بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
عبدالعلی69 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
اگه راست میگی بگو نام فرقه من چیست ؟
احیمق منافق ملحد مشرک بهائی

نام فرقه شما به اسم " فقط قران

برای نابودی قران "

18 دقيقه پيش

عبدالعلی69 به سرنگار ( هر شب فقط يك آيه ) ! پاسخ داد.
"
بچه مزلف چه تا نقطعه ای چن سالته ؟از جواب فرار نکن

جواب بده مسخره

نقل قول:
قُلْ لَا أَمْلِكُ لِنَفْسِي نَفْعًا وَلَا ضَرًّا إِلَّا مَا شَاءَ اللَّهُ

مِنَ الْخَيْرِ وَمَا مَسَّنِيَ السُّوءُ إِنْ أَنَا إِلَّا نَذِيرٌ وَبَشِيرٌ لِقَوْمٍ يُؤْمِنُونَ ﴿۱۸۸﴾
بگو جز آنچه خدا بخواهد براى خودم اختيار سود و زيانى ندارم و اگر غيب مى‏ دانستم قطعا خير بيشترى مى‏ اندوختم و هرگز به من آسيبى نمى ‏رسيد من جز بيم‏ دهنده و بشارتگر براى گروهى كه ايمان مى ‏آورند نيستم (۱۸۸)
اخ الیهود بهائی و....که هدفت فقط تمسخر قران کریم هست

ترجمه های دست چندم رو پیدا می کنی و.......
اخ الیهود که فقط ایات گزینشی از قران کریم میاری
وملیاردها سال نوری توی این دنیا باشی محاله کوچکترین تصور (نه تصدیق ) از این حرف داشته باشی وان حرف اینه اگه روزگاری از نفاق توبه کردی ومسلمان شدی

باید بری درس بخونی واستاد ببینی تا بفهمی مهم جمع بین ایات هست

تا روز قیامت تو وغانت هالک و........بگید جمع این ایات چیه ؟
وَلَوْ كُنْتُ أَعْلَمُ الْغَيْبَ لَاسْتَكْثَرْتُ.....................
وایه شریفه "عالِمُ الْغَيْبِ فَلا يُظْهِرُ عَلى‏ غَيْبِهِ أَحَداً (26)
إِلاَّ مَنِ ارْتَضى‏ مِنْ رَسُولٍ فَإِنَّهُ يَسْلُكُ مِنْ بَيْنِ يَدَيْهِ وَ مِنْ خَلْفِهِ رَصَداً (27)
اخ الیهود بهائی جواب بده

"

21 دقيقه پيش

کنجکاو1 به سرنگار ( هر شب فقط يك آيه ) ! پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
[CENTER]

اخ الیهود بهائی و....که هدفت فقط تمسخر قران کریم هست

اگه تو دشمن آیات قرآن نیستسی چرا در نقل قول گرفتن از آیه قسمتی از آن را حذف کردی ؟

نقل قول:
نقل قول:
[SIZE="6"]قُلْ لَا أَمْلِكُ لِنَفْسِي نَفْعًا وَلَا ضَرًّا إِلَّا مَا شَاءَ اللَّهُ

مِنَ الْخَيْرِ وَمَا مَسَّنِيَ السُّوءُ إِنْ أَنَا إِلَّا نَذِيرٌ وَبَشِيرٌ لِقَوْمٍ يُؤْمِنُونَ ﴿۱۸۸﴾
بگو جز آنچه خدا بخواهد براى خودم اختيار سود و زيانى ندارم و اگر غيب مى‏ دانستم قطعا خير بيشترى مى‏ اندوختم و هرگز به من آسيبى نمى ‏رسيد من جز بيم‏ دهنده و بشارتگر براى گروهى كه ايمان مى ‏آورند نيستم (۱۸۸)
"

يك ساعت پيش

کنجکاو1 به سرنگار ( هر شب فقط يك آيه ) ! پاسخ داد.
"
نقل قول:
[CENTER]

ترجمه های دست چندم رو پیدا می کنی و.......
قُلْ لَا أَمْلِكُ لِنَفْسِي نَفْعًا وَلَا ضَرًّا إِلَّا مَا شَاءَ اللَّهُ وَلَوْ كُنْتُ أَعْلَمُ الْغَيْبَ لَاسْتَكْثَرْتُ مِنَ الْخَيْرِ وَمَا مَسَّنِيَ السُّوءُ إِنْ أَنَا إِلَّا نَذِيرٌ وَبَشِيرٌ لِقَوْمٍ يُؤْمِنُونَ ﴿۱۸۸﴾

شما ترجمه دست اولی از این آیه کن

[/COLOR][/SIZE]
نقل قول:
اخ الیهود که فقط ایات گزینشی از قران کریم میاری

دوست داری چه آیاتی بیاورم که از نظرشما گزینشی نباشه ؟ "

يك ساعت پيش

کنجکاو1 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
اینجا یک در ملیارد احتمال مسلمانی شما وفرقه تازه تاسیس شما رو می ده بتوان nاحیمق تشریف دارید

ث
اگه راست میگی بگو نام فرقه من چیست ؟ "

يك ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار به نیت سلامتی وظهور وفرج صاحب العصر والزمان صلوات پاسخ داد.
"
اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم وفرجنا بهم والعن من عاداهم

یا علی
https://iranclubs.org/forums/showthr...15#post2380215
"

8 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار یا علی پاسخ داد.

8 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار اگر عایشه نبود اسلام تمام عالم را فرا میگرفت! پاسخ داد.
"
https://iranclubs.org/forums/showthr...8C%D8%B4%D9%87

خشونت عایشه در رفتار با یتیمان

فأَمَّا الْیَتِیمَ فَلَا تَقْهَرْ ﴿ضحی-ایه9}
پس تو هم یتیم را هرگز میازار.

أرَأَیْتَ الَّذِی یُکَذِّبُ بِالدِّینِ . فَذَلِکَ الَّذِی یَدُعُّ الْیَتِیمَ ﴿ماعون-ایه1و2﴾
آیا دیدى آن کس را که روز جزا را انکار مى ‏کرد؟ این همان شخص (بى رحم) است که یتیم را (از در خود) به قهر مى‏‌راند.

ابن کثیر در تفسیر این آیه می‌نویسد :

أَیْ: هُوَ الَّذِی یَقْهَرُ الْیَتِیمَ وَیَظْلِمُهُ حَقَّهُ، وَلَا یُطْعِمُهُ وَلَا یُحْسِنُ إِلَیْهِ .....

تفسیر ابن کثیر،ج8،ص467 ط دار الكتب العلمية
http://shamela.ws/browse.php/book-23604#page-3977

یعنی همان کسی که یتیم را می راند و در حقش ظلم می‌کند و به او غذا نمی‌دهد و به او خوبی نمی‌کند.

سیره عایشه در رفتار با یتیمان:

حَدَّثَنَا مُسْلِمٌ ، قَالَ : حَدَّثَنَا شُعْبَةُ ، عَنْ شُمَیْسَةَ الْعَتَکِیَّةِ ، قَالَتْ : ذُکِرَ أَدَبُ الْیَتِیمِ عِنْدَ عَائِشَةَ رَضِیَ اللَّهُ عَنْهَا ، فَقَالَتْ : " إِنِّی لأَضْرِبُ الْیَتِیمَ حَتَّى یَنْبَسِطَ "

الأدب المفرد بخاری ج1ص62 باب ادب الیتیم ناشر : دار البشائر الإسلامیة - بیروت

http://library.islamweb.net/hadith/d...=141&pid=96519
اسکن:
yon.ir/H8O4

شمیسة می گوید :از ادب کردن و تربیت یتیم در نزد عائشة ذکر شد و عائشة گفت : من یتیم را می زنم تا این که روی زمین پهن شود.

بررسی سند:

1)مسلم بن إبراهيم الفراهيدي:ثقة مأمون
http://library.islamweb.net/hadith/R...hp?RawyID=7455
2)شعبة بن الحجاج العتكي:ثقة حافظ متقن عابد.
http://library.islamweb.net/hadith/R...hp?RawyID=3795
3)شميسة بنت عزيز العتكية:ثقة.
http://library.islamweb.net/hadith/R...hp?RawyID=3831

این هم تصحیح سند روایت توسط البانی :
68 - باب أدب اليتيم - 79-105/142 (صحيح الإسناد.)
صحیح الأدب المفرد،ص76،الناشر: دار الصديق للنشر والتوزيع
http://shamela.ws/browse.php/book-1341#page-44
اسکن:
yon.ir/Zg09

دومین سند صحیح :

26686 - حَدَّثَنَا أَبُو أُسَامَةَ، عَنْ شُعْبَةَ، قَالَ: حَدَّثَتْنِي شُمَيْسَةُ، قَالَتْ: سَمِعْتُ عَائِشَةَ، أَوْ سُئِلَتْ عَنْ أَدَبِ الْيَتِيمِ، فَقَالَتْ: «إِنِّي لَأَضْرِبُ أَحَدَهُمْ حَتَّى يَنْبَسِطَ»

مصنف ابن أبی شیبة،ج5،ص340-الناشر: مكتبة الرشد - الرياض
http://shamela.ws/browse.php/book-9944#page-30161

بررسی سند :

1)حماد بن أسامة القرشي:ثقة ثبت.
http://library.islamweb.net/hadith/R...hp?RawyID=2484
2)شعبة بن الحجاج العتكي:ثقة حافظ متقن عابد.
http://library.islamweb.net/hadith/R...hp?RawyID=3795
3)شميسة بنت عزيز العتكية:ثقة.
http://library.islamweb.net/hadith/R...hp?RawyID=3831

ابومنصور در شرح لغت یسبط میگوید:

ورُوِي عَن عَائِشَة أَنَّهَا كَانَت تَضرِب اليتيمَ يكونُ فِي حِجْرِها حَتَّى يُسْبِط، معنى يُسبِط، أَي: يمتدّ على وَجْه الأَرْض سَاقِطا.

تهذیب اللغة ج12، ص-لناشر: دار إحياء التراث العربي - بيروت241
http://shamela.ws/browse.php/book-7031#page-3556

یسبط یعنی که از شدت کتک خوردن، روی زمین دراز به دراز افتاده باشد.

همچنین ابن منظور در توضیح این عبارت می نویسد :

وَفِی حَدِیثِ عَائِشَةَ، رَضِیَ اللَّهُ عَنْهَا: کَانَتْ تَضْرِب الیَتیم یَکُونُ فِی حَجْرِها حَتَّى یُسْبِطَ أَی یَمتدّ عَلَى وَجْهِ الأَرض سَاقِطًا. یُقَالُ: أَسْبَطَ عَلَى الأَرض إِذا وَقَعَ عَلَیْهَا مُمْتَدًّا مِنْ ضَرْبٍ أَو مرَض.

لسان العرب،ج7،ص311 ط دار صادر
http://shamela.ws/browse.php/book-1687#page-3694

و در حدیث عایشه است که او یتیمی را که در حجره اش بود می زد تا این که " یسبط " یعنی دراز به دراز بر زمین می‌افتاد.گفته می شود " أسبط على الأرض " هنگامی که شخص به صورت دراز به دراز در اثر کتک خوردن یا بیماری بر زمین می افتد.

اقرار جالب وبسایت وهابی اسلام وب :

أما إیذاء الیتیم، فهو معصیة شنیعة تدل على قسوة قلب صاحبها وخلو قلبه من الشفقة والرحمة .....

اما اذیت کردن یتیم معصیتی شنیع است که بر قساوت قلب صاحبش و خالی بودن دلش از شفقت و رحمت دلالت می‌کند .....

کما أن إیذاء الیتیم من صفات الکافرین أصحاب القلوب القاسیة ...

همانطور که اذیت کردن یتیم از صفات کافران ، افراد سنگدل، می باشد ...

(أذية اليتيم معصية شنيعة-رقم الفتوى: 44903)
http://fatwa.islamweb.net/fatwa/index.php?page=showfatwa&Option=FatwaId&Id=44903

مدارک دیگر:
https://t.me/borrhan/5828
"

8 ساعت پيش

"
از نظر اتباع سقیفه عایشه قاتل و جانی است!!!!!

جناب آلبانی میگوید عایشه مقصر جنگ جمل بوده است!

و لا نشك أن خروج أم المؤمنين كان خطأ من أصله و لذلك همت بالرجوع حين علمت بتحقق نبؤة النبي صلى الله عليه وسلم عند الحوأب ، و لكن الزبير رضي الله عنه أقنعها بترك الرجوع بقوله " عسى الله أن يصلح بك بين الناس " و لا نشك أنه كان مخطئا في ذلك أيضا و العقل يقطع بأنه لا مناص من القول بتخطئة إحدى الطائفتين المتقاتلتين اللتين وقع فيهما مئات القتلى و لا شك أن عائشة رضي الله عنها المخطئة لأسباب كثيرة و أدلة واضحة ، و منها ندمها على خروجها ، و ذلك هو اللائق بفضلها و كمالها ، و ذلك مما يدل على أن خطأها من الخطأ المغفور بل المأجور

ما هیچ شکی نداریم که خروج ام المومنین عایشه از اساس و بنیان ، غلط بوده و برای همین نیز وقتی عایشه تحقق خبر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در منطقه حواب را فهمید ،تصمیم به رجوع و برگشتن گرفت . ولی زبیر با این جمله که " شاید خداوند بخواهد بواسطه تو ، میان مردم صلح برقرار نماید " او را قانع کرد که برنگردد . و ما نیز هیچ شکی نداریم که او (زبیر) نیز در این امر خطا نموده است عقلا هیچ چاره ای نداریم که بگوییم یکی از دو گروهی که با هم مقاتله کرده و در این میان صدها نفر کشته شده اند اشتباه کرده است و بی شک ، #عایشه خطا کار است به دلایل زیاد و واضح همانند پشیمانی وی از خروجش ! و این عمل نیز شایسته فضل و کمال وی می باشد و
نشان می دهد که خطای وی از نوع خطاهای بخشیده شده بلکه مأجور می‌باشد.

سلسلة الأحاديث الصحيحة وشيء من فقهها وفوائدها جلد 1 صفحه 854.

ملاحظه کنید صریحا البانی میگوید عایشه مقصر کشته شدن مسلمانان در جمل است.

البته البانی بعد می‌گوید:
ولی نه همین که مقصر کشته شدن مسلمین در جمل بوده فضیلت #عایشه است!!!!!!

عجب!
مقصر بودن در کشته شدن مسلمین فضیلت است؟؟

جالب آنکه عالم مشهور اهل‌سنت احمد بن محمد بن صدیق الغماری صریحا میگوید قتل مسلمان شامل اجتهادات نمیشود!!!

فإذا کان الإجتهاد یدخل اللعن وإرتکاب الکبائر فکل سارق وزان وشارب وقاتل یجوز أن یکون مجتهداً ، فلا حد فی الدنیا ولا عقاب فی الآخرة

پس هنگامی که لعن و گناهان کبیره وارد اجتهادات شود پس تمام دزدان و زناکاران و قاتلان جایز است مجتهد باشند و در این صورت هیچ حد و مجازاتی در دنیا و آخرت نیست.

الجواب المفید للسائل المستفید صفحه ی 59.

احمد الغماری کیست؟؟؟

ﺍﺑﻦ ﺍﻟﺤﺎﺝ ﺍﻟﺴﻠﻤﻲ در مورد ایشان میگوید : ﻓﻘﻴﻪ، ﻋﻼﻣﺔ، ... ﻟَﻪ ﺗﺨﺼﺼﺎ ﻭﺗﺒﺮﻳﺰﺍ ﻭﺗﻔﻮﻗﺎ ﻓﻲ ﺣﻠﺒﺔ ﻋﻠﻮﻡ ﺍﻟﺤﺪﻳﺚ ﻋﻠﻰ ﻃﺮﻳﻘﺔ ﺍﻟﺤﻔﺎﻅ ﺍﻷﻗﺪﻣﻴﻦ، ﻣﺘﻨﺎ ﻭﺳﻨﺪﺍ، ﻭﻣﻌﺮﻓﺔ ﺗﺮﺍﺟﻢ ﺍﻟﺮﻭﺍﺓ، ﻭﻃﺮﻕ ﺍﻟﺠﺮﺡ ﻭﺍﻟﺘﻌﺪﻳﻞ، ﻭﻗﺪ ﻛﻮﻥ ﻓﻴﻬﺎ ﻧﻔﺴﻪ ﺑﻨﻔﺴﻪ، ﺩﻭﻥ ﺃﻥ ﻳﺘﺘﻠﻤﺬ ﻷﺣﺪ .

و محدث عبدالعزیز ﺑﻦ ﺍﻟﺼﺪﻳﻖ میگوید:جناب احمد الغماری، ابن حجر زمان ما است.

ملاحظه کردید که این عالم اهل‌ سنت با دلیلی محکم میگوید قتل جزء اجتهادات جساب نمیشود.

نتیجه گیری:

1⃣ البانی گفت عایشه مقصر قتل مسلمین در جنگ جمل است!!!

2⃣ عالم اهل‌ سنت نیز میگوید قتل جزء اجتهادات حساب نمیشود.

ایا غیر از این میتوان از این سخنان مخالفین برداشت کرد که عایشه مسئول کشته شدن هزاران نفر و قاتل است؟؟؟

https://iranclubs.org/forums/showthr...8C%D8%B4%D9%87
"

8 ساعت پيش

"
تهمت ناروا !!!

1️
خداوند حضرت آدم علیه ‌السلام را بر جن و ملک برتری داد. دستور سجده از طرف خداوند رسید همه غیر از #ابلیس به خاک افتادند.

2️ کبر و غرور ابلیس باعث سقوط او شد. از درگاه الهی رانده شد. از خدا مهلت گرفت. او با خشم تمام فریاد کشید که بر سر راه همه بندگان برای گمراهی می‌نشیند مگر بندگان #مُخلَص «إِلاَّ عِبادَكَ مِنْهُمُ الْمُخْلَصين‏» بندگانی که در دستگاه آفریش، از هر نقص و عیبی خلاص داده شده‌اند.

3️ مصداق بارز این بندگان در قرآن انبیاء همانند حضرت موسی علیه السلام و حضرت یوسف علیه‌السلام هستند. رسول خدا صلی الله علیه و آله خاتم و محور و صراط تمام این انبیاء و اولیاء است؛ و شیطان هیچ تسلط و نفوذی نسبت به ایشان ندارد.

4️ بر خلاف آیات متعدد قرآن، «صحیح بخاری» از یک_سو زشت ترین نسبت ها را به ساحت رسول الله صلی الله علیه و آله داده!
پیامبری که سحر می شود. شیطان بر او مستولی می‌شود. خیالات او را فرا می‌گیرد و ... . (تصویر الحاقی و سخن زشت #عایشه)

این اتهامات عایشه ادامه همان خط فکری و تبلیغی مشرکین و بت پرستان مکه است که رسول الله را مجنون و شاعر و ... می نامیدند.
(ذاریات52 و قلم 51)

6️ از #سوی_دیگر برای فضیلت تراشی برای عمر بن خطاب، می گوید:
شیاطین از عمر فراری هستند! اگر عمر از راهی برود شیطان راه دیگری را در پیش می گیرد! (تصویر الحاقی)

این برخورد دو گانه نشانه چیست؟
آیا مقام عمر بالاتر از رسول خدا صلی الله علیه و آله است؟
عمری که دختران خویش را زنده به گور می کرد، بت می پرستید و ده ها سال در شرک و نجاست غوطه ور بود!

قـــــــــــــــضاوت باشـــــــــــــــــما
------------------------

بررسی_روایات_مدح_خلفا (۲۵)

"

8 ساعت پيش

"
معنی خوارج از نظر مخالفین

شهرستانی از علمای بزرگ مخالفین در تعریف خوارج می‌نویسد:
هر که خروج کند بر امام بحق که جماعتی بر امامت او اتفاق کرده‌اند، او را «خارجی» خوانند، خواه آن خروج در ایام صحابه بر ائمه راشدین باشد، یا بعد از ائمه بر تابعین باشد.
ملل ونحل فصل چهارم ص 114
سوالی از مخالفین:
آیا طبق این تعریف #عایشه و #معاویه که بر امیر المومنین علیه السلام خروج کردند و جنگ جمل و #صفین را به راه انداختند جزء خوارج نمی‌باشند؟

قاعده_الزام
"

8 ساعت پيش

" أمير المؤمنين عليه‌السلام وصىّ رسول الله صلى‌الله‌عليه‌وآله مع عائشة بنت أبى بكر ، وإيجاب غسل الأنبياء أوصيائهم بعد وفاتهم.
حدثنا عليُّ بن أحمد الدَّقاق رحمه‌الله قال : حدّثنا حمزة بن القاسم قال : حدّثنا أبو الحسن علي بن الجنيد الرازيُّ قال : حدّثنا أبو عوانة قال : حدّثنا الحسن ابن عليٍّ [١] ، عن عبد الرّزاق ، عن أبيه ، عن مينا مولى عبد الرّحمن بن عوف ، عن عبد الله بن مسعود قال : قلت للنبىّ عليه‌السلام : يا رسول الله من يغسّلك إذا متَّ؟ قال : يغسّل كلّ نبيٍّ وصيّه ، قلت : فمن وصيك يارسول الله؟ قال : عليُّ بن أبي طالب قلت : كم يعيش بعدك يا رسول الله؟ قال : ثلاثين سنة ، فإنَّ يوشع بن نون وصيُّ موسى عاش بعد موسى ثلاثين سنة ، وخرجت عليه صفراء بنت شعيب زوجة موسى عليه‌السلام فقالت : أنا أحقُّ منك بالامر فقاتلها فقتل مقاتليها وأسرها فأحسن أسرها ، وأن ابنة أبي بكر ستخرج على عليِّ في كذا وكذا ألفاً من امّتي فتقاتلها فيقتل مقاتليها ويأسرها فيحسن أسرها ، وفيها أنزل الله عزَّ وجلَّ : « وقرن في بيوتكنَّ ولا تبرجنَّ تبرُّج الجاهليّة الاولى » [٢] يعنى صفراء بنت شعيب ، فهذا الشكل قد ثبت بين الائمّة والأنبياء بالاسم والصفة والنعت والفعل ، وكلُّ ما كان جائزاً في الأنبياء فهو جائز يجري في الائمّة حذو النّعل بالنّعل والقذَّة بالقذَّة ، ولو جاز أن تجحد إمامة صاحب زماننا هذا لغيبته بعد وجود من تقدّمه من الائمّة عليهم‌السلام لوجب أن تدفع نبوَّة موسى بن عمران عليه‌السلام لغيبته إذ لم يكن كلًّ الأنبياء كذلك ، فلمّا لم تسقط نبوة موسى لغيبتة وصحت
[١] هو الحسن بن علي الخلال أبو علي ـ وقيل أبو محمّد ـ الحلواني نزيل مكة ثقة ثبت يروى عن عبد الرزاق بن همام بن نافع الحميري مولاهم أبي بكر الصنعانى ، قال أحمد ابن صالح المصرى : قلت لاحمد بن حنبل : رأيت أحدا أحسن حديثاً من عبد الرزاق؟ قال : لا. ويرموه القوم بالتشيع. يروى عن أبيه همام وهو ثقة يروى عن مينا بن أبى مينا الزهري الخزاز مولى عبد الرحمن بن عوف وهو شيعي جرحه العامة لتشيعه. وما في النسخ من الحسين بن علي بن عبد الرزاق ، فهو تصحيف.
[٢] الاحزاب : ٣٢.
نام کتاب : كمال الدين وتمام النعمة نویسنده : الشيخ الصدوق جلد : 1 صفحه : 27 ««صفحه‌اول «صفحه‌قبلی جلد : صفحه‌بعدی» صفحه‌آخر»» "

9 ساعت پيش

"
از امام صادق علیه السلام مروی است که حضرت رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند:
که دختر شعیب «صفورا» بعد از موسی بر وصی موسی، یوشع بن نون، خروج کرد و یوشع او را به اسیری بگرفت و بجهت حرمت موسی او را خلاص ساخت؛ و من نیز از آن ترسانم که یکی از زنان من بعد از من بر وصی من خروج کند و با او مقابله کند و اسیر شود،
این خبر به زنان آنحضرت رسید جمله به نزد آنحضرت حاضر شدند و هر یک میگفتند چنین چیزی شنیدیم دعا کن که ما نباشیم آنکه بر وصی شما خروج خواهد کرد.
پس آنحضرت فرمود که من شما را وصیت میکنم به پرهیزکاری و نشستن به خانه و ترک نمودن زینت زمان جاهلیت که به حق آن خدائی که مرا به خلق فرستاد که جبرئيل مرا خبر داده که اصحاب #جمل ملعوناند بر زبان هر پیغمبری که پیش از من بوده اند و در آن حال حضرت امیرالمؤمنين علیه‌السلام رسید و چون رسول خدا او را بدید فرمود:
یا علی! انك المظلوم بعدی، من حاربك فقد حاربنی و من حاربني فقد حارب الله و من فارقك فقد فارقنی و من فارقني فقد فارق الله..

حدیقه الشیعه مقدس اردبیلی جلد 1 صفحه 446
کمال الدین و تمام النعمه جلد 1 صفحه 27 (http://lib.eshia.ir/27045/1/27)

"

9 ساعت پيش

" لازم به ذکر است محمود ابوریه مصری غیر شیعه واز علمای الأزهر هست "

9 ساعت پيش

عبدالعلی69 سرنگار جدیدی با عنوان اگر عایشه نبود اسلام تمام عالم را فرا میگرفت! ساخت
"
اگر عایشه نبود اسلام تمام عالم را فرا میگرفت!

تمردی که عایشه بر علیه امیرالمؤمنین صلوات الله عليه به راه انداخت اولین جنگ حقیقی طائفه‌ای بین مسلمانان بود که عایشه با آن اطاعت نمودن از حضرت را بر هم زد و بین امت اختلاف انداخت، امت بعد از فتنه #قتل_عثمان بر خلیفه ای واحد جمع شده بودند که تفرقه بین امت را برطرف می‌نمود تا این که عایشه با خروجش به بصره شکافی ایجاد نمود و با آن دوباره امت را به تفرقه و فتنه برگرداند. و این جنگ ملعون تمام نشد مگر این که در دلها کینه هایی آرام نشدنی و آتش انتقامی خاموش نشدنی به وجود آورد ؛

علامه شرف الدین در توصیف پس‌لرزه های کار عایشه چنین میگوید:

وما زالت تستفز حميتهم حتى عقر الجمل، بعد ان قتل على خطامه أربعون رجلا وكانت الهزيمة بأذن الله. ولو عناية أمير المؤمنين ساعتئذ في حفظها، ووقوفه بنفسه على صونها، لكان ما كان مما أعاذها الله منه في هذه الفتنة العمياء التى شقت عصا المسلمين إلى يوم الدين، وعلى أسسها كانت صفين والنهروان ومأساة كربلا وما بعدها. حتى نكبة فلسطين، في عصرنا هذا

و عایشه پیوسته غیرت و تعصبشان را برمی انگیخت تا بعد از آن آنکه بر سر مهار شتر چهل نفر کشته شدند ،شتر پی شد، و به اذن خداوند همگی فرار نمودند. و اگر در آن لحظه عنایت امیرالمومنین برای حفظ عایشه نبود و خودش عایشه را حفظ ننموده بود اتفاقی برای عایشه می افتاد که خداوند او را از این اتفاق در این فتنه تاریک پناه داد و حفظ کرد، همان فتنه ای که تا روز قیامت اتحاد مسلمین را بر هم زد، و به خاطر آن #صفین و نهروان و ناگواری کربلاء و تمام جنگ های بعد از آن حتی مصیبت فلسطین در این زمان ما به وجود آمد!

النص والإجتهاد، شرف الدين، السيد عبدالحسين ج 1 ص 449
https://bit.ly/2X4DCsS

هنگامی که عایشه بر خلیفه شرعی خروج نمود و حال این امت را خوار و پست نمود خبر مرگ اسلام را سر دادند چرا که مسلمانان بجای نشر دین و فتح کشورها و با رهبرشان متحد شوند به جنگهای طائفه ای مشغول شدند وجهاد در راه خدا و نشر اسلام را تعطیل کردند.

حال گواهی دانشمند غربی بنام هربرت جرج ولز که محمود ابوریه در کتابش نقل کرده است را می‌بینیم :

وقال الفيلسوف الإنجليزي المشهور ولز الذي يعد في طليعة مفكري هذا العصر في كتابه «تجربة في التاريخ العام - في مبحث الإسلام - » عن موقف عائشة من الحرب الداخلية، ما ترجمته:إن الإسلام كاد يفتح العالم أجمع لو بقي سائرة سيرته الأولى، ولو لم تنشب في وسطه من أول الأمر الحرب الداخلية، فقد كان هم عائشة أن تقهر عليا قبل كل شيء.

فیلسوف مشهور انگلیسی ولز که از جمله دانشمندان عصر ماست در کتابش «تجربه في التاريخ العالم - در مبحث اسلام» در مورد جایگاه عایشه در جنگ های داخلی چنین گوید: اگر سیره اولیه اسلام باقی می ماند و از همان ابتدا در وسطش جنگ داخلی درنمی گرفت اسلام تمام عالم را گرفته بود، ولی همت عایشه قبل از هر چیزی این بود که بر علی پیروز گردد و او را مقهور کند!»

شیخ المضیرة أبو هریرة (دار المعارف) - محمود أبو ريّة , صفحه: 207
https://bit.ly/3cIDHJv

نتیجه: جنگ #جمل بود که تمام آن جنگ های بعدی خود که بین امت اسلام اتفاق افتاد را به وجود آورد، جنگ جمل باعث به وجود آمدن جنگ صفین و نهروان و کربلاء و دیگر جنگها شد، بلکه جنگ جمل باعث به وجود آمدن تمام جنگهایی شد که تا به امروز بر سر این امت بدبخت به وجود می آید، چون تمام این دردسرها و ناگواری ها به همان روز بر می گردد که در آن عایشه این امت را سست نمود و باعث شد برای همیشه قسمت قسمت شوند، بنابراین اگر عایشه از خدا می ترسید و در خانه اش می ماند حال مردم به صلاح در می آمد و ارکان خلافت محکم می شد به طوری که هیچ کس جرأت نمی کرد سنگ تفرقه بیاندازد حتی #معاویه ؛
اگر عایشه جنگ به راه نیانداخته بود معاویه هم مجبور می شد حکم امیرالمؤمنین علی را قبول کند چرا که او و اهل شام نمی توانستند در برابر جماعت مسلمین مقاومت کنند، ولی بعد از جنگ جمل شجاع شد و قوت گرفت. آری همّ و غمّ عایشه همین بود و اگر آن جنگ سخت و وحشتناک را به راه نینداخته بود، اسلام تمام عالم را می‌گرفت. و نورش به همه آفاق می‌رسید. بنابراین علت محروم شدن گروه های بسیاری از نور اسلام و علت عقب ماندگی و ضعف این امت عایشه است، او باعث شد مسیر این امت منحرف گردد و با دینی که به دروغ به رسول خدا با نسبت داده شده و نصفش از عایشه گرفته شده خدا را عبادت کنند! انا لله و انا اليه راجعون.

حقیقتا می شود گفت عایشه سرچشمۀ بسیاری از بدبختی های مسلمانان است. از مسموم نمودن رسول الله صلی الله علیه و آله تا جعل صدها بلکه هزاران روایت و ماجرای جمل.

"

9 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار قرآن کریم: تدوین تکوین پاسخ داد.
" توضیحی درباره مراد از جهت کمی و کیفی در تدوین

قبل از اینکه ادعا را بگویم درباره آن بحث کیفی نکته ای را عرض کنم

کلا در نظام تکوین یک واقعیات علمی و فیزیکی و ... داریم و اینها روشها و نظریه ها و ... مطرح است. یک ادعا این است که کل نظام تکوین که خدای عالم مطلق بیان کرده در کتابش یک جهت کیفی دارد و یک جهت کمی؛ چون آن خدای عالم مطلق تکوین را هم از جهت کیف چیزهایی در آن قرار داده و هم از جهت کم. وقتی می‌خواهد تدوین کند هردو را مراعات می‌کند. کیف چیست؟ با مثالهایی عرض می‌کنم. تا در کلاس می‌گویند آب یک ماده فیزیکی است با فرمول هاش دو او. حالا یک کسی بگوید دقت کن هاش و او. دارد با این کارش چی یاد می‌دهد. می‌گوید این هاش دو او را به عنوان یک نقه برخورد نکن. این را تحلیل کن. اول بند است به هاش و او. یعنی هاش داریم و او داریم و بعدش دوتا هاش و یکی او شده آب. وی دارد روش برگشت مرکبات به بسائط را یاد می‌دهد. یعنی وقتی به تو گفتند آب هاش دو او است یعنی تحلیل کن. آن چیزی که تشکیل دهنده مرکب است را اول ببین.
الان چند تا عدد در کارش بود؟ ‌این روش کاری با تعداد ندارد. روش کیفی است. می‌گوید کیفیت برقرار شدن این تکوین این است که مرکبات از بسائط درست شده اند ابتدا به سراغ بسائط برو و بعد از طریق آنها به سراغ مرکبات برو. این یعنی در تکوین یک روش کیفی شناخت اعمال می‌کنیم. اینکه از مرکبات پل می‌زنیم به بسائط و در مرکبات نمی ایستیم.
حالا همینجا اگر کسی بگوید آیا در هاش (H) [= هیدروژن] می‌ایستیم؟ می‌تواند بگوید نه؛ جدول تناوبی‌ای در کار هست و ... و همین هاش یک الکترون و یک پروتون دارد الان با همان روش قبلی جلو می‌رویم. درست است در آن مرحله سخنی از مرکب بودن هاش نبود اما اگر بخواهیم همان روش را روی خود همین هاش پیاده کنیم که آیا این مرکب است یا بسیط می‌توانیم. می‌گوییم خود هاش هم مرکب است. باز روش تجریه مرکب به بسائط. بسیط بالاضافه. اکسیژن و هیدروژن، بسیط بالاضافه اند نسبت به مولکول؛ اما روش همان بود. این را می‌گوییم روش کیفی.
اما کمّی جایی است که سر و کارمان با عدد است. مثلا در همین الکترون می‌گوییم لایه اول اوربیتال هیدروژن با دو الکترون پر می‌شود. اینجحا دیگر کیف نیست. می‌گوییم لایه «اول» اوربیتال «دوتا» الکترون پر می‌کند و اگر الکترون بعدی بیاید اینجا جا ندارد و باید برود اوربیتال بعدی که آنجا هشت الکترون پر می‌شود.
پس در تکوین همه مشترکیم که یک روشهای کیفی در تکوین اعمال شده و یک روشهای کمی.

این مقدمه ای برای اینکه قرآن وقتی می‌خواهد تدوین کند تکوین را همه اینها را ملاحظه کرده است.و
تلمیذ:
مقصود شما از کیف همان عدم کم است نه تعریف ایجابی.
استاد:
بله قبلا هم گفته ام که اساس در تعریف کیف گفتند لایقبل النسبه و لا القسمه.
ادامه بحث از قضیه شرطیه

این مقدمه ای برای اینکه قرآن وقتی می‌خواهد تدوین کند تکوین را همه اینها را ملاحظه کرده است.و
تلمیذ:
مقصود شما از کیف همان عدم کم است نه تعریف ایجابی.
استاد:
بله قبلا هم گفته ام که اساس در تعریف کیف گفتند لایقبل النسبه و لا القسمه.
ادامه بحث از قضیه شرطیه "

14 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار قرآن کریم: تدوین تکوین پاسخ داد.
"
اینجاست که ما وارد می‌شویم و تحلیلهایمان کاملا آزاد است. قرآن چیست (آن واقعیت مشترک) و ادعای آورنده‌اش چیست کاملا باید با سند جلو برویم. در اینکه قرآنی هست و ... مشکلی نداریم همه کفار هم می‌دانند که یک کتابی که مثل سایر کتابها در دست همه است می‌توانند آن را ببینند. آن آمریکایی‌ای که قرآن را دارد آتش می‌زند او هم در این بدنه مشترک با ما مشترک است. قرآن را آتش می‌زند نه صرفا یک کتاب را.
آنکه مهم است این است که ادعای آورنده قرآن چیست با استناد به آیات قرآن و روایات «اصیل» نه تحلیلها و برداشتهای علما از آیات و روایات؛ بلکه آنچه مستند شود به خود آیات و روایات. بعد این ادعا را با این قضیه شرطیه بر این کتابی که نزد همه هست تطبیق دهیم.

مثلا در همان قضیه تصادف: می‌گوییم صحنه تصادف که موجود است و ادعای شما این است که عمدا نزدی کارشناس می‌آید با استناد به شواهدی که در واقعیت موجود است می‌گوید تو عمدا زدی یا عمدا نزدی.
قضیه شرطیه مورد نظر

حالا می‌خواهیم آن مباحث را به عنوان یک قضیه شرطیه وارد شویم. حالا ادعا این است که قرآن با آن واقعیت مشترکش یک کد و اشاره و فلش دارد به آن ادعاهایی که برایش شده است. معمولا امور انسانی چون انسانها طبقات دارند برداشتها و مواجه شدنشان با یک دیده به درجات عقل و فهمشان برمی‌گردد. حالااگر خدایی باشد
و اگر او بخواهد تدوین بکند تکوین را
و اگر این قرآن که ما می‌بینیم همان تدوینی باشد که آن عالم مطلق کرده است؛
الان ادعای این خدای عالم مطلق این است که من تمام تکوین را در این تدوین کردم و کتاب من بخشی نیست؛ بلکه جامع کل حقیقت نفس الامری است.
این را از کجا می‌گوییم. آیا خودش ادعا کرده یا نه؟ اینجاست که باید مستندات بیاوریم که همه بوضوح قبول کنند که چنین ادعایی کرده است. البته کسانی که اینجا کم می‌آورند و می‌گویند یعنی چه اینکه از حداکثری هم بیشتر شد و چون فضای سنگینی است اینها را با قرائن لبی و استظهارات و حذف واضافات بخواهند تاویلش کنند. اما ذهن کنجکاو بی طرف به خود متن نگاه می‌کند و قرار ما این شد که این تحلیلها را فعلا وارد نکنیم.
"

14 ساعت پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 01:54PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه