بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
عبدالعلی69 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
شما از کجا فهمیدی که شیطان گفته من فقط سجده تو می کنم ؟

بهت وحی شده یا از قرآن فهمیدی اگر از قرآن فهمیدی که چنین گفته می شود آیه ای را که چنین گفته را بیاوری ؟
ازأَنْزَلْنا إِلَيْكَ الذِّكْرَ لِتُبَيِّنَ لِلنَّاسِ ما نُزِّلَ إِلَيْهِمْ

بِالْبَيِّناتِ وَ الزُّبُرِ وَ أَنْزَلْنا إِلَيْكَ الذِّكْرَ لِتُبَيِّنَ لِلنَّاسِ ما نُزِّلَ إِلَيْهِمْ وَ لَعَلَّهُمْ يَتَفَكَّرُونَ (44)سوره مبارکه نحل
"

3 دقيقه پيش

عبدالعلی69 به سرنگار دون الله ؟! پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط @mohsen@ نوشته شده است نمايش نوشته
با سلام خدمت دوستان گرامی
مگر نه اینکه اطاعت از رسول بر هر امتی واجب است پس چرا اله دانستن انها باعث شد رسول خدا هم در صف من دون الله قرار گیرد؟ اصلا چه کسی به پیروان عیسی امر کرده بود چنین عقیده ایی داشته باشند و برای خدا ابنا و بنات و آلی قائل شوند؟
چون خدا نفرموده الهین بودن عیسی ومادرش حضرت مریم سلام الله علیهما رو

وکسانیکه قائل بودنالهین رو از جانب خودشان بود نه از امرخدا واز طرف خدا ........ "

4 دقيقه پيش

@mohsen@ به سرنگار دون الله ؟! پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته

تاکید بر کلمه الهین است، اگر الهین نبود ، من دو ن الله هم نبود.
با سلام خدمت دوستان گرامی
مگر نه اینکه اطاعت از رسول بر هر امتی واجب است پس چرا اله دانستن انها باعث شد رسول خدا هم در صف من دون الله قرار گیرد؟ اصلا چه کسی به پیروان عیسی امر کرده بود چنین عقیده ایی داشته باشند و برای خدا ابنا و بنات و آلی قائل شوند؟ "

4 ساعت پيش

کنجکاو1 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
سورةُ المنَافِقون‏
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ‏
إِذا جاءَكَ الْمُنافِقُونَ قالُوا نَشْهَدُ إِنَّكَ لَرَسُولُ اللَّهِ وَ اللَّهُ يَعْلَمُ إِنَّكَ لَرَسُولُهُ وَ اللَّهُ يَشْهَدُ إِنَّ الْمُنافِقينَ لَكاذِبُونَ
(1)
خداوند هم می داند که محمد پیامبر خداست پس این شهادت منافقان چیزی را عوض نمی کند

حکم هم فقط ازآن خداوند است این حرف حق است وبا دروغ بستن به خداوند چیزی عوض نمی شود "

5 ساعت پيش

"
نقل قول:
شیطان هم وقتی خطاب شد سجده ادم بکن

گفت من فقط سجده تو می کنم

حرف حق حق است ولو شیطان بگوید بله ؟
لذا عده ای الاغ به اسم ........شیطان رو اول موحد می دانند

بهت وحی شده یا از قرآن فهمیدی اگر از قرآن فهمیدی که چنین گفته می شود آیه ای را که چنین گفته را بیاوری ؟ "

5 ساعت پيش

"
نقل قول:

لذا عده ای الاغ به اسم ........شیطان رو اول موحد می دانند

بهت وحی شده یا از قرآن فهمیدی اگر از قرآن فهمیدی که چنین گفته می شود آیه ای را که چنین گفته را بیاوری ؟ "

5 ساعت پيش

ناقد به سرنگار ترامپ برجام را پاره کرد! پاسخ داد.
" اصولا در عالم سیاست و دیپلماسی اعتماد بی معنی است. دقیقا مثل بازار که شما هنگام خرید یک کالا بنا را بر بی اعتمادی می گذارید و در نتیجه از تجربه و عقل خود کمک می گیرد تا اصطلاحا سرتان کلاه نرود. اگر هم متضرر شدید نمی توانید جز خودتان کسی را ملامت کنید، به ویژه اگر بازارش آشفته بازار باشد. جهان امروز هم آشفته بازار است و هنر یک کشور آن است که ضمن تعامل با همه بازیگران از آن چنان هوشمندی برخوردار باشه که منافعش به حداکثر و خسارت هایش به حداقل برسد. "

7 ساعت پيش

ناقد به سرنگار #اعدام نکنید پاسخ داد.
" متاسفانه در هر قضیه ریز و درشتی مساله گسست و بی اعتمادی وجود داره. اگر صداقت و شفافیت باشه اعتماد عمومی تقویت میشه و اون وقت نیازی نیست که امثال ترامپ بیان وسط و از آب گل آلود ماهی بگیرن.
ترامپ خودش متهم به قتل است از سردار سلیمانی بگیر تا جورج فلوید، اون وقت تو این فضای قاراشمیش، شده مدعی و طلبکار و با زیرکی قصد تبرئه یا لااقل غفلت افکار عمومی از پرونده خودش را داره!
تدبیر و کارآمدی که هیچ، یعنی مسئولین نمی تونن حداقل یه کم با مردم روراست باشن تا نظام گرفتار بحران اعتماد نشه؟ "

7 ساعت پيش

صبح به سرنگار #اعدام نکنید پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط hooshdaran3 نوشته شده است نمايش نوشته
بسمه تعالی
سلام. ماجرای این سسه جوان که گویا می‌خواهند اعدام کنند چیست؟
ماجرا این (بود) که سخنگوی قوۀ قضا حکم اعدام این افراد رو اعلام کرده بود و جزئیاتی رو هم ارائه داده بود. دو نفر از این افراد در دزدی مسلحانه از یک زن دستگیر شدند و به کلانتری و آگاهی برده شده بودند اما تو موبایلهاشون فیلمهائی که در آبان با افتخار پمپ بنزین و اتوبوس شهرداری آتش می‌زدند پیدا شده بود و نفر سوم هم از اینجا دستگیر شده بود و اینها به خاطر هر دو اتهام محاکمه و به اعدام محکوم شده بودند. سخنگوی دستگاه قضا همون ابتدا گفته بود که حکم ممکنه تغییر کنه، اما خوب جریان رسانه‌ای دروغ‌پرور دشمن این گزاره‌های ابتدائی رو حذف و به مردم التهاب تزریق کرد که " دو معترض مسالمت آمیز " به اعدام محکوم شدند. لابد بعد از این هم اسم "زندانی سیاسی" به خودشون خواهند گرفت. حکم اعدام احتمالا تقلیل پیدا کنه چون گویا اون دزدی مسلحانه در ملأ عام نبوده و به مفهوم فساد فی الأرض نیست و قابل تجدید نظر هست اما قطعا زندان طولانی مدت در انتظارشونه. "

10 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار یا صاحب الزمان پاسخ داد.
"
ماجرای تشرف یمنی به محضر امام زمان

نامه‌ای از طرف بحرالعلوم یمنی به آیت‌الله سید ابوالحسن اصفهانی(استاد آیت‌الله بهجت) رسید که خواستار ارائه ادله محکم درباره وجود امام زمان بود. آیت‌الله در پاسخ نوشت: به نجف مشرف شوید تا امام را به شما نشان بدهم!

به گزارش مشرق به نقل از فارس، آیت‌الله سید ابوالحسن اصفهانى در سال 1284 قمری در یکى از روستاهاى اصفهان به دنیا آمد، وی پس از گذراندن دروس ابتدایى در زادگاهش، به حوزه اصفهان رفت و در نهایت تنگدستى به فراگیرى علوم دینى و تدریس همّت گماشت، در 24 سالگى راهى نجف شد و از محضر میرزاى شیرازى، میرزا حبیب‌الله رشتى، محمد کاظم یزدى و آخوند خراسانى و ... بهره‌مند شد.
10 سال آخر حیات ایشان، هم‌زمان با مرجعیت عامه و زعامت دینى شیعیان بود، از مهم‌ترین آثار این عالم دینی «وسیلة النجاة» و «انیس المقلدین» است، همچنین آیات عظام سید محسن حکیم، سید محمد هادى میلانى، سید محمود شاهرودى، سردار کابلى، علامه طباطبایى، سید عبدالله شیرازى، میرزا هاشم آملى و ... از جمله شاگردان آیت‌الله اصفهانی هستند.
این عالم ربانى سرانجام پس از 81 سال عمر پر برکت در روز نهم ذی‌الحجه در سال 1365 هجری قمری دارفانی را وداع گفت، پیکر شریف ایشان در صحن مطهر امیرالمؤمنین کنار قبر فرزند شهیدش سید محمد حسن و آرامگاه آیت‌الله خراسانى به خاک آرام گرفت.

http://media.farsnews.com/media/Uplo...550_PhotoL.jpg

آیت‌الله سید ابوالحسن اصفهانی و آیت‌الله عبدالله بهبهانی
*ماجرای شیعه شدن عالم یمنی توسط آیت‌الله اصفهانی
از نکات بارز زندگانی این مجاهد نستوه و خستگی‌ناپذیر تشرف بی‌واسطه ایشان به فیض ملاقات امام زمان بود.
یکی از علمای زیدیّه به نام سید بحرالعلوم یمنی وجود حضرت ولی عصر انکار می‌کرد و با علما و مراجع شیعه آن روز مکاتبه می‌کرد و برای اثبات وجود و حیات آن حضرت برهان می‌خواست، علمای بزرگوار از کتب اخبار و تواریخ عامه و خاصه اقامه دلیل می‌کردند؛ ولی وی قانع نمی‌شد و می‌گفت: من هم این کتب را دیده‌ام تا اینکه برای آیت‌الله اصفهانی نامه نوشت و جواب قاطعی خواست.
مرحوم آیت‌الله شیخ محمد شریف رازی در کتاب «گنجینه دانشمندان» درباره این ماجرا چنین می‌نویسد:
روزی یک پستچی آمد و یک پاکت نامه به دست سید ابوالحسن داد، ایشان نامه را باز کردند و در داخل آن دو ورقه بود یک ورقه اشعار شخصی سنی در ردّ اعتقاد به وجود حضرت مهدی بود که برای صاحب نامه فرستاده بود و ورقه دیگر نامه‌ای بود که نویسنده آن درباره اعتقاد شیعه به مهدی از مرحوم سید دلیل و استدلال خواسته بود. مرحوم سید نامه را خواندند و خندیدند. سپس آن نامه را به صدای بلند خواندند. نامه از طرف بحرالعلوم یمنی بود و دلیلی برای وجود امام زمان درخواست کرده بود.
مرحوم سید ابوالحسن همان وقت جواب نامه او را نوشتند و در ضمن نوشتند: «شما به نجف مشرف شوید تا من امام زمان را به شما نشان بدهم»! نامه را مهر کردند و به دامادشان سید جواد اشکوری دادند و فرمودند: ببر در پست بینداز.
دو ماه از این قضیه گذشت، شبی بعد از این که سید ابوالحسن در صحن امیرالمؤمنین نماز مغرب و عشاء را خواندند، یکی از شیوخ عرب به نام شیخ عبدالصّاحب آمد و به ایشان گفت: «بحر العلوم یمنی به نجف آمده است و در محله فلان جا منزل کرده است»، سید ابوالحسن فرمودند: «باید همین حالا به دیدنش برویم»، ایشان همراه با عده‌ای از علما برای دیدن بحرالعلوم حرکت کردند.
دامادهایشان و پسرشان سید علی هم همراهشان بودند، ما هم رفتیم، بالاخره وقتی رسیدیم و تعارف به عمل آمد، بحرالعلوم یمنی شروع به صحبت در آن زمینه کرد، سید ابوالحسن فرمود: الآن وقت صحبت کردن نیست، چون من عجله دارم، فردا شب برای شام به منزل ما بیایید تا آنجا با هم صحبت کنیم. سپس مرحوم سید برخاست و همه با هم به منزل بازگشتیم.
فردا شب، بحرالعلوم با پسرش سید ابراهیم به منزل سید ابوالحسن آمدند، پس از صرف شام، سید خادمشان را صدا زدند و فرمودند: مشهدی حسین! چراغ را روشن کن، می‌خواهیم بیرون برویم.
مشهدی حسین چراغ را روشن کرد و آورد، در این هنگام سید ابوالحسن و بحرالعلوم یمنی و فرزندش سید ابراهیم و مشهدی حسین آماده بیرون رفتن شدند. ما هم خواستیم همراه آنان برویم، اما ایشان فرمودند: «نه هیچ کدامتان نیایید». هر چهار نفر آنها بیرون رفتند و چون تا برگشتن آن‌ها زمان زیاد گذشت، ما آن شب نفهمیدیم که کجا رفتند.
فردا صبح از سید ابراهیم پسر بحرالعلوم یمنی سؤال کردیم: دیشب کجا رفتید؟ سید ابراهیم خندید و با خوشحالی گفت: «الحمدلله استبصرنا ببرکة الامام السید ابوالحسن»؛ ما به برکت امام سید ابوالحسن شیعه شدیم!
گفتیم: کجا رفتید؟ گفت: «رحنا بالوادی مقام الحجة»؛ در وادی السّلام به مقام حجت رفتیم.
وقتی به اطراف مقام رسیدیم، سید ابوالحسن چراغ را از خادمشان گرفتند و گفتند: اینجا بنشین تا ما بر گردیم، مشهدی حسین همان جا نشست و ما سه نفر وارد مقام شدیم، وقتی در فضای مقام داخل شدیم، سید چراغ را زمین گذاشتند و کنار چاه رفتند و وضو گرفتند و داخل مقام شدند و ما بیرون مقام قدم می‌زدیم، سپس سید ابوالحسن مشغول نماز شدند. پدرم چون معتقد به مذهب شیعه نبود، لبخند می‌زد و می‌خندید.
ناگهان صدای صحبت کردن بلند شد، پدرم با تعجب به من گفت: کسی اینجا نبوده است! آقا با چه کسی صحبت می‌کند؟! دو سه دقیقه صدای صحبت‌ها را می‌شنیدیم، اما تشخیص نمی‌دادیم که صحبت درباره چیست، هیچ یک از مطالب مشخص نبود.
ناگهان سید صدازد: «بحرالعلوم ! داخل شو»، پدرم داخل شد، من هم خواستم به داخل مقام بروم اما سید فرمود: «نه تو نیا!»، باز به قدر چهار - پنج دقیقه صدای صحبت می‌شنیدم، اما صحبت‌ها را تشخیص نمی‌دادم، ناگهان یک نوری که از آفتاب روشن‌تر بود، در مقام حجت تابش کرد و صیحه پدرم به صدای عجیبی بلند شد. یک صیحه زد و صدایش خاموش شد.
سپس سید ابوالحسن صدازد: سید ابراهیم! بیا پدرت حالش به هم خورده است. آب به صورتش بزن و شانه‌هایش را بمال، آب به صورتش زدم و شانه‌هایش را مالیدم، پدرم چشم‌هایش را باز کرد و با صدای بلند گریه می‌کرد. بی‌اختیار از جا بلند شد و روی قدم‌های سید ابوالحسن افتاد و پاهای سید را می‌بوسید و دور سیّد طواف می‌کرد و می‌گفت: «یا بن رسول الله! یابن رسول الله! یابن رسول الله! التوبة! التوبة! التوبة»!
پس از آن سید ابوالحسن، مذهب شیعه را به او تعلیم دادند و او شیعه شد و من هم شیعه شدم، به هر حال این قضیه گذشت و بحرالعلوم هم به یمن بازگشت، چهار ماه بعد زوّار یمنی به نجف آمدند و پول‌های زیادی برای سید ابوالحسن آوردند، به همراه نامه‌ای که سید بحرالعلوم توسط زوّار به حضور سید فرستاده بود و و از او تشکر و قدردانی کرده بود و نوشته بود: «از برکت عنایت و هدایت شما تا کنون دو هزار و اندی از مقلّدین من شیعه دوازده امامی شده‌اند».

مرحوم رازی کاشانی قصه را از مرحوم میرجهانی نقل می کند

"

14 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار ***محبت ومودت ؟*** پاسخ داد.
"
رابطه با آل الله
عَنِ الْحَسَنِ بْنِ الْجَهْمِ قَالَ قُلْتُ لِأَبِی الْحَسَنِ علیه السّلام لَا تَنْسَنِی مِنَ الدُّعَاءِ . قَالَ أَ وَ تَعْلَمُ‏ أَنِّی أَنْسَاكَ ؟‏
قَالَ فَتَفَكَّرْتُ فِی نَفْسِی وَ قُلْتُ هُوَ يَدْعُو لِشِيعَتِهِ وَ أَنَا مِنْ شِيعَتِهِ . قُلْتُ لَا ، لَا تَنْسَانِی .
قَالَ وَ كَيْفَ عَلِمْتَ ذَلِكَ ؟
قُلْتُ إِنِّی مِنْ شِيعَتِكَ وَ إِنَّكَ لَتَدْعُو لَهُمْ . فَقَالَ هَلْ عَلِمْتَ بِشَیْءٍ غَيْرِ هَذَا ؟
قُلْتُ لَا .
قَالَ إِذَا أَرَدْتَ أَنْ تَعْلَمَ مَا لَكَ عِنْدِی ، فَانْظُرْ إِلَى مَا لِی عِنْدَكَ .

حسن بن جهم گفت به حضرت موسی بن جعفر علیه السّلام عرض کردم ما را از دعا فراموش نفرمایید .
فرمود آیا فکر می کنی که تو را از دعا فراموش می کنم ؟
حسن گفت با خودم فکر کردم که این بزرگوار برای شیعیانش دعا می کند ، من هم که از شیعیانش هستم ، پس برای من نیز دعا می کند ، لذا به حضرت عرض کردم من فکر نمی کنم که شما مرا از دعا فراموش کنید .
فرمود از کجا فهمیدی که تو را از دعا فراموش نمی کنم؟
عرض کردم من شیعه شما هستم ، شما هم برای شیعیانتان حتما دعا می کنید ، پس من را هم دعا می کنید .
فرمود" ایا مطلب دیگری هم میخواهی بدانی آیا راه دیگری نیز به نظرت می رسد که از آن طریق بدانی که من تو را دعا می کنم ؟
عرض کردم نه ، راه دیگری به نظرم نمی رسد .
حضرت فرمود هر وقت خواستی بفهمی که نزد منچطوری و چه مقامی داری ، پس بنگر که من نزد تو چگونه هستم .

كافی ج۲ ص۶۵۱ ، حدیث ۴ .

عَنْ مَسْعَدَةِ بْنِ الْيَسَعِ قَالَ قُلْتُ لِأَبِی عَبْدِ اللهِ ، جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ علیه السّلام إِنِّی وَ اللهِ لَأُحِبُّكَ . فَأَطْرَقَ ثُمَّ رَفَعَ رَأْسَهُ فَقَالَ صَدَقْتَ يَا أَبَا بِشْرٍ ، سَلْ قَلْبَكَ عَمَّا لَكَ فِی قَلْبِی مِنْ حُبِّكَ ، فَقَدْ أَعْلَمَنِی قَلْبِی عَمَّا لِی فِي قَلْبِكَ .

مَسعَدَة گفت به حضرت صادق علیه السّلام عرض کردم به خدا قسم من شما را دوست دارم . حضرت سر مبارک را پایین انداخته ، سپس سر برداشت و فرمود ای أبابشر راست گفتی ، از دلت بپرس که من در قلبم چه محبّتی به تو دارم . زیرا قلب من ، از محبّت من در قلب تو خبر می دهد .

كافی ج۲ ص ۶۵۱ ، حدیث ۳ .

"

15 ساعت پيش

"
نقل قول:
حرف حق حق است و باطل نمی تواند باشد حالا از زبان هرکس می خواهد خارج شود .

آیا چون داعش می گویند لا إله إلا الله محمد رسول الله
می شود باطل چون از زبان آدمکشایی چون داعش خارج می شود ؟
سورةُ المنَافِقون‏
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ‏
إِذا جاءَكَ الْمُنافِقُونَ قالُوا نَشْهَدُ إِنَّكَ لَرَسُولُ اللَّهِ وَ اللَّهُ يَعْلَمُ إِنَّكَ لَرَسُولُهُ وَ اللَّهُ يَشْهَدُ إِنَّ الْمُنافِقينَ لَكاذِبُونَ
(1)
"

20 ساعت پيش

"
نقل قول:

می شود باطل چون از زبان آدمکشایی چون داعش خارج می شود ؟

لذا عده ای الاغ به اسم ........شیطان رو اول موحد می دانند "

21 ساعت پيش

hooshdaran3 سرنگار جدیدی با عنوان #اعدام نکنید ساخت
" بسمه تعالی
سلام. ماجرای این سسه جوان که گویا می‌خواهند اعدام کنند چیست؟ "

22 ساعت پيش

justbluem به سرنگار انگیزتون از عضو شدن در این باشگاه چی بود؟ پاسخ داد.
" ۳۰۰،۰۰۰ ریال ، تمن میگی حس میکنم میخای ارزش پولمونو کم جلوه بدی "

يك روز پيش

justbluem به سرنگار اول جواب قبلی رو بده ...از بعدی بپرس..! پاسخ داد.
" نون بربری
اخرین بار با کی چرا دعواکردی؟ "

يك روز پيش

justbluem به سرنگار اولین روزی که عضو باشگاه شدین چه حسی داشتین؟؟؟ پاسخ داد.
" حداقل مال ازون خوباشون باشیم "

يك روز پيش

justbluem به سرنگار اي كاش.... پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط ساز دهنی نوشته شده است نمايش نوشته
ایکاش میمردی و این روزارو نمیدیدی
ای کاش قسمت هممون "

يك روز پيش

justbluem به سرنگار شبا كه بي خوابي ميزنه به سرت چيكار ميكني....! پاسخ داد.
" سعی میکنم برم دارک وب "

يك روز پيش

"
نقل قول:
واما لا حکم الا لله تنهامثال شماست که باید دید کی میگه ومرادش چیست

اگه مومن بما انزل است درسته اما اگه ابن ملجم ملعون وخوارج واتباعش که شما ها هستید که هدفشان با گفتن این کلمه حذف ودشمنی با انبیاء الهی است

همان کلام امیرالمومنین هست در جواب همین شعا رکه فرمود "فرمود "کلمة حق یراد به الباطل

حرف حق است اما ارده باطل کرده از این حرف حق ............................
واما اگربکو قرآن کفایت می کند .
می گویند اولین بار عمر گفت حسبناکتاب الله.

حرف از ریشه باطل وخلاف قران کریم است چون نگذاشت وصیت رو بنویسد نبی الله

ودر عمل هم چه کودتای ننگین سقیفه وچه غصب فدک و...........حدیث جعل کردنند

نبوت وخلافت در خاندان ما جمع نمیشه وانچه انبیاء باقی می گذارند صدقه هست و....

اگر بکوئیم خدارا بخوان مردگان صدایت را نمی شنوند .

خواهند گفت .این حرف وهابیهای آدمکش است .

ومقلدین وتابعینشون مثل شماهاست واز اصل غلط هست

مقاله اقای حسین "http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=135782

می شود باطل چون از زبان آدمکشایی چون داعش خارج می شود ؟ "

يك روز پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 08:49PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه