بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
عبدالعلی69 به سرنگار معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست پاسخ داد.
"
پست 2733

نقل قول:
در اصل توسط abtahisinaغانت هالک ........... نوشته شده است http://www.iranclubs.net/forums/imag...s/viewpost.gif
اگر این جملات خلاف ایاک نستعین نیست، فقط یک مثال از یک درخواست به من بگویید که خلاف این آیه باشد؟
hosyn
واضح‌تر از این مثال نمیتوانم پیدا کنم:

شما بگویید من به وسیله قرآن هدایت میشوم.

اگر این را بگویید و خدا را همه کاره ندانید، استعانت به غیر او کرده‌اید.

از این واضح‌تر میتوانم بگویم؟!
"

3 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار چرا مردم نمی توانند خودشان امام انتخاب کنند ؟ پاسخ داد.
"
کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته
"

3 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار البانی وهابی : شیعه ی عائشة یعنی ناصبی ! پاسخ داد.
"
"

3 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار غصب فدک با حسبنا کتاب الله بوبکر وعمر نمی سازه پاسخ داد.
"
"

3 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار جشن گرفتن برای رسول خدا صلی الله علیه و آله حرام است ولی برای محمد بن عبدالوهاب واجب است پاسخ داد.
" لعنت ازلی وابدی خدا بر معادن الأبن واولاد ادعیا ومائلین الیهم "

3 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار به نیت سلامتی وظهور وفرج صاحب العصر والزمان صلوات پاسخ داد.
"
اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم وفرجنا بهم والعن من عاداهم

یا علی
حکایتی شنیدنی از عنایت امیرالمومنین علی علیه السلام بر زائر خویش

وَ مِنْ مَحَاسِنِ الْقِصَصِ مَا قَرَأْتُهُ بِخَطِّ وَالِدِی قَدَّسَ اللَّهُ رُوحَهُ عَلَی ظَهْرِ کِتَابٍ بِالْمَشْهَدِ الْکَاظِمِیِّ عَلَی مُشَرِّفِهَا السَّلَامُ مَا صُورَتُهُ قَالَ سَمِعْتُ مِنْ شِهَابِ الدِّینِ بُنْدَارَ بْنِ مُلْکَدَارَ الْقُمِّیِّ یَقُولُ حَدَّثَنِی کَمَالُ الدِّینِ شَرَفُ الْمَعَالِی بْنُ غِیَاثٍ الْقُمِّیُّ قَالَ: دَخَلْتُ إِلَی حَضْرَهِ مَوْلَانَا أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ عَلِیِّ بْنِ أَبِی طَالِبٍ صَلَوَاتُ اللَّهِ عَلَیْهِ فَزُرْتُهُ وَ تَحَوَّلْتُ إِلَی مَوْضِعِ الْمَسْأَلَهِ وَ دَعَوْتُ وَ تَوَسَّلْتُ فَتَعَلَّقَ مِسْمَارٌ مِنَ الضَّرِیحِ الْمُقَدَّسِ صَلَوَاتُ اللَّهِ عَلَیْهِ فِی قَبَائِی فَمَزَّقَهُ فَقُلْتُ مُخَاطِباً لِأَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ علیه السلام مَا أَعْرِفُ عِوَضَ هَذَا إِلَّا مِنْکَ وَ کَانَ إِلَی جَانِبِی رَجُلٌ رَأْیُهُ غَیْرُ رَأْیِی فَقَالَ لِی مُسْتَهْزِئاً مَا یُعْطِیکَ عِوَضَهُ إِلَّا قَبَاءً وَرْدِیّاً فَانْفَصَلْنَا مِنَ الزِّیَارَهِ وَ جِئْنَا إِلَی الْحُلَّهِ وَ کَانَ جَمَالُ الدِّینِ قشتمر النَّاصِریُّ رَحِمَهُ اللَّهُ قَدْ هَیَّأَ لِشَخْصٍ یُرِیدُ أَنْ یُنْفِذَهُ إِلَی بَغْدَادَ یُقَالُ لَهُ ابْنُ مایست قَبَاءً وَ قَلَنْسُوَهً فَخَرَجَ الْخَادِمُ عَلَی لِسَانِ قشتمر وَ قَالَ هَاتُوا کَمَالَ الدِّینِ الْقُمِّیَّ الْمَذْکُورَ فَأَخَذَ بِیَدِی وَ دَخَلَ إِلَی الْخِزَانَهِ وَ خَلَعَ عَلَیَّ قَبَاءً مَلِکِیّاً وَرْدِیّاً فَخَرَجْتُ وَ دَخَلْتُ حَتَّی أَسْلَمَ عَلَیَّ قشتمر وَ أَقْبَلَ کَفَّهُ فَنَظَرَ إِلَیَّ نَظَراً عَرَفْتُ الْکَرَاهَهَ فِی وَجْهِهِ وَ الْتَفَتَ إِلَی الْخَادِمِ کَالْمُغْضَبِ وَ قَالَ طَلَبْتُ فُلَاناً یَعْنِی ابْنَ مایست- فَقَالَ الْخَادِمُ إِنَّمَا قُلْتَ کَمَالَ الدِّینِ الْقُمِّیَّ- وَ شَهِدَ الْجَمَاعَهُ الَّذِینَ کَانُوا جُلَسَاءَ الْأَمِیرِ أَنَّهُ أَمَرَ بِحُضُورِ کَمَالِ الدِّینِ الْقُمِّیِّ الْمَذْکُورِ فَقُلْتُ أَیُّهَا الْأَمِیرُ مَا خَلَعْتَ عَلَیَّ أَنْتَ هَذِهِ الْخِلْعَهَ بَلْ أَمِیرُ الْمُؤْمِنِینَ خَلَعَهَا عَلَیَّ فَالْتَمَسَ مِنِّی الْحِکَایَهَ فَحَکَیْتُ لَهُ فَخَرَّ سَاجِداً وَ قَالَ الْحَمْدُ لِلَّهِ کَیْفَ کَانَتِ الْخِلْعَهُ عَلَی یَدِی ثُمَّ شَکَرَهُ وَ قَالَ تَسْتَحِقُّ. هذا آخر ما حدث به شهاب الدین و کتب أحمد بن طاوس هذا آخر ما وجدت (1) بخطه فنقلته.

کَانَ یَقُولُ لَهُ مِنْ جُمْلَهِ کَلَامِهِ کَخِطَابِ الْأَحْیَاءِ(5) وَ کَیْفَ یَلِیقُ أَجِی ءُ وَ أُمْسِی یَشْتَفِی مَنْ لَا یَجِبُ (6) وَ مِنْ هَذَا الْجِنْسِ

1- 1. فی المصدر: وجدته.

از بهترین قصه­ ها آن است که به خط پدرم قدس الله روحه بر پشت کتابی در مرقد کاظمیه خواندم که چنین است: کمال الدین شرف معالی بن غیاث قمی گفت: من به مقبره مولایمان علی بن ابی طالب علیه السلام رفتم و بعد از انجام زیارت به عرضه ­گاه رفتم و دعا نمودم و #توسل جستم. سپس میخی از ضریح مقدس حضرت علیه السلام به قبایم گیر کرده و آن را پاره کرد.
من به امیر مؤمنین علیه السلام عرضه داشتم: من عوض آن را جز از تو نمی‌خواهم، در کنار من مردی بود که مذهب و اعتقادش غیر از اعتقاد من بود و مسخره کنان به من گفت: او به جای آن جز قبای وردی - بغدادی - به تو نمی‌بخشد.
ما #زیارت را تمام کردیم و به حلّه آمدیم در آن هنگام جمال الدین قشتمر ناصری رحمه الله علیه برای شخصی به نام ابن مایست که می خواست او را به بغداد بفرستد قبا و کلاهی آماده ساخته بود. پس خدمتگزار همان طور که قشتمر گفته بود رفت و گفت:
آن قبا را به کمال الدین قمی بدهید.
او دست مرا گرفته و به خزانه وارد شد و یک قبای شاهانه وردی به من داد. من از خزانه بیرون آمده و بر قشتمر وارد شده و به او سلام دادم و دستش را بوسیدم، او به من نگاهی کرد که کراهت و ناراحتی را در چهره اش مشاهده کردم. سپس با حالتی عصبانی به خدمتگزار رو کرد و گفت: من فلانی یعنی ابن ماسیت را خواستم؟
خدمتگزار گفت: شما گفتید: کمال الدین قمی و جماعتی که هم نشینان امیر بودند نیز شهادت دادند که او دستور داده تا آن قبا را برای کمال الدین قمی بیاورد.
من گفتم: ای امیر شما این خلعت را به من ندادید بلکه امیر المؤمنین علیه السلام به من داد. سپس از من خواهش کرد تا ماجرا را برای او تعریف کنم و من هم برایش گفتم.
آن گاه سجده کنان روی زمین افتاد و گفت: الحمدالله چطور آن به دست من بود و شکرگزاری کرد و گفت: تو شایسته آن هستی.
این روایت آخرین آن است که شهاب الدین آن را نقل کرده و احمد بن طاوس نوشته است. و این آخرین کلمه است که من با خط او یافتم و نقل کردم.

بحار الأنوار - ط مؤسسةالوفاء|العلامة المجلسي 316/42
(http://lib.eshia.ir/11008/42/316)
"

3 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار یا علی پاسخ داد.
"
یا علی
حکایتی شنیدنی از عنایت امیرالمومنین علی علیه السلام بر زائر خویش

وَ مِنْ مَحَاسِنِ الْقِصَصِ مَا قَرَأْتُهُ بِخَطِّ وَالِدِی قَدَّسَ اللَّهُ رُوحَهُ عَلَی ظَهْرِ کِتَابٍ بِالْمَشْهَدِ الْکَاظِمِیِّ عَلَی مُشَرِّفِهَا السَّلَامُ مَا صُورَتُهُ قَالَ سَمِعْتُ مِنْ شِهَابِ الدِّینِ بُنْدَارَ بْنِ مُلْکَدَارَ الْقُمِّیِّ یَقُولُ حَدَّثَنِی کَمَالُ الدِّینِ شَرَفُ الْمَعَالِی بْنُ غِیَاثٍ الْقُمِّیُّ قَالَ: دَخَلْتُ إِلَی حَضْرَهِ مَوْلَانَا أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ عَلِیِّ بْنِ أَبِی طَالِبٍ صَلَوَاتُ اللَّهِ عَلَیْهِ فَزُرْتُهُ وَ تَحَوَّلْتُ إِلَی مَوْضِعِ الْمَسْأَلَهِ وَ دَعَوْتُ وَ تَوَسَّلْتُ فَتَعَلَّقَ مِسْمَارٌ مِنَ الضَّرِیحِ الْمُقَدَّسِ صَلَوَاتُ اللَّهِ عَلَیْهِ فِی قَبَائِی فَمَزَّقَهُ فَقُلْتُ مُخَاطِباً لِأَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ علیه السلام مَا أَعْرِفُ عِوَضَ هَذَا إِلَّا مِنْکَ وَ کَانَ إِلَی جَانِبِی رَجُلٌ رَأْیُهُ غَیْرُ رَأْیِی فَقَالَ لِی مُسْتَهْزِئاً مَا یُعْطِیکَ عِوَضَهُ إِلَّا قَبَاءً وَرْدِیّاً فَانْفَصَلْنَا مِنَ الزِّیَارَهِ وَ جِئْنَا إِلَی الْحُلَّهِ وَ کَانَ جَمَالُ الدِّینِ قشتمر النَّاصِریُّ رَحِمَهُ اللَّهُ قَدْ هَیَّأَ لِشَخْصٍ یُرِیدُ أَنْ یُنْفِذَهُ إِلَی بَغْدَادَ یُقَالُ لَهُ ابْنُ مایست قَبَاءً وَ قَلَنْسُوَهً فَخَرَجَ الْخَادِمُ عَلَی لِسَانِ قشتمر وَ قَالَ هَاتُوا کَمَالَ الدِّینِ الْقُمِّیَّ الْمَذْکُورَ فَأَخَذَ بِیَدِی وَ دَخَلَ إِلَی الْخِزَانَهِ وَ خَلَعَ عَلَیَّ قَبَاءً مَلِکِیّاً وَرْدِیّاً فَخَرَجْتُ وَ دَخَلْتُ حَتَّی أَسْلَمَ عَلَیَّ قشتمر وَ أَقْبَلَ کَفَّهُ فَنَظَرَ إِلَیَّ نَظَراً عَرَفْتُ الْکَرَاهَهَ فِی وَجْهِهِ وَ الْتَفَتَ إِلَی الْخَادِمِ کَالْمُغْضَبِ وَ قَالَ طَلَبْتُ فُلَاناً یَعْنِی ابْنَ مایست- فَقَالَ الْخَادِمُ إِنَّمَا قُلْتَ کَمَالَ الدِّینِ الْقُمِّیَّ- وَ شَهِدَ الْجَمَاعَهُ الَّذِینَ کَانُوا جُلَسَاءَ الْأَمِیرِ أَنَّهُ أَمَرَ بِحُضُورِ کَمَالِ الدِّینِ الْقُمِّیِّ الْمَذْکُورِ فَقُلْتُ أَیُّهَا الْأَمِیرُ مَا خَلَعْتَ عَلَیَّ أَنْتَ هَذِهِ الْخِلْعَهَ بَلْ أَمِیرُ الْمُؤْمِنِینَ خَلَعَهَا عَلَیَّ فَالْتَمَسَ مِنِّی الْحِکَایَهَ فَحَکَیْتُ لَهُ فَخَرَّ سَاجِداً وَ قَالَ الْحَمْدُ لِلَّهِ کَیْفَ کَانَتِ الْخِلْعَهُ عَلَی یَدِی ثُمَّ شَکَرَهُ وَ قَالَ تَسْتَحِقُّ. هذا آخر ما حدث به شهاب الدین و کتب أحمد بن طاوس هذا آخر ما وجدت (1) بخطه فنقلته.

کَانَ یَقُولُ لَهُ مِنْ جُمْلَهِ کَلَامِهِ کَخِطَابِ الْأَحْیَاءِ(5) وَ کَیْفَ یَلِیقُ أَجِی ءُ وَ أُمْسِی یَشْتَفِی مَنْ لَا یَجِبُ (6) وَ مِنْ هَذَا الْجِنْسِ

1- 1. فی المصدر: وجدته.

از بهترین قصه­ ها آن است که به خط پدرم قدس الله روحه بر پشت کتابی در مرقد کاظمیه خواندم که چنین است: کمال الدین شرف معالی بن غیاث قمی گفت: من به مقبره مولایمان علی بن ابی طالب علیه السلام رفتم و بعد از انجام زیارت به عرضه ­گاه رفتم و دعا نمودم و #توسل جستم. سپس میخی از ضریح مقدس حضرت علیه السلام به قبایم گیر کرده و آن را پاره کرد.
من به امیر مؤمنین علیه السلام عرضه داشتم: من عوض آن را جز از تو نمی‌خواهم، در کنار من مردی بود که مذهب و اعتقادش غیر از اعتقاد من بود و مسخره کنان به من گفت: او به جای آن جز قبای وردی - بغدادی - به تو نمی‌بخشد.
ما #زیارت را تمام کردیم و به حلّه آمدیم در آن هنگام جمال الدین قشتمر ناصری رحمه الله علیه برای شخصی به نام ابن مایست که می خواست او را به بغداد بفرستد قبا و کلاهی آماده ساخته بود. پس خدمتگزار همان طور که قشتمر گفته بود رفت و گفت:
آن قبا را به کمال الدین قمی بدهید.
او دست مرا گرفته و به خزانه وارد شد و یک قبای شاهانه وردی به من داد. من از خزانه بیرون آمده و بر قشتمر وارد شده و به او سلام دادم و دستش را بوسیدم، او به من نگاهی کرد که کراهت و ناراحتی را در چهره اش مشاهده کردم. سپس با حالتی عصبانی به خدمتگزار رو کرد و گفت: من فلانی یعنی ابن ماسیت را خواستم؟
خدمتگزار گفت: شما گفتید: کمال الدین قمی و جماعتی که هم نشینان امیر بودند نیز شهادت دادند که او دستور داده تا آن قبا را برای کمال الدین قمی بیاورد.
من گفتم: ای امیر شما این خلعت را به من ندادید بلکه امیر المؤمنین علیه السلام به من داد. سپس از من خواهش کرد تا ماجرا را برای او تعریف کنم و من هم برایش گفتم.
آن گاه سجده کنان روی زمین افتاد و گفت: الحمدالله چطور آن به دست من بود و شکرگزاری کرد و گفت: تو شایسته آن هستی.
این روایت آخرین آن است که شهاب الدین آن را نقل کرده و احمد بن طاوس نوشته است. و این آخرین کلمه است که من با خط او یافتم و نقل کردم.

بحار الأنوار - ط مؤسسةالوفاء|العلامة المجلسي 316/42
(http://lib.eshia.ir/11008/42/316)

"

3 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار عکس/ گریه وهابیون در زیارت قبر ملک عبدالله پاسخ داد.
" لعنهم الله خذلهم اللهولعنت خدابر معادن الأبن واولاد ادعیا ء ومائلین الیهم و....... "

3 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
بااین همه فحاشی گری یه حرف درست زدی اونم اینه که من مذهب ندارم و به هیچ مذهبی تعلق ندارم
بنده اهل فحش دادن نیستم به مومن

آنچه گفته میشه به شما وغانت هالک و.........وهابیت یک ملیادرم ویک بینهایتم آنچه سزاوار ولایق شما ها هست بعرضتون می رسه

ظرف دنیا کوچکه برای عذاب شماها وشنیدن آنچه سزاش هستید

انشالله تبارک وتعالی از مردن به بعدتون که درکات جهنم بهتون واصل بشیداونجاها باهتون کارم داره "

3 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار ***8 شوال سالروز تخريب بقيع به ساحت قدس ولي الله تسليت *** پاسخ داد.
" اللهم العن الجبت و الطاغوت و النعثل... "

3 ساعت پيش

"
نقل قول:
بااین همه فحاشی گری یه حرف درست زدی اونم اینه که من مذهب ندارم و به هیچ مذهبی تعلق ندارم
منافقی "

3 ساعت پيش

Freedom1 به سرنگار کرونا پاسخ داد.
" سوئد که وضعیتش بد نیست. مردم خودشون باید رعایت کنن و ماسک بزنن و فاصله دو متری رو نگه دارن وگرنه هیچ جا نمیشه شش ماه قرنطینه باشه. تازه بعد از شش ماه قرنطینه هم شما یک جمعیت اماده کرونایی شدن دارین که با این وضعیت دنیا حتما آلوده میشن.
آمار جهانی این روزها داره رکورد می‌شکنه و به ۱۲۵ هزار در یک روز رسیده، ۴ کشور برزیل، روسیه، هند و پرو جمعا ۵۰ هزار نفر در یک روز! آمریکا هم ۲۴ هزار نفر. دو ماه بعد اینها هم فروکش میکنن و چهار کشور دیگه میان بالا. دو ماه پیش اسپانیا و ایتالیا تو بدترین وضعیت بودن.
شما کره جنوبی رو الگوی خوبی میدونین، کره جنوبی الان قرنطینه ست یا مردم رعایت کردن؟ "

5 ساعت پيش

کنجکاو1 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
مذهب نداری
[/COLOR][/SIZE]
بااین همه فحاشی گری یه حرف درست زدی اونم اینه که من مذهب ندارم و به هیچ مذهبی تعلق ندارم "

10 ساعت پيش

میرزا عبدالزکی به سرنگار مشاعره پاسخ داد.
" یا رب این نوگل خندان که سپردی به منش
میسپارم به تو از دست حسود چمنش "

10 ساعت پيش

میرزا عبدالزکی به سرنگار اولین سلام... پاسخ داد.
" سلام خوش اومدی "

10 ساعت پيش

hooshdaran3 به سرنگار کرونا پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط Freedom1 نوشته شده است نمايش نوشته
https://per.euronews.com/2020/05/07/...mmunity-in-may

تاجیکستان هم اولش خوب مراقبت کرد ولی الان درگیر شده، روسیه تا مدتی از ماجرا دور بود اما سه روز دیگه به مقام دوم دنیا میرسه.
کره هم اگر خیلی خودش رو پاستوریزه نگه داره نهایتا درگیر میشه چون این ویروس تو دنیا هست و نمیشه دایم در قرنطینه موند. من بیشتر روش سوئدی رو میپسندم، کم کم بگیرید، همه بگیرید، با بار ویروسی کم بگیرید.
خب اینم یه روش مملکت‌داری است که خودمان را با بدترین‌ها مقایسه کنیم.
در اداره کرونا مثل سوئد (بلژیک و امریکا هم بودها)، در اقتصاد مثل ونزوئلا، در .... . "

12 ساعت پيش

" شما بحث ایمنی گله‌ای رو فعلا فراموش کنید. بعد از ۳ ماه که خبری نمیشه "

13 ساعت پيش

" آمار مبتلایان کشور دقیقا ۶ روز بعد از شروع تعطیلات عید فطر زد بالا

ایرانی رو لازم نیست بکشی
فقط تعطیلش کن، خودش میره خودش رو به کشتن میده "

13 ساعت پيش

"
نقل قول:
یعنی من هم یهودیم هم بهائیم هم وهابی هم فقط قرآن ؟

حالا بگو یهودیها و بهاییها هم فقط به قرآن اعتقاد دارند ؟

درآخر کجا من گفتم جز فرقه فقط قرآن هستم ؟

درضمن نگفتی چرا آیه ای را که به آن اشاره کردم را با سانسور نقل قول گرفتی و چرا به ترجمه آیه اشاره نکردی ؟

بدجوری تو ودوستانت درانتخاب مذهب برای من درمانده شدید
مذهب نداری برای تمسخر قران مدعی فقط قران هستید از روی نفاق

کسی سانسور نکرد اونجاش رو که منظورت بودم اوردم که اگه غیب می دانستم و.....
جمع ایات رو جواب بده

"

17 ساعت پيش

کنجکاو1 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
احیمق منافق ملحد مشرک بهائی

نام فرقه شما به اسم " فقط قران

برای نابودی قران
یعنی من هم یهودیم هم بهائیم هم وهابی هم فقط قرآن ؟

حالا بگو یهودیها و بهاییها هم فقط به قرآن اعتقاد دارند ؟

درآخر کجا من گفتم جز فرقه فقط قرآن هستم ؟

درضمن نگفتی چرا آیه ای را که به آن اشاره کردم را با سانسور نقل قول گرفتی و چرا به ترجمه آیه اشاره نکردی ؟

بدجوری تو ودوستانت درانتخاب مذهب برای من درمانده شدید "

18 ساعت پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 08:30AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه