بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
asad39 به سرنگار مبارزه با حربه های شیاطین پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
عجب استدلالی انصافان خودت را قانع کرد ؟

یعتی بگفته شما اگر کسی آدم خوبی باشد و درجمعی نماز بخواند دراصل دارد به دیگران دستور می دهد که مثلا کم فروشی نکنند یا ربا نخورند و...
ودیگران هم متوجه می شوند که چنین دستوری به آنها می دهد ؟

آیا اگر توجه شما به آن نمازی که از کودکی از پدر ومادر آموختی نبود چنین استدلالی از نماز می کردی ؟
قَالُوا يَا شُعَيْبُ أَصَلَاتُكَ تَأْمُرُكَ أَنْ نَتْرُكَ مَا يَعْبُدُ آبَاؤُنَا أَوْ أَنْ نَفْعَلَ فِي أَمْوَالِنَا مَا نَشَاءُ إِنَّكَ لَأَنْتَ الْحَلِيمُ الرَّشِيدُ ﴿۸۷﴾

اگر آیه را با دقت بخوانی متوجه میشوی که نماز به دیگران دستور نمی دهد، بلکه به خود شعیب دستور می دهد. (تامرک) "

5 دقيقه پيش

ناقد به سرنگار درباره معادله دروغینی به اسم «یا جنگ یا مذاکره» پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط Freedom1 نوشته شده است نمايش نوشته
من ذاتا چنین چیزی رو نمیخوام یعنی ذاتا از جنگ بیزارم اما این زبون زوره که بخشی از دنیای امروز فقط اینو می‌فهمه و چاره ای باقی نمی‌ذاره. متاسفم از اینکه منابع زمین از جمله نفت تو این درگیری ها میسوزه و خوشحالم از اینکه «تیر غیب» در دست ما و متحدان ما هست برای اینکه بتونیم از منافعمون دفاع کنیم، امیدوارم طرف های مقابل سر عقل بیان و مسیر خودشون رو عوض کنن.
باید خسته نباشید گفت به کسانی که تمام این سالها زحمت کشیدن و از روز و شب خودشون با وجود همه ناملایمات صادقانه گذشتن و این ابزارها رو برای ما ساختن و آفرین گفت به نبوغی که نشون دادن.
توانمندی و دستاوردهای نظامی ایران و متحدانش غرورآفرین است
اما ای کاش قدری از این تلاش انقلابی و مدیریت جهادی در راستای پیشرفت اقتصادی و مبارزه با ربشه های فساد به کار می رفت
پرداختن یک جانبه به نظامی گری و غفلت از توسعه سیاسی ـ اقتصادی ، عاقبتی جز تجربه تلخ شوروی سابق ندارد... "

26 دقيقه پيش

صبح به سرنگار مبارزه با حربه های شیاطین پاسخ داد.
"
نقل قول:
بی خودی خودت را به خداوندی که کلامش را باورنداری نچسبان
اگر سوال اینچنین ساده است و پاسخت واضح است جواب بده صغری کبری هم به هم نباف

زمان ما چگونه به این آیه عمل می کنی اگر شا یعه ای را در جامعه درباره جنگ بشنوی ؟
آیا به روایات مراجعه می کنی تا صحت آن خبررا دریابی یا نه از حاکمان وفرماندهان جویای صحت خبر می شوی ؟

شماره شناسنامه و رنگ شلوار وسایز کفششان پیش کش
نکند منظور شما این باشد که ولی امر هر فرماندۀ‌ای است که از سوی هر نوع حکومتی نشانده شده است؟ و قرآن گفته فارغ از این که او چه کسی و چه نسبتی با قرآن و توحید دارد، از او اطاعت کنید؟

این عوامی‌گری شما وقتی از شعار بیرون می‌آید و به صحنۀ کاربرد و عمل می‌رسد اینگونه خود را نشان می‌دهد.

به هر حال پاسخ دهید، الآن این حکومت جمهوری اسلامی است، نیروی نظامی ای وجود دارد... بفرمائید اولی الأمر کیست الآن؟
اگر جنگی شد، به کدام فرمانده رجوع کنیم تا از او اطاعت کنیم؟ "

46 دقيقه پيش

"
نقل قول:

زمان ما چگونه به این آیه عمل می کنی اگر شا یعه ای را در جامعه درباره جنگ بشنوی ؟
آیا به روایات مراجعه می کنی تا صحت آن خبررا دریابی یا نه از حاکمان وفرماندهان جویای صحت خبر می شوی ؟

شقاوت بی حد و حصر!

من از قرآن خداوند و رسول الله اطاعت می‌کنم. و طبق پژوهشهای تاریخی رسول الله به اطاعت از علی بن ابیطالب و فرزندان او امر کرده، و آنان اولیای أمر هستند و آخرین آنان پس از کشته شدن یازده تن دیگر، به دست اشقیائی که ادعای اسلام می‌کردند ولی از رسول الله اطاعت نمی‌کردند، حجة بن الحسن العسکری أرواحنا له الفداء، اکنون پیروان توحید را زعامت می‌کند. در هر حادثه‌ای اعم از جنگ و صلح، فرهنگ و زندگی اجتماعی، مراجعه به دستورات تاریخی او شرط است. او به دلیل شرایطی که دشمنان پیامبر و توحید درست کرده‌اند و آماده نبودن شرایط پیروان خود، به شکل علنی در انظار عمومی ظاهر نمی‌شود، اما در شرایط سیاسی/اجتماعی/فرهنگی/اقتصادی مختلف وجود قرآن و دستوران ثبت شدۀ نبی و پژوهش در آن را به عنوان حل مشکلات تا حد توان معرفی نموده است و کسی که با علم و صداقت به پژوهش و آگاهی‌رسانی در قرآن و میراث نبی می‌پردازد را علی الحساب لازم الإطاعة معرفی کرده است. وجود او واضع دین نیست و ادامه دهندۀ راه نبی الله است و بیش از آن که به وضع دین بپردازد به اجرای دین و حاکم کردن توحید می‌پردازد و در واقع او یک رهبر و امام برای جامعه است.

جواب گرفتید؟

خوب شما اولی الأمرتان را نشان بدهید! البته از قبل فرض بگیرید که من اشتباه می‌کنم ... و هویت خود را بر اساس اشتباه فرضی من تمهید نکنید. ما به دنبال این هویت شما هستیم که ببینیم چقدر عرضه دارید نسبت به اصولی که چیده‌اید پیش بروید! و ببینیم آیا فقط مأمور أخذ و سلب و نفی دین موجود هستید یا چیزی هم برای وضع دارید؟ "

يك ساعت پيش

کنجکاو1 به سرنگار مبارزه با حربه های شیاطین پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است نمايش نوشته
روش من که معلوم است، من ریای (فقط قرآن) نمی‌کنم و مدعی (فقط قرآن) نیستم در حالی که نیم آن را بی‌مورد و کأن لم یکن بدانم.
من قرآن را صرفا عمود خیمۀ دین و مرجع مقایسه می‌دانم، (رسول الله) و ایمان به او و اطاعت از او را از قرآن حذف نکرده ام و (به عنوان شیعۀ تاریخ) آنقدر در ایمانم شریف و صادق بوده‌ام که در خصوص قرآن و اطاعت از رسول یک علم تمام عیار و دقیق از جنس تاریخ تدوین کنم و سلسله‌ای از علمای شریعتم به پژوهش دائم در آن بپردازند و هر روز به دقیق تر شدنش کمک کنم ... نه آن که صرفا در یک جدال لفظی سخیف و ناچیز کل تاریخ و امکان اطاعت از رسول را منکر بشوم.

این شمائی که مجهول الحالی و اینگونه خدا و خلق را با یک سوال اینچنین ساده به تمسخر می‌گیری ... و قرآنی انتزاعی، بیهوده گو و ابهام گو برای خود ساخته ای و حاضر با پاسخگوئی با بنیان‌های عقیدتی خود نیستی... پاسخ من که واضح و مشهور نزد خلق است! دنبال پاسخ شما بودیم که متاسفانه با این شقاوت مواجه می‌شویم.

"

يك ساعت پيش

"
نقل قول:
من از شما سوال کردم بگو اولی الامر در این آیه چه کسانی هستند ؟

روش من که معلوم است، من ریای (فقط قرآن) نمی‌کنم و مدعی (فقط قرآن) نیستم در حالی که نیم آن را بی‌مورد و کأن لم یکن بدانم.
من قرآن را صرفا عمود خیمۀ دین و مرجع مقایسه می‌دانم، (رسول الله) و ایمان به او و اطاعت از او را از قرآن حذف نکرده ام و (به عنوان شیعۀ تاریخ) آنقدر در ایمانم شریف و صادق بوده‌ام که در خصوص قرآن و اطاعت از رسول یک علم تمام عیار و دقیق از جنس تاریخ تدوین کنم و سلسله‌ای از علمای شریعتم به پژوهش دائم در آن بپردازند و هر روز به دقیق تر شدنش کمک کنم ... نه آن که صرفا در یک جدال لفظی سخیف و ناچیز کل تاریخ و امکان اطاعت از رسول را منکر بشوم.

این شمائی که مجهول الحالی و اینگونه خدا و خلق را با یک سوال اینچنین ساده به تمسخر می‌گیری ... و قرآنی انتزاعی، بیهوده گو و ابهام گو برای خود ساخته ای و حاضر با پاسخگوئی با بنیان‌های عقیدتی خود نیستی... پاسخ من که واضح و مشهور نزد خلق است! دنبال پاسخ شما بودیم که متاسفانه با این شقاوت مواجه می‌شویم. "

2 ساعت پيش

scholar به سرنگار شبا كه بي خوابي ميزنه به سرت چيكار ميكني....! پاسخ داد.
" تو زبون علی شادو رو هم دیدی؟
به کجا داریم می‌رسیم "

3 ساعت پيش

"
نقل قول:
شما بر اساس عقایدت، یک اولی الأمر به ما نشون بده!

معرفی کن..

با اسم و فامیل و شماره شناسنامه

این هم شده مثل مسألۀ ارث که 17 میلیون تومان ارث رو نتونستید حساب کنید.
من از شما سوال کردم بگو اولی الامر در این آیه چه کسانی هستند ؟

"

3 ساعت پيش

scholar به سرنگار قبلنا که می یومدم باشگاه ........ پاسخ داد.
" نمی دونم باید چیزی بگم یا نه "

3 ساعت پيش

scholar به سرنگار بهش بگو پاسخ داد.
" بهش بگو نشاشیده شب درازه "

3 ساعت پيش

"
نقل قول:
شما اگر تمام توجهتان به روایات نباشد می فهمی که أُولِي الْأَمْرِچه کسانی می توانند باشند
به آیه 83 سوره نساء توجه کنید و اگر روایات به شما اجازه میدهند بگوا ولِي الْأَمْرِ دراین آیه چه کسانی هستند ؟

وَإِذَا جَاءَهُمْ أَمْرٌ مِنَ الْأَمْنِ أَوِ الْخَوْفِ أَذَاعُوا بِهِ وَلَوْ رَدُّوهُ إِلَى الرَّسُولِ وَإِلَى أُولِي الْأَمْرِ مِنْهُمْ لَعَلِمَهُ الَّذِينَ يَسْتَنْبِطُونَهُ مِنْهُمْ وَلَوْلَا فَضْلُ اللَّهِ عَلَيْكُمْ وَرَحْمَتُهُ لَاتَّبَعْتُمُ الشَّيْطَانَ إِلَّا قَلِيلًا ﴿۸۳﴾
و چون خبرى [حاكى] از ايمنى يا وحشت به آنان برسد انتشارش دهند و اگر آن را به پيامبر و اولياى امر خود ارجاع كنند قطعا از ميان آنان كسانى‏ اند كه [مى‏ توانند درست و نادرست] آن را دريابند و اگر فضل خدا و رحمت او بر شما نبود مسلما جز [شمار] اندكى از شيطان پيروى میکرديد (۸۳)
شما بر اساس عقایدت، یک اولی الأمر به ما نشون بده!

معرفی کن..

با اسم و فامیل و شماره شناسنامه

این هم شده مثل مسألۀ ارث که 17 میلیون تومان ارث رو نتونستید حساب کنید. "

3 ساعت پيش

"
نقل قول:
خوب «صاحبان امر از خودمان» کیستند؟ آن ها را در حال و گذشته معرفی کنید! چه طور تعیین یا پیدایشان کنیم؟
باز هم میخواهید از (قوطی عطاری) خودتان چیزی به شریعت الهی تحمیل کنید ....؟ به خدا اگر بگذارم

توجه کنید که حق ندارید شأن این آیه را در حد یک بدیهی عقلی پائین بیاورید و قرآن را متهم به ذکر بدیهیات کنید.
بشر به طور طبیعی از فرمانده اطاعت می‌کند... مسألۀ این آیه این است که فرمانده کیست! و سوال این است که چرا مشخصات او در قرآن نیامده است... و مثل مسألۀ ارث نیاز به توضیح بیرونی است.
شما اگر تمام توجهتان به روایات نباشد می فهمی که أُولِي الْأَمْرِچه کسانی می توانند باشند
به آیه 83 سوره نساء توجه کنید و اگر روایات به شما اجازه میدهند بگوا ولِي الْأَمْرِ دراین آیه چه کسانی هستند ؟

وَإِذَا جَاءَهُمْ أَمْرٌ مِنَ الْأَمْنِ أَوِ الْخَوْفِ أَذَاعُوا بِهِ وَلَوْ رَدُّوهُ إِلَى الرَّسُولِ وَإِلَى أُولِي الْأَمْرِ مِنْهُمْ لَعَلِمَهُ الَّذِينَ يَسْتَنْبِطُونَهُ مِنْهُمْ وَلَوْلَا فَضْلُ اللَّهِ عَلَيْكُمْ وَرَحْمَتُهُ لَاتَّبَعْتُمُ الشَّيْطَانَ إِلَّا قَلِيلًا ﴿۸۳﴾
و چون خبرى [حاكى] از ايمنى يا وحشت به آنان برسد انتشارش دهند و اگر آن را به پيامبر و اولياى امر خود ارجاع كنند قطعا از ميان آنان كسانى‏ اند كه [مى‏ توانند درست و نادرست] آن را دريابند و اگر فضل خدا و رحمت او بر شما نبود مسلما جز [شمار] اندكى از شيطان پيروى میکرديد (۸۳)
"

3 ساعت پيش

justbluem به سرنگار همین الان چه حسی داری؟ پاسخ داد.
" حس کم خوابی "

4 ساعت پيش

justbluem به سرنگار بهش بگو پاسخ داد.
" بهشون بگو اگر توانایی تربیت بچه ندارین ، نزایید "

4 ساعت پيش

justbluem به سرنگار الان یاد کی افتادی؟؟؟ پاسخ داد.
" یاد تعطیلات عید ، بوش میاد "

4 ساعت پيش

صبح به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
مراجعه به پیامبر از دید شما مراجعه به بحارالانوار و اصول کافی و از نگاه اهل سنت صحیح مسلم وبخاری است که این با آیات قرآن درتضاد است

و هر کدام از شما ها فقط گفته های پیامبر خودرا حق می دانید ودیگری را تحریف سخن پیامبر

اگر به آیه خوب توجه کنی توسل وخواستن فقط از خداوند است نه پیامبر

ودرآیه خداوند می گویند اگر پیامبر برای آنها طلب بخشش می کرد .

که این هیچ اشکالی ندارد
مهم خواستن است که درآیه فقط به خداوند برمی گردد
مراجعه به هر فرد فقیدی در تاریخ مراجعه به تاریخ است و علم حدیث علمی مدوّن و توسعه یافته در پژوهش در آثار رسول الله و اهلبیت او و از جنس علم تاریخ است.
این شما هستید که در محیطی انتزاعی، قرآن را همانطور که دستتان داده‌اند می‌پذیرید، فردا هم طور دیگری دستتان بدهند، می‌پذیرید ... چون قوام ایمان به این قرآن هیچ بنیۀ عقلی و فکری نیست بلکه چیزی تحمیلی و بدون اسناد است ... که کسی هم از راه برسد و یا با باصطلاح مؤلفه‌های عقلی و ریاضی حتی بتواند قرآن را دست کاری کند. و این حاصل آن بی‌ریشگی عقلی و علمی است که دچارش هستید.

شما پاسخ ندادید از کجا معلوم که قرآنی که نزد اکثریت مسلمین است، قرآن صحیح است و یک نسخۀ صحیح تر گوشه‌ای وجود ندارد ... چه کسی گفته (انا نحن له لحافظون) به این معناست که (قرآن درست، نزد اکثریت است) در حالی که خدا در قرآن می‌فرماید ( اگر از بیشتر کسانی که در روی زمین هستند اطاعت کنی، تو را از راه خدا گمراه می کنند؛ (زیرا) آنها تنها از گمان پیروی می‌نمایند، و تخمین و حدس (واهی) می‌زنند. ). این شما نیستید که بدون پژوهش و تحقیق عقلی و علمی، تخمین و حدس واهی می‌زنید؟

اگر فردا رمّالی، بقّالی، چقالی چیزی آمد و گفت قرآن درست و دست نخورده پیش من است و 1400 سال آن را در خانواده‌ام حفظ کرده‌ام، چه پاسخی خواهید داشت جز این‌که مثل همج الرعاع به او نگاه کنید و نتوانید استدلالی داشته باشید؟ به گمان من کسی که شما را به این خیمه شب بازی افکنده نیز هدفش از این بازی مبارزه با پژوهش در تاریخ و آثار قرآن و پیامبر همین است ... و هدفی جز ریشه‌کن کردن اسلام و آثار آن ندارد و مبارزه با پیامبر قدم اول اوست ... و برای چنین روزی شما را به کار گرفته است.

وقتی گفته می‌شود ما از قرآن محافظت می‌کنیم (انا نحن نزلنا الذکر و إنا له لحافظون) این به معنای آن است که کلمه کلمۀ قرآن محترم است و شما نمی‌توانید اینچنین برخی از بخش‌های قرآن را بیهوده و کأن لم یکن تلقی کنید. این کفر آشکار شما و توهین قرآن است.

آیه نیز روشن است، و شما آن را به میل خود تحریف می کنید ... ، آنان اگر پیش پیامبر می‌آمدند، و از خداوند استغفار می‌کردند، بخشیده می‌شدند.

پیش پیامبر آمدن برای طلب استغفار از خدا ، جاؤوک ... اصل بحث است که از کنار آن گذشتید ... پیش پیامبر آمدن، اگر به ادعاهای شما باشد، برای استغفار این عده نیاز نیست، شرک و باطل است. در حالی که قرآن آن را نه تنها شرک نمی‌بیند که پیش‌شرط استغفار می‌بیند... این همان زیارتی است که همۀ شیعیان آن را انجام می‌دهند و شما آن‌ها را متهم به شرک می‌کنید... و ادعا می‌کنید همینطور مستقیم باید دعا کنند و پیش پیامبر آمدن لازم نیست!

روشن است، شرط این استغفار (نزد پیامبر آمدن) است و خدا خود در قرآن، این شرط را گذاشته...

با سرمستی و سبعیت، نفی کنید، به آیه کفر بورزید و مفهوم آن را تحریف کنید و نادیده بگیرید، تا روزی بیاید که دیر بشود! تلاش برای حذف نبی خدا، شما را به این شقاوت می‌رساند که با آیۀ صریح قرآن نیز جحد کنید.

وَ تِلْکَ عادٌ جَحَدُوا بِآياتِ رَبِّهِمْ وَ عَصَوْا رُسُلَهُ وَ اتَّبَعُوا أَمْرَ کُلِّ جَبَّارٍ عَنيدٍ
و همین قوم عاد، که آیات خدا را انکار و پیغمبران او را نافرمانی کردند و پیرو امر هر جبار و عنودی شدند. "

4 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار به نیت سلامتی وظهور وفرج صاحب العصر والزمان صلوات پاسخ داد.
"
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
یا من هو فی ام الکتاب لدینا لعلی حکیم

لَبيْكَ يٰا عَليْ
یا علی
یا حسین

عاشورا

خروج اما حسین قیام بود یا برای تشکیل حکومت بود ویا ................

http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=157629

"

5 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار یا علی پاسخ داد.
"
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
یا من هو فی ام الکتاب لدینا لعلی حکیم

لَبيْكَ يٰا عَليْ
یا علی
یا حسین

عاشورا

خروج اما حسین قیام بود یا برای تشکیل حکومت بود ویا ................

http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=157629

"

5 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست پاسخ داد.
"
پست 2537
http://www.iranclubs.net/forums/show...55542&page=170

نقل قول:
در اصل توسط saeed_s58 نوشته شده است http://www.iranclubs.net/forums/imag...s/viewpost.gif
باسمه تعالی

سلام علیکم
....
و حتی در یک جا هم دیده نمی‌شود که مثلاً گفته باشند ما هم چون شما بودیم و چنین اشتباهی را داشتیم و بعد هدایت یافتیم!

hosyn
سلام علیکم
أحسنت! نکته بسیار جالبی را گفتید، و اتفاقا برای اینکه دیگران را هدایت کنند و آنها را قانع کنند که به مسیر آنها بروند، ذکر اینکه ما هم روزی مثل شما بودیم، بسیار تاثیرگذار است، خود همین غانت، مکرر گفته است که من هم مثل شما چه کارها در دین مادریم که نکردم!! آیا مناسب نبود پیامبران بگویند که شما دیدید که ما هم مثل شما مثلا برای بتها سجده میکردیم یا قربانی میکردیم و.... و بعد حق را یافتیم و از دین مادری فاصله گرفتیم، اما هیچ کجا چنین تذکر راهگشا و تاثیرگذاری مشاهده نمیشود، چرا؟ چون ممکن نیست پیامبری از طریق شرک، به پیامبری برسد، قرآن میفرماید: ان الشرک لظلم عظیم، و میفرماید: وقتی حضرت ابراهیم ع از خداوند متعال خواستند که امامت را به فرزندان ایشان هم عطا کند جواب آمد: لا ینال عهدی الظالمین، به ظالم از فرزندان شما نمیرسد، و چه ظلمی بالاتر از شرک؟!

نکته دوم که قبلا اشاره کردید، چندین آیه قرآن است که پیامبران به دین پدری خود که همان توحید و اسلام است افتخار میکنند! همیشه دین پدری بد نیست، تعصب و تقلید کورکورانه، بد است، چون پدر، رفته است، میروم، بد است، و چون پدر، صحیح رفته است، میروم، خوب است، بلکه مایه افتخار به چنین پدری است، حضرت ابراهیم ع راه پدر بت‌پرست را ترک میکنند، اذ قال لابیه و قومه ما تعبدون قالوا نعبد اصناما فنظل لها عاکفین، و فرزندان ایشان به راه ایشان افتخار میکنند، این آیات به وضوح این را میرساند:

البقرة 133- أَمْ كُنْتُمْ شُهَداءَ إِذْ حَضَرَ يَعْقُوبَ الْمَوْتُ إِذْ قالَ لِبَنيهِ ما تَعْبُدُونَ مِنْ بَعْدي قالُوا نَعْبُدُ إِلهَكَ وَ إِلهَ آبائِكَ إِبْراهيمَ وَ إِسْماعيلَ وَ إِسْحاقَ إِلهاً واحِداً وَ نَحْنُ لَهُ مُسْلِمُونَ

يوسف 38- وَ اتَّبَعْتُ مِلَّةَ آبائي‏ إِبْراهيمَ وَ إِسْحاقَ وَ يَعْقُوبَ ما كانَ لَنا أَنْ نُشْرِكَ بِاللَّهِ مِنْ شَيْ‏ءٍ ذلِكَ مِنْ فَضْلِ اللَّهِ عَلَيْنا وَ عَلَى النَّاسِ وَ لكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لا يَشْكُرُونَ

الحج 78- وَ جاهِدُوا فِي اللَّهِ حَقَّ جِهادِهِ هُوَ اجْتَباكُمْ وَ ما جَعَلَ عَلَيْكُمْ فِي الدِّينِ مِنْ حَرَجٍ مِلَّةَ أَبيكُمْ إِبْراهيمَ هُوَ سَمَّاكُمُ الْمُسْلِمينَ مِنْ قَبْلُ وَ في‏ هذا لِيَكُونَ الرَّسُولُ شَهيداً عَلَيْكُمْ وَ تَكُونُوا شُهَداءَ عَلَى النَّاسِ فَأَقيمُوا الصَّلاةَ وَ آتُوا الزَّكاةَ وَ اعْتَصِمُوا بِاللَّهِ هُوَ مَوْلاكُمْ فَنِعْمَ الْمَوْلى‏ وَ نِعْمَ النَّصيرُ
"

5 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار عاشورا پاسخ داد.
"

عاشورا (۲۰)
پیشگویی

هدف سیدالشهدا علیه السلام از #خروج چه بود؟؟

إنّی ما خَرَجتُ اَشِراً و لا بَطِراً و لا مُفسِداً و لا ظالِماً، اِنَّما خَرَجتُ لِطَلَبِ الاصلاحِ فی اُمَّهِ جَدّی، اُریدُ اَن آمُرَ بِالمَعرُوفِ و اَنهی عَنِ المنکَرِ وَ اَسیرَ بِسیرهِ جَدّی وَ اَبی عَلیَّ بن اَبی طالبٍ.

اشاره‌ای گذرا به برخی از آثار #تاریخی ، از زمان تصمیم خروج آن حضرت از مدینه تا هنگام ورود به کربلا ، که دلالت واضح و روشن دارد که امام حسین علیه السلام از شهادت خود در این سفر آگاه بوده‌اند.

بزرگوارانی که خواهان #منابع و #متن_عربی استنادات هستند به مدیر کانال #پیام دهند!

- ام سلمه به امام حسین علیه السلام فرمود: به عراق سفر مکن زیرا پیامبر فرمود: فرزندم حسین در عراق کشته خواهد شد، امام در پاسخ فرمودند: به خدا سوگند من این چنین(همانطور که جدم فرموده در عراق) کشته خواهم شد. اگر هم به عراق نروم باز هم مرا خواهند کشت سپس محل دفن خود و اصحابش را به ام‌سلمه نشان داد.

- اشاره مکرر آن حضرت به شهادت حضرت یحیی و ذبح شدن ایشان و آوردن سر آن نبی خدا برای فرزند زنی بدکاره، تا جایی که امام سجاد علیه‌السلام فرمود: در هر منزلی که فرود می‌آمدیم پدرم از حضرت یحیی علیه‌السلام یاد می‌نمود.

- اشاره به شهادت خود در هنگام حرکت از مدینه در نامه‌ای که برای بنی‌هاشم نوشتند و نیز در هنگام وداع با حضرت مسلم بن عقیل پیش از فرستادن ایشان به سمت کوفه.

- کلام آن حضرت به جناب محمد حنفیه
(اسکن آن پیوست خواهد شد)

- اشاره به شهادت خود ۳روز قبل از حرکت به سمت عراق و در هنگام ملاقات با واقدی و زراره و اشاره به نام #کربلا و تصریح بر این مطلب که کسی جز فرزندم علی(امام سجاد) زنده نمی‌ماند.

- بیان آن حضرت به عبدالله بن زبیر که اگر در #کربلا کشته شوم بهتر از آن است که در حرم(مکه) کشته شوم.

- کلام آن حضرت به عبدالله بن زبیر که اگر در لانه جانوران هم باشم مرا خواهند کشت.

- کلام آن حضرت به عبدالله بن زبیر که اگر در شاطی‌ء فرات دفن شوم بهتر از آن است که در کنار کعبه به خاک سپرده شوم.

- کلام آن حضرت به عبدالله بن زبیر که می‌دانم کشته خواهم شد.

- خطبهء حضرت پیش از حرکت از مکه و تصریح بر شهادت خود در زمین #کربلا و بیان این مطلب که گرگ های درنده رگ‌های گردن مرا قطع خواهند کرد.

- کلام آن حضرت به جناب زهیر در مورد شهادت در سرزمین #کربلا و جدا شدن سر آن حضرت از بدن.

- کلام آن حضرت به فرزدق و آگاهی از شهادت.

- کلام آن حضرت به ابوهرء ازدی: .‌‌..هنگامی که قصد خون مرا داشتند گریختم و به خدا سوگند این گروه مرا خواهند کشت.

- کلام آن حضرت به فردی که بین راه به ایشان رسید و اشاره به شهادت.

- حضرت و اطلاع از آینده کاروان خود در هنگامی که خبر شهادت مسلم و هانی رسید.

- کلام آن حضرت به عمر بن لوذان و تصریح به اینکه به خدا قسم مرا رها نخواهند کرد تا خونم را بریزند.

- کلام آن حضرت و تصریح به شهادت به فردی از قبیله بنی‌اسد و کلام آن حضرت و تصریح به شهادت به فردی به نام ایاس که پیغام شهادت مسلم را رساند.

- کلام آن حضرت در هنگام ورود به کربلا در روز ۲ محرم: .....اینجا محل ریختن خون های ماست ؛
و در سندی دیگر این کلام را از رسول خدا صلی الله علیه و آله نقل فرمودند.

- رؤیاهای آن حضرت در طول مسیر مانند شنیدن ندای هاتفی درباره حرکت این کاروان به سمت مرگ و در نهایت بهشت؛ و یا رویای آن حضرت در مورد هجوم سگانی وحشی به ایشان که بدتر از همه سگی چند رنگ در میان ایشان بود. (اشاره به شمر لع که به بیماری برص مبتلا بود) و ...

با سرچ عبارت #پیشگویی مصادر و منابع فراوانی از فریقین ، در خبر دادن‌ها از فتن بعد از رسول‌خدا و شهادت امیرالمومنین و شهادت سیدالشهداء علیهم‌السلام و ... در دسترس است.

اهل انصاف پاسخ دهند:

آیا بر مشیِ تفکری که در صدد انکار علم امام حسین علیه السلام به شهادت خویش است،
تا به مقاصد دنیایی خود برسد ،
غیر از #لجاجت و #عناد نام دیگری می‌توان گذاشت؟

"

5 ساعت پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 02:00PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه