بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
asad39 به سرنگار بت پرستان طبق ایات قران کریم بت می پرستیدن پاسخ داد.
"
نقل قول:
بارها از ده‌ها آیه قرآن کریم شاهد آورده شد که بت‌پرستها خود بت را میپرستیدند:

مفصل بحث کردیم که اگر خدای پشت سر بت، معبود بود پس چرا قرآن به پرستندگان گوساله میگوید:

أَ فَلا يَرَوْنَ أَلاَّ يَرْجِعُ إِلَيْهِمْ قَوْلاً وَ لا يَمْلِكُ لَهُمْ ضَرًّا وَ لا نَفْعاً (طه 89)

مگر نمیبينند كه [گوساله‏] پاسخ سخن آنان را نمیدهد و به حالشان سود و زيانى ندارد؟ (89)

و یا

قالَ أَ تَعْبُدُونَ ما تَنْحِتُونَ (الصافات 95)

[ابراهيم‏] گفت: «آيا آنچه را میتراشيد، میپرستيد؟ (95)
شما میگوئید که شخصیت پشت بت مطرح نیست. و گفتید اگر خدای پشت سر بت، معبود بود پس چرا قرآن به پرستندگان گوساله میگوید:

أَ فَلا يَرَوْنَ أَلاَّ يَرْجِعُ إِلَيْهِمْ قَوْلاً وَ لا يَمْلِكُ لَهُمْ ضَرًّا وَ لا نَفْعاً (طه 89)
و یا چرا ابراهیم میگوید:
[ابراهيم‏] گفت: «آيا آنچه را میتراشيد، میپرستيد؟

در نتیجه جواب سوال شما این است که در تمام شرکها خدا مطرح بوده است و همچنین شخصیتهای پشت بتها هم مطرح بوده است. هیچ مشرکی صرفا سنگ و چوب را نمی پرستد. "

يك ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار بت پرستان طبق ایات قران کریم بت می پرستیدن پاسخ داد.
" [QUOTE]
نقل قول:
در اصل توسط asad39 نوشته شده است نمايش نوشته
بله درسته بت پرستان بت میپرستیدند.
چه آنهایی که گوساله را الهه قرارداده بودند و فکر میکردند خدا در قالب گوساله خودش را می نمایاند
چه آنهایی که ستاره ها را نماینده خدا میپنداشتند
چه آنهایی که از صالحین و فرشتگان مجسمه درست کرده بودند و مجسمه ها را شفیع خویش قرار میدادند.
و ...
تمام این موارد شریک قراردادن برای خداست و از نظر خدا بت پرستیدن است.

تو میخواستی بگویی که شفیع قراردادن صالحین شرک نیست[/QUOTE
بنده حرفم حرف قبلی هست یعنی حرف خدا
که گوساله می پرستیدن
این عبارت شما "تو میخواستی بگویی که شفیع قراردادن صالحین شرک نیست
این تو میخواستی بگی رو شما از کجای ایه قران یا حرف بنده در میاری ؟
عبارت بنده در ذیل هست دوباره میارم
نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
سوال نکرده
غانت هالک مابون زنیم مدعی بود که بت پرستان بت نمی پرستند
اقای حسین حفطه الله تبارک وتعالی ایات شریفه ای از قران کریم اورد که خداوند تبارک وتعالی وجل جلاله وعز اسمه وعم نواله در قران مجید خطاب به من خوطب به فرموده بت پرستان بت می پرستیدند
شما منکرید ؟
این ولی رو از کجای کلام خدا در ایاتی که اقای حسین مطرح کردند در آوردی ؟

جواب
باز یه چیزی دیگه بباف کاری نداره کشک بافی وک......وشر گفتن کاری که همه دشمنان خدا وقران وانبیاء الهی وما انزل الله انجام میدند مثل غانت هالک .......مثل کنجکاو......مثل وهابیها ی..............مثل
خود..........ت و........................
"

2 ساعت پيش

hosyn به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
عجب خداوند علوم اصلی قرآن را دراختیار اهل بیت گذاشته بعد سقیفه اومدن نگذاشتن که ما اندازه سرزوزنی از آن اطلاع پیداکنیم و شمارا بدنبال نخوت سیاه فرستادند البته آن کسایی بدنبال نخود سیاه رفتن که قرآن را به خیال ناکافی بودن رها کردند بروندو فراموش کردند که خداوند می فرمایند این کتاب هدایتی است برای متقین و فراموش کردند که خداوند این کتاب را فرستادند که پند بگیریم ولی کلام خداوند (قرآن ) را به پشت سر انداخته و به سخن غیر پرداختن بی دلیل نیست که پیامبر روزقیامت از قوم خود شکایت می کند که قرآن را رها کردند

البته شما تفسیر این را هم پیدا کردید و قرآن مهجوررا علی تفسیر کردید
دوست گرامی، هر چه تلاش کنید، حرف من روشن‌تر میشود! همین آیه شریفه اول سوره بقرة تایید حرف من است:

الم ذلك الکتاب لا ریب هدی للمتقین

مثل بعض سوره‌های حروف مقطعه دیگر، با اشاره به الم میفرماید: الم، این کتاب شکی در آن نیست هدایت برای متقین است، خوب، حالا شما با تقوی، بگویید از الم چه هدایتی به دست میآورید؟ چرا هدایت برای همه نیست؟ منظور از تقوی چیست که الم فقط میتواند موجب هدایت برای متقین باشد؟ راضی به معصیت مهم‌ترین امر خداوند سبحان، عجب تقوایی دارد!

چرا جای دیگر هدایت برای تمام مردم است أنزل فيه القرآن هدى للناس اما اینجا فقط هدایت برای متقین؟
. "

2 ساعت پيش

کنجکاو1 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
دوست گرامی، عبارت من واضح بود، من و شما و امت اسلامی، همه ما را کارگزاران سقیفه، دنبال نخودسیاه فرستادند، و هیچ چیز، تاکید میکنم، هیچ چیز از علوم اصلی قرآن کریم که خداوند متعال نزد اهل بیت ع گذاشته، قدر سر سوزن از آن اطلاع نداریم، عبارت من فارسی است:

حتی شعبه کوچکی از علم القرآن که جفر جامع است، تا کنون قواعد اصلی آن سینه به سینه منتقل شده، و بر روی کاغذ نیامده است.
عجب خداوند علوم اصلی قرآن را دراختیار اهل بیت گذاشته بعد سقیفه اومدن نگذاشتن که ما اندازه سرزوزنی از آن اطلاع پیداکنیم و شمارا بدنبال نخوت سیاه فرستادند البته آن کسایی بدنبال نخود سیاه رفتن که قرآن را به خیال ناکافی بودن رها کردند بروندو فراموش کردند که خداوند می فرمایند این کتاب هدایتی است برای متقین و فراموش کردند که خداوند این کتاب را فرستادند که پند بگیریم ولی کلام خداوند (قرآن ) را به پشت سر انداخته و به سخن غیر پرداختن بی دلیل نیست که پیامبر روزقیامت از قوم خود شکایت می کند که قرآن را رها کردند

البته شما تفسیر این را هم پیدا کردید و قرآن مهجوررا علی تفسیر کردید "

3 ساعت پيش

" بله درسته بت پرستان بت میپرستیدند.
چه آنهایی که گوساله را الهه قرارداده بودند و فکر میکردند خدا در قالب گوساله خودش را می نمایاند
چه آنهایی که ستاره ها را نماینده خدا میپنداشتند
چه آنهایی که از صالحین و فرشتگان مجسمه درست کرده بودند و مجسمه ها را شفیع خویش قرار میدادند.
و ...
تمام این موارد شریک قراردادن برای خداست و از نظر خدا بت پرستیدن است.

تو میخواستی بگویی که شفیع قراردادن صالحین شرک نیست "

3 ساعت پيش

"
نقل قول:
جناب حسین مچگیر درکارنیست شما گفتید باید برویم سراغ کسایی که خداوند معرفی کرده.

شما بودید که خواستید سبع المثانی را مفهومش را بگویم و یا به حروف مقطعه قرآن اشاره کردید .

بخاطر چی از این آیات پرسیدید ؟
آیا غیراز این است که نشان دهید ما نمی توانیم به سراغ آیات قرآن برویم و باید آن کسایی که شما می گوئید خداوند معرفی کرده اند باید قرآن را برای ما توضیح دهند
خب من هم درباره همان آیاتی که خودتان پرسیدی ازشما خواستم که نشان دهید آن کسایی که می گوئید خداوند معرفی کرده درباره آن آیات چه گفته اند .اما شما بجای جواب مارا می خواهید بفرستید بدنبال نخود سیاه .اگر واقعا نمی توانید به طور واضح از آنها توضیحی بدهی بگو نمی توانم دیگر برو آحادیث را بگرد که نشد جواب برو از یه مترجم بخواه که احادیث را ترجمه کند که نشد جواب .

خوبی آیات قرآن دراین است که درباره هر آیه ای که بخواهی به راحتی می توان تحقیق کرد هرچند عرب زبان هم نباشی و این از لطف و رحمت الهی است .

در ضمن خداوند کجا آن اشخاص را معرفی کرده اند که به سراغ آنها برویم آیا در قرآن است ؟
دوست گرامی، عبارت من واضح بود، من و شما و امت اسلامی، همه ما را کارگزاران سقیفه، دنبال نخودسیاه فرستادند، و هیچ چیز، تاکید میکنم، هیچ چیز از علوم اصلی قرآن کریم که خداوند متعال نزد اهل بیت ع گذاشته، قدر سر سوزن از آن اطلاع نداریم، عبارت من فارسی است:
نقل قول:
دوست گرامی، من و شما و امت اسلامیه، از روز اول نخواستیم برویم نزد کسانی که خداوند متعال آنها را معرفی کرده برای تعلیم علوم قرآن، حالا هی این در و آن در بزنیم، آیا سبع مثانی معلوم میشود؟ هرگز.
حتی شعبه کوچکی از علم القرآن که جفر جامع است، تا کنون قواعد اصلی آن سینه به سینه منتقل شده، و بر روی کاغذ نیامده است. "

5 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار یا علی پاسخ داد.

5 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار معاویه ....... پاسخ داد.
"
۱۸ رجب ، اولین روز از خلافت شوم یزید ملعون است . در این روز یزید ، خلافت غصب شده را در دست گرفت .
۳ روز بعد از مرگ معاویة و دفن او در ۱۵ رجب ، یزید به دمشق آمد و کنار قبر او رفت و گریست ، بعد از آن به کاخ رفت و تا سه روز بیرون نیامد .
سپس در روز ۲۱ رجب به مسجد آمد و به منبر رفت و خطبه خواند .

وقایع الأیّام ۱۰ / ۲۰۸ .

"

5 ساعت پيش

" سوال نکرده
غانت هالک مابون زنیم مدعی بود که بت پرستان بت نمی پرستند
اقای حسین حفطه الله تبارک وتعالی ایات شریفه ای از قران کریم اورد که خداوند تبارک وتعالی وجل جلاله وعز اسمه وعم نواله در قران مجید خطاب به من خوطب به فرموده بت پرستان بت می پرستیدند
شما منکرید ؟
این ولی رو از کجای کلام خدا در ایاتی که اقای حسین مطرح کردند در آوردی ؟

جواب
باز یه چیزی دیگه بباف کاری نداره کشک بافی وک......وشر گفتن کاری که همه دشمنان خدا وقران وانبیاء الهی وما انزل الله انجام میدند مثل غانت هالک .......مثل کنجکاو......مثل وهابیها ی..............مثل
خود..........ت و........................ "

6 ساعت پيش

" احتمالا شما خودت سوال اقای حسین را متوجه شده ای و میتوانی آن را در یک خط بیان کنی. لطفا سوال آقای حسین را در یک خط مطرح کن که وقت تلف نکنیم و روی آن متمرکز شویم "

8 ساعت پيش

کنجکاو1 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
دوست گرامی، من و شما و امت اسلامیه، از روز اول نخواستیم برویم نزد کسانی که خداوند متعال آنها را معرفی کرده برای تعلیم علوم قرآن، حالا هی این در و آن در بزنیم، آیا سبع مثانی معلوم میشود؟ هرگز
.
نقل قول:
آشکار است که شما چه گفتید و بعدش زیگزاگ!

و اما مرد حلاج پس ارزانی شما، هزار مرد حلاج باشید با غبغب!

دوست گرامی، زمان پیری حوصله میرود، زمان پیری باید فکر چند متر پارچه سفید بود، امروزه عصر دستیابی سریع به اطلاعات است، به سهم خودم تنها کاری که سعی میکنم انجام دهم اینکه برای سهولت جستجو، قطعه کوتاهی از عبارت مورد نظر را میآورم تا هر کس خواست (و البته مرد حلاج نبود) مراجعه کند و تحقیق کند، چند قطعه عبارت کوتاه آوردم، به جای اینکه مراجعه کنید، ابتدا گفتید: «اگر درباره متن عربی که آوردی توضیح بدهی بهتر منظورشمارا می فهمیم» اما بلافاصله از انگیزه خود چنین پرده‌بردای کردید: «فقط خواستم نشان دهم آنهایی را که...»

دوست گرامی، همان جمله اول «يا با لبيد إن في حروف القرآن المقطعة لعلما جما» خودش بخش کوچکی از یک حدیث طولانی است، آیا من مسؤل بی حالی شما هستم یا مسؤل انگیزه نشان دادن شما؟! بروید کل حدیث را پیدا کنید و از یک استاد زبان عربی معنایش را سؤال کنید، ترجمه همین قطعه این است: «ای ابولبید همانا انبوهی از علم در حروف مقطعه قران است»، شما حاضر نشدید حتی ترجمه همین قطعه را بدانید تا دفعتا به آب نزنید و بگویید: «فقط خواستم نشان دهم ... چیزی برای گفتن ازآن بزرگان ندارید»

و اما معنای طارق و..، پس شما به جای اینکه جواب سؤال من را بدهید گفتید: «فقط خواستم نشان دهم ... چیزی برای گفتن ازآن بزرگان ندارید»، اینکه بحث علمی نیست، مچگیری است، و خلاصه پس از هزار شاهد که بیاوریم میگویید دیدید هیچ چیز برای گفتن نداشتید!!

میگویند کسی باروت حمل میکرد، پاسبان او را گرفت و گفت: چرا باروت حمل میکنی؟ ممنوع است، گفت: این باروت نیست، سیاهدانه است، پاسبان گفت من را احمق فرض کردی یا خودت را؟ این که باروت است، گفت: خیر به هیچ وجه این باروت نیست سیاهدانه است، پاسبان کبریتی روشن کرد و نزدیک بار آورد، ناگهان آتش گرفت و تمام ریش آن مرد سوخت، بلافاصله به پاسبان گفت: دیدی سیاهدانه بود!
.
جناب حسین مچگیر درکارنیست شما گفتید باید برویم سراغ کسایی که خداوند معرفی کرده.

شما بودید که خواستید سبع المثانی را مفهومش را بگویم و یا به حروف مقطعه قرآن اشاره کردید .

بخاطر چی از این آیات پرسیدید ؟
آیا غیراز این است که نشان دهید ما نمی توانیم به سراغ آیات قرآن برویم و باید آن کسایی که شما می گوئید خداوند معرفی کرده اند باید قرآن را برای ما توضیح دهند
خب من هم درباره همان آیاتی که خودتان پرسیدی ازشما خواستم که نشان دهید آن کسایی که می گوئید خداوند معرفی کرده درباره آن آیات چه گفته اند .اما شما بجای جواب مارا می خواهید بفرستید بدنبال نخود سیاه .اگر واقعا نمی توانید به طور واضح از آنها توضیحی بدهی بگو نمی توانم دیگر برو آحادیث را بگرد که نشد جواب برو از یه مترجم بخواه که احادیث را ترجمه کند که نشد جواب .

خوبی آیات قرآن دراین است که درباره هر آیه ای که بخواهی به راحتی می توان تحقیق کرد هرچند عرب زبان هم نباشی و این از لطف و رحمت الهی است .

در ضمن خداوند کجا آن اشخاص را معرفی کرده اند که به سراغ آنها برویم آیا در قرآن است ؟ "

10 ساعت پيش

عبدالعلی69 سرنگار جدیدی با عنوان معانی ما ادریک ساخت
"

نقل قول:
مأبون زنیم همانطور که آیه1 و2 سوره طارق را مثال زدم خداوند از چیزی سخن گفته اند که حتی پیامبرهم نمی داند آن چیست و این دلیل نمی شود که آن آیه از ام الکتاب نباشد .
اولا تعبیر «و ما ادریک» برای تعظیم و بزرگ کردن مطلب است نه جهل پیامبر، مثل و ما ادریک ما العقبة فک رقبه او اطعام...

ثانیا تعبیر «و ما ادریک» همانطور که میتواند ترجمه شود: «تو چه میدانی؟» میتواند افعل تعجب باشد و ترجمه شود: «تو چقدر میدانی!» مثل «قتل الانسان ما أکفره»
"

11 ساعت پيش

"
نقل قول:
منم نگفتم پیامبران چنین گفته اند .
شما بجای اینکه این همه به روایات و سخن دیگران بپردازی جواب سوالهای که پرسیدم بده تا مشخص شود چند مرد حلاجی .

درباره حروف مقطعه چه گفته اند ؟

وَالسَّمَاءِ وَالطَّارِقِ ﴿۱

وَمَا أَدْرَاكَ مَا الطَّارِقُ ﴿۲﴾

وَالسَّمَاءِ ذَاتِ الْبُرُوجِ
درباره سبع المثانی چه گفته اند ؟
آشکار است که شما چه گفتید و بعدش زیگزاگ!

و اما مرد حلاج پس ارزانی شما، هزار مرد حلاج باشید با غبغب!

دوست گرامی، زمان پیری حوصله میرود، زمان پیری باید فکر چند متر پارچه سفید بود، امروزه عصر دستیابی سریع به اطلاعات است، به سهم خودم تنها کاری که سعی میکنم انجام دهم اینکه برای سهولت جستجو، قطعه کوتاهی از عبارت مورد نظر را میآورم تا هر کس خواست (و البته مرد حلاج نبود) مراجعه کند و تحقیق کند، چند قطعه عبارت کوتاه آوردم، به جای اینکه مراجعه کنید، ابتدا گفتید: «اگر درباره متن عربی که آوردی توضیح بدهی بهتر منظورشمارا می فهمیم» اما بلافاصله از انگیزه خود چنین پرده‌بردای کردید: «فقط خواستم نشان دهم آنهایی را که...»

دوست گرامی، همان جمله اول «يا با لبيد إن في حروف القرآن المقطعة لعلما جما» خودش بخش کوچکی از یک حدیث طولانی است، آیا من مسؤل بی حالی شما هستم یا مسؤل انگیزه نشان دادن شما؟! بروید کل حدیث را پیدا کنید و از یک استاد زبان عربی معنایش را سؤال کنید، ترجمه همین قطعه این است: «ای ابولبید همانا انبوهی از علم در حروف مقطعه قران است»، شما حاضر نشدید حتی ترجمه همین قطعه را بدانید تا دفعتا به آب نزنید و بگویید: «فقط خواستم نشان دهم ... چیزی برای گفتن ازآن بزرگان ندارید»

و اما معنای طارق و..، پس شما به جای اینکه جواب سؤال من را بدهید گفتید: «فقط خواستم نشان دهم ... چیزی برای گفتن ازآن بزرگان ندارید»، اینکه بحث علمی نیست، مچگیری است، و خلاصه پس از هزار شاهد که بیاوریم میگویید دیدید هیچ چیز برای گفتن نداشتید!!

میگویند کسی باروت حمل میکرد، پاسبان او را گرفت و گفت: چرا باروت حمل میکنی؟ ممنوع است، گفت: این باروت نیست، سیاهدانه است، پاسبان گفت من را احمق فرض کردی یا خودت را؟ این که باروت است، گفت: خیر به هیچ وجه این باروت نیست سیاهدانه است، پاسبان کبریتی روشن کرد و نزدیک بار آورد، ناگهان آتش گرفت و تمام ریش آن مرد سوخت، بلافاصله به پاسبان گفت: دیدی سیاهدانه بود!
. "

20 ساعت پيش

"
نقل قول:
در اصل توسط asad39 نوشته شده است نمايش نوشته
بله این حرف درست، بت پرستان بت ها میپرستیدند. این گفته خداست. ولی تو میخواهی بگویی که بت پرستان ، هیچگونه آشنایی و اعتقادی به خدا نداشته اند.
مام همین حرف خدا رو می زنیم که بت پرستان بت می پرستدن
این ولی رو از کجا حرفهای اقای حسین در اوری یا از حرفهای بنده

جواب بده داستان سرهم نکن "

21 ساعت پيش

"
نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
خدا عقلت بده
تو به وهم خودت جواب خدا رو میدی
خداوند میفرماید بت پرستان بت می پرستیدن
حالا هر مزخرف میخای بنویس
خدا ی کارم برات جور کنه بیکاری بد دردیه
بله این حرف درست، بت پرستان بت ها میپرستیدند. این گفته خداست. ولی تو میخواهی بگویی که بت پرستان ، هیچگونه آشنایی و اعتقادی به خدا نداشته اند. "

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
منم نگفتم پیامبران چنین گفته اند .

همیشه پیروان چنین می کنند

اتَّخَذُوا أَحْبَارَهُمْ وَرُهْبَانَهُمْ أَرْبَابًا مِنْ دُونِ اللَّهِ وَالْمَسِيحَ ابْنَ مَرْيَمَ وَمَا أُمِرُوا إِلَّا لِيَعْبُدُوا إِلَهًا وَاحِدًا لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ سُبْحَانَهُ عَمَّا يُشْرِكُونَ ﴿۳۱﴾
اينان دانشمندان و راهبان خود و مسيح پسر مريم را به جاى خدا به الوهيت گرفتند با آنكه مامور نبودند جز اينكه خدايى يگانه را بپرستند كه هيچ معبودى جز او نيست منزه است او از آنچه [با وى] شريك مى‏ گردانند (۳۱)
توبه

همانطور که فرمانروایی آسمانهاوزمین به بنده خدا می دهند و یا می گویند لااله اله زهرا و . بنده ی درگاه ابوترابم و....

شما بجای اینکه این همه به روایات و سخن دیگران بپردازی جواب سوالهای که پرسیدم بده تا مشخص شود چند مرد حلاجی .

درباره حروف مقطعه چه گفته اند ؟

وَالسَّمَاءِ وَالطَّارِقِ ﴿۱

وَمَا أَدْرَاكَ مَا الطَّارِقُ ﴿۲﴾

وَالسَّمَاءِ ذَاتِ الْبُرُوجِ
درباره سبع المثانی چه گفته اند ؟

آنوسی عزیز به ساقیت بگو ببین مواد افیونی که بهت میده استاندارده ؟
چون اصلا نمی فهمی چه میگی ؟چی جوابت رو میدن ؟وچی جواب میدی ؟ "

يك روز پيش

" خدا عقلت بده
تو به وهم خودت جواب خدا رو میدی
خداوند میفرماید بت پرستان بت می پرستیدن
حالا هر مزخرف میخای بنویس
خدا ی کارم برات جور کنه بیکاری بد دردیه "

يك روز پيش

" فکر کنم حالا جوابتو گرفتی. "

يك روز پيش

" پرستش یک عمل است و نه یک گفته. شاید گوساله پرستان بنی اسرادیل هیچوقت ادعای پرستش گوساله را نکرده باشند. ولی خدا عمل آنها را عبادت گوساله مینامد. اعمال را خدا نامگذاری میکند. یک هندو به خیال خودش گاو را خدا نمیداند و به خیال خودش کارهایی که در قبال یک گاو انجام میدهد، برای احترام به گاو و مقدسات و برای نزدیکی بخداست. اما خدا آن را عبادت و پرستش گاو مینامد. از نظر خدا انجام عمل مهم است نه آنچه که مشرکین جهت اعمال شرک آمیز خود نیت میکنند. "

يك روز پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 08:37PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه