارت دهند او را توصیف کنند که بی دین است و بر دین مادری است و ...؟! آیا عقلاء وقتی میخواهند مدح کسی کنند و بشارت به وجود او بدهند جهات منفی او را در بشارت ذکر میکنند؟ یا در وقت بشارت دادن آدرس محل ظهور او را میدهند؟ آیا میگویند پیامبر بی دین (نعوذ بالله تعالی) یا میگویند پیامبر مکّي؟

چرا بگویند پیامبر أمّي مکّي؟ چون کوه فاران (پاران) یک نشانه بسیار بزرگ است، به اینجا مراجعه کنید:

پاران: ویکی‌پدیا

در سفر تثنیه آمده‌است[۳]:
این است برکتی که موسی، مرد خدا، قبل از مرگش به قوم اسرائیل داد:
خداوند از کوه سینا آمد،او از کوه سعیر طلوع کردو از کوه فاران درخشید.
شناسایی مکان

جغرافی‌دانان شرقی سه منطقه را به نام فاران خوانده‌اند: کوه‌های اطراف مکه، کوه‌ها و روستایی در شرق مصر و استانی در سمرقند.[۴] مسلمانان و اعراب معتقدند که فاران به کوه‌ها و بیابان حجاز اطلاق می‌شود. ترجمه‌ای عربی به سال ۱۸۵۱ از یک تورات سامری فاران را با حجاز یکی می‌داند.[۴] یاقوت حموی جغرافی‌دان و تاریخ‌نویس قرن هفتم هجری قمری در کتاب معجم‌البلدان می‌نویسد که «فاران عربی‌شده یک کلمه عبری است. یکی از نام‌های مکه که در تورات آمده‌است.»[۵][۶] کوهی به نام «تل فاران» در حومه مکه وجود دارد.[۵] مسلمانان دلیل مهاجرت یهودیان به حجاز را در پیش از اسلام آگاهی آنان از ظهور پیامبری در این منطفه دانسته‌اند.[۶]

رمز کلمه أمّی یعنی مکّي که در بشارت تورات و انجیل آمده مثل خورشید واضح است، و این هم عبارت تورات که بشارت به فاران در آن آمده است:

دعای برکت موسی: کتاب مقدس گروسی

باب ۳۳

دعای برکت موسی
۱ و این است برکتی که موسی، مرد خدا، قبل از وفاتش به بنی‌اسرائیل برکت داده،
۲ گفت: «یهُوَه از سینا آمد، و از سعیر بر ایشان طلوع نمود و از جَبَل فاران درخشان گردید و با کرورهای مقدسین آمد، و از دست راست او برای ایشان شریعت آتشین پدید آمد.

این مطالب را برای عزیزان محقق، زیره به کرمان میبرم، ولی برای امثال خودم، میتواند سر نخ تحقیق باشد تا پس از مدتی بتوانند قسم بخورند که مناسب‌ترین معنا برای دو آیه سوره مبارکه اعراف، رسول نبي مکّي است.

اگر توفیق بود إن شاء الله تعالی از آیات متعدد مثل: و من قبل یستفتحون علی الذین کفروا و.. شاهد خواهم آورد که اهل کتاب، به خاطر همین بشارت، نزدیک ظهور اسلام، آمده بودند و نزدیک مکه سکنا کرده بودند، و در وقت نزاع کانوا یستفتحون! و تمام اسناد!!! زمین‌گیر را توضیح خواهم داد.
.
hosyn
واقعا میگویم که کسی که دل بدهد، میتواند قسم بخورد! قسم خوردن کاشف از یقین به مطلب است، در دو آیه سوره اعراف، معانی دیگر غیر از معنای مکّي، خالی از فصاحت و بلاغت است.
"

10 ساعت پيش

صبح به سرنگار ترامپ برجام را پاره کرد! پاسخ داد.
"
نقل قول:
برداشت اولیه این است که حسابتان را از کیهانیان و دلواپسیان جدا کردید
اهلا وسهلا...!
ما کلا قوم و قبیله و قشون نمی‌کشیم ... آن جا که صحیح هست با صحیح همراه می‌شویم و آن‌چا که غلط است علیه آن می‌شوریم.

چه بسا که کیهان در بسیاری از مواقع درست بگوید! و می‌گوید. "

10 ساعت پيش

"
نقل قول:
در اصل توسط Freedom1 نوشته شده است نمايش نوشته
صفت «هفت خط سیاست» حتما شایسته ترامپ نیست و تنها چیزی که از حرفهای ترامپ میشه فهمید، خودشیفتگی و توهم و عقده شدید نسبت به اوباماست.
اگر یک آدم الدنگ سرنشین یک تانک سنگین باشه و با این تانک بزنه به در و دیوار و ماشین ها و همه رو له کنه، اون سرنشین شایسته ی ستایش نیست و این توان اون تانک بوده که تازه به اشتباه استفاده شده.
اما مشکل ما خیلی بیشتر و پیچیده تر از این حرفها ست.
بعد از حوادثی که آخر آبان اتفاق افتاد فکر میکنم ما مردم مصیبت زده ای هستیم که فقط دشمن خارجی نداریم و صاحبان گوناگون قدرت کمر بستن به نابودی ما. یک طرف ترامپ و مشابه ترامپ هستن که به انتظار خبر آشوب و کشته شدن مردم نشستن تا ذوق کنن و بشکن بزنن و یک طرف هم جریاناتی هستن که ما رو دارای شعور و اختیار نمیدونن و اونچه در سر دارن برای ما خیر نیست، حتی به اصطلاح رئیس جمهوری که براش رای جمع کردیم کاملا تو زرد از آب در اومده و وعده ها رو فراموش کرده که هیچ، الان به مردم پز شناسایی با دوربین میده و به فکر بی نیاز کردن ما از اینترنت خارجی! افتاده. نمی‌دونم این وضعیت دقیقا تاوان کدوم گناه! می‌تونه باشه. اما به هر شکل ترامپ هم یک مصیبت افزون بر مصیبت هاست که هیچ نوع مرام مشخصی هم جز خودشیفتگی نداره و براش ذره ای اهمیت نداره که اقداماتش چه مشکلاتی برای مردم کشورهای دیگه به بار میاره.
علت تمایل به "شبکۀ ملی اطلاعات" شعور و اختیار شما نیست. بلکه جلوگیری از سازماندهی نفوذ و آشوب هست.

همچنان‌که وقتی اینترنت باز شد، خیلی هم اخبار نادانسته و مهمی مخابره نشد و طبعا ترسی از این اخبار وجود نداره.

دولتهای آمریکا و اروپا در مواقع نیاز (اشغال وال استریت/دانشجویان انگلیس/مردم آسیب دیدۀ فرانسه) به توئیتر و فیس‌بوک دستور می‌دن که اکانتهای فعال و گروه‌های فعال رو شناسائی/دستگیر و مسدود کنند و این کار در کمتر از 24 ساعت انجام میشه، اما ایران و سایر کشورها امکان دستوردهی به این شرکت‌ها رو ندارند و چون بمب اتم فقط منحصر به اونهاست این امکانات هم فقط منحصر به اونهاست. با این که آشوبی که در ایران اتفاق می‌افته آشوب دستکاری شدۀ سعودی و امارات اسرائیل و آمریکاست و آشوب در غرب، آشوب متن مردمه و واقعا سازماندهی و فشار آشوب در ایران کاملا قیاس مع الفارق هست.

کسی که می‌‌گه ممکنه ما بدون اینترنت جهانی همون امکانات و علی الخصوص دسترسی به منابع آموزشی و علمی رو داشته باشیم، طبعا آدم بی‌سوادی نسبت به علوم و تکنولوژی هست و باید توجیهش کرد. هر کسی که باشه. حالا امیدوارم منظورش این نباشه... و رفع نیاز الزاما مساوی با قطع ارتباط نیست.

رواج قضاوت‌های اشتباه وضع ما رو بدتر می‌کنه. بدی قضاوت اشتباه اینه که طرف متهم، دیگه خجالت نمی‌کشه به چیزی که بهش متهم شده، عمل کنه. و تهمت‌زننده‌ها خودشون بدون این که بخوان، قبلا وضعیت نامطلوب رو عادی کردن. "

10 ساعت پيش

ناقد به سرنگار ترامپ برجام را پاره کرد! پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است نمايش نوشته
این تصویری است که شما از ما می‌سازید و واقعیت ندارد!
البته هستند کسانی که از هر گونه ارتباطی تابو ساخته اند اما شما دوست دارید با آن ها طرف باشید تا پاسخگوی انتقاد و تحلیل نباشید.
برداشت اولیه این است که حسابتان را از کیهانیان و دلواپسیان جدا کردید
اهلا وسهلا...! "

11 ساعت پيش

justbluem به سرنگار به یه جایی از زندگی که رسیدی ، میفهمی ...... پاسخ داد.
" حالا مثلا میدونین چرا مقداد؟ "

11 ساعت پيش

"
نقل قول:
من نتیجه گیری نکردم، فقط به نقل توئیت ترامپ پرداختم با این ملاحظه که وی تبادل زندانی را نتیجه فشار حداکثری می داند. لذا امیدوار است با ادامه فشارها ما را به پای میز مذاکره بر سر مسایل اصلی بکشاند.
با این رویکرد انقلابی دوآتشه که شما و همفکرانتان دارید، همین تبادل هم کار اشتباهی بود، زیرا دشمن (ترامپ) را خوشحال کرد و دیگر این که ممکن است در نزد افکار عمومی به عنوان مقدمه ای برای مذاکره و سازش های بعدی قلمداد شود!
این تصویری است که شما از ما می‌سازید و واقعیت ندارد!
البته هستند کسانی که از هر گونه ارتباطی تابو ساخته اند اما شما دوست دارید با آن ها طرف باشید تا پاسخگوی انتقاد و تحلیل نباشید. "

11 ساعت پيش

justbluem به سرنگار شنيدم ..... پاسخ داد.
" شنیدم امیر گازوییل میزنه "

11 ساعت پيش

ناقد به سرنگار ترامپ برجام را پاره کرد! پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط Freedom1 نوشته شده است نمايش نوشته
صفت «هفت خط سیاست» حتما شایسته ترامپ نیست و تنها چیزی که از حرفهای ترامپ میشه فهمید، خودشیفتگی و توهم و عقده شدید نسبت به اوباماست.
اگر یک آدم الدنگ سرنشین یک تانک سنگین باشه و با این تانک بزنه به در و دیوار و ماشین ها و همه رو له کنه، اون سرنشین شایسته ی ستایش نیست و این توان اون تانک بوده که تازه به اشتباه استفاده شده.
اما مشکل ما خیلی بیشتر و پیچیده تر از این حرفها ست.
بعد از حوادثی که آخر آبان اتفاق افتاد فکر میکنم ما مردم مصیبت زده ای هستیم که فقط دشمن خارجی نداریم و صاحبان گوناگون قدرت کمر بستن به نابودی ما. یک طرف ترامپ و مشابه ترامپ هستن که به انتظار خبر آشوب و کشته شدن مردم نشستن تا ذوق کنن و بشکن بزنن و یک طرف هم جریاناتی هستن که ما رو دارای شعور و اختیار نمیدونن و اونچه در سر دارن برای ما خیر نیست، حتی به اصطلاح رئیس جمهوری که براش رای جمع کردیم کاملا تو زرد از آب در اومده و وعده ها رو فراموش کرده که هیچ، الان به مردم پز شناسایی با دوربین میده و به فکر بی نیاز کردن ما از اینترنت خارجی! افتاده. نمی‌دونم این وضعیت دقیقا تاوان کدوم گناه! می‌تونه باشه. اما به هر شکل ترامپ هم یک مصیبت افزون بر مصیبت هاست که هیچ نوع مرام مشخصی هم جز خودشیفتگی نداره و براش ذره ای اهمیت نداره که اقداماتش چه مشکلاتی برای مردم کشورهای دیگه به بار میاره.
رفتار نامتعارف و خودشیفتگی سر جای خود، اما ذکاوت و کاردانی ترامپ را دست کم نگیرید، آن هم در ساختار عریض و طویل و پیچیده آمریکا که فقط فرد ملاک نیست (بر خلاف جهان سوم)، بلکه سیستم قانونی و نظارتی بسیار شدید و دقیق حاکم است به اضافه فضای باز و آزاد رسانه ای و نخبگان و نهادها و کارتل هایی که دغدغه مشترکشان حفظ هژمونی آمریکا است.
از این منظر ظهور ترامپ را می توان یک سناریوی سیستماتیک برای رقم زدن دور جدیدی از سیاست های آمریکا در داخل و خارج قلمداد کرد و البته اگر فرد مورد نظر (ترامپ) در این سیستم دچار خطا شود ابزارهای کافی (از جمله استیضاح) برای کنترل و حتی عزل او وجود دارد.
در باره مشکلات داخلی هم که اشاره کردید تا حد زیادی با شما همنظر هستم.
"

12 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار به نیت سلامتی وظهور وفرج صاحب العصر والزمان صلوات پاسخ داد.
"
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
یا من هو فی ام الکتاب لدینا لعلی حکیم
یا الله جل جلاله وعم نواله و...
یا محمد
یا علی
یا فاطمه
یا حسن
یا حسین
یا علی بن موسی الرضا
یا حسن بن علی العسگری

ألّلهمّ الْعَن الجِبْتَ وَ الطّاغُوتَ
یا علی
الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ عَلیِّ بنِ أَبِی طالِب وَ الْأَئِمَّةِ الْمَعصومیٖن عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ

یاعلی

http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=157667

"

12 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار یا علی پاسخ داد.
"
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
یا من هو فی ام الکتاب لدینا لعلی حکیم
یا الله جل جلاله وعم نواله و...
یا محمد
یا علی
یا فاطمه
یا حسن
یا حسین
یا علی بن موسی الرضا
یا حسن بن علی العسگری

ألّلهمّ الْعَن الجِبْتَ وَ الطّاغُوتَ
یا علی
الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ عَلیِّ بنِ أَبِی طالِب وَ الْأَئِمَّةِ الْمَعصومیٖن عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ

یاعلی

http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=157667

"

12 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار يكسال پيش در چنين روزي ... پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط مقداد نوشته شده است نمايش نوشته
چشم سعی می کنم!
یکسال بعد در چنین روزی دو تا نون بگیری یکیشو نذر من میکنی "

12 ساعت پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 09:08PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه