بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
asalbanoo به سرنگار چرا رابطه شاد نداریم؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط مقداد نوشته شده است نمايش نوشته
سلام شکر خدا شما خوبین
دقیق یادم نیست یه دختربچه ملوس بود

اره ... ندارمش وگرنه میزاشتمش "

يك ساعت پيش

asalbanoo به سرنگار آخرین کتابی که خوندی چی بوده؟ پاسخ داد.
" غرور و تعصب ... قبلا هم خونده بودم بازم خوندم "

يك ساعت پيش

asalbanoo به سرنگار 2 خصوصیت نفر قبلیت رو بگو !!! پاسخ داد.
" با احساس و مودب "

يك ساعت پيش

asalbanoo به سرنگار اول جواب قبلی رو بده ...از بعدی بپرس..! پاسخ داد.
" امروز صبح..... یکی رو رسوندم سرکارش
آخرین خریدی که کردی چی بود؟ "

يك ساعت پيش

asalbanoo به سرنگار يكسال پيش در چنين روزي ... پاسخ داد.
" پارسال این موقع تهرون نبودم "

يك ساعت پيش

asalbanoo به سرنگار اي كاش.... پاسخ داد.
" ای کاش بورس رو زودتر شروع میکردم "

يك ساعت پيش

asalbanoo به سرنگار این روزا... پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط ساز دهنی نوشته شده است نمايش نوشته
این روزا به جهنم سرتو بگیره که دپ میشی ، به درک ک ک ک ک

ای روزا امیر روانی تر شده و بی اعصاب "

يك ساعت پيش

asalbanoo به سرنگار من ميگم................ تو ميگي....... پاسخ داد.
" امیر تو گرفتی کرونا.... تو میگی..... "

يك ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار عطف رسول به الله در ايات قران كريم به چه معناست ؟؟! پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
روایتی در برخی منابع اهل سنت آمده است که به حدیث اقتدا شهرت یافته است. بر اساس این روایت، پیامبر مسلمانان را امر می کند که پس از رحلت او، به ابوبکر و عمر اقتدا نمایند؛ «فاقتدوا باللذین بعدی ابوبکر وعمر؛ به کسانی که بعد از من می آیند، ابوبکر و عمر، اقتدا نمایید.»

جناب عبدالعلی اگر اطاعت نکنی دشمن خداو رسول هستی به گفته خودت

هر وقت حدیث رو قبول داشتی میای حرف می زنی تا ببینیم حدیث از لحاط رجالی ومحتوائی صحیح هست یا نه با قران کریم وایات کلام الله مجید می خوره یا منافات داره

ونادون اطاعت رسول الله اطاعت خداست کلام بنده نیست کلام خداست

و............................
.............................
اطلاق کلام خدای متعال برای همیشه سرجای خودش هست
"

17 ساعت پيش

کنجکاو1 به سرنگار عطف رسول به الله در ايات قران كريم به چه معناست ؟؟! پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
مَنْ يُطِعِ الرَّسُولَ فَقَدْ أَطاعَ اللَّهَ وَ مَنْ تَوَلَّى فَما أَرْسَلْناكَ عَلَيْهِمْ حَفيظاً (80)سوره مبارکه نساء
کسی که اطاعت از رسول الله کند

پس به تحقیق (ودر حقیت) اطاعت الله وخدا نموده
وکسی که روی برتابد واطاعت رسول نکند حساب وکیفرش باماست

و................
روایتی در برخی منابع اهل سنت آمده است که به حدیث اقتدا شهرت یافته است. بر اساس این روایت، پیامبر مسلمانان را امر می کند که پس از رحلت او، به ابوبکر و عمر اقتدا نمایند؛ «فاقتدوا باللذین بعدی ابوبکر وعمر؛ به کسانی که بعد از من می آیند، ابوبکر و عمر، اقتدا نمایید.»

جناب عبدالعلی اگر اطاعت نکنی دشمن خداو رسول هستی به گفته خودت "

17 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار به نیت سلامتی وظهور وفرج صاحب العصر والزمان صلوات پاسخ داد.
"
اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم وفرجنا بهم والعن من عاداهم

یا علی

رجعت
عَنِ الْحَسَنِ بْنِ الْجَهْمِ قَالَ قَالَ الْمَأْمُونُ لِلرِّضَا علیه السّلام یَا أَبَا الْحَسَنِ مَا تَقُولُ فِی الرَّجْعَةِ ؟ فَقَالَ علیه السّلام إِنَّهَا الْحَقُّ قَدْ کَانَتْ فِی الْأُمَمِ السَّالِفَةِ ، وَ نَطَقَ بِهَا الْقُرْآنُ ، وَ قَدْ قَالَ رَسُولُ الله صلّی الله علیه و آله یَکُونُ فِی هَذِهِ الْأُمَّةِ کُلُّ مَا کَانَ فِی الْأُمَمِ السَّالِفَةِ حَذْوَ النَّعْلِ بِالنَّعْلِ وَ الْقُذَّةِ بِالْقُذَّةِ .

حسن بن جهم می‌گوید مأمون به إمام رضا علیه السّلام عرض کرد درباره رجعت چه می‌فرمایید؟ حضرت فرمودند رجعت حق است . چونکه بازگشت بعضی از مردگان در امّت‌ های پیشین سابقه داشته ، و قرآن هم ناطق به آن است ، و پیامبر صلّی الله علیه و آله فرمود آنچه در امّت‌ های قبل بوده است ، همانند آن در این امّت نیز خواهد بود .

بحارالأنوار ج۵۳ ص ۵۹ .

رابطه با آل الله
عَنِ الْحَسَنِ بْنِ الْجَهْمِ قَالَ قُلْتُ لِأَبِی الْحَسَنِ علیه السّلام لَا تَنْسَنِی مِنَ الدُّعَاءِ . قَالَ أَ وَ تَعْلَمُ‏ أَنِّی أَنْسَاكَ ؟‏
قَالَ فَتَفَكَّرْتُ فِی نَفْسِی وَ قُلْتُ هُوَ يَدْعُو لِشِيعَتِهِ وَ أَنَا مِنْ شِيعَتِهِ . قُلْتُ لَا ، لَا تَنْسَانِی .
قَالَ وَ كَيْفَ عَلِمْتَ ذَلِكَ ؟
قُلْتُ إِنِّی مِنْ شِيعَتِكَ وَ إِنَّكَ لَتَدْعُو لَهُمْ . فَقَالَ هَلْ عَلِمْتَ بِشَیْءٍ غَيْرِ هَذَا ؟
قُلْتُ لَا .
قَالَ إِذَا أَرَدْتَ أَنْ تَعْلَمَ مَا لَكَ عِنْدِی ، فَانْظُرْ إِلَى مَا لِی عِنْدَكَ .

حسن بن جهم گفت به حضرت موسی بن جعفر علیه السّلام عرض کردم ما را از دعا فراموش نفرمایید .
فرمود آیا فکر می کنی که تو را از دعا فراموش می کنم ؟
حسن گفت با خودم فکر کردم که این بزرگوار برای شیعیانش دعا می کند ، من هم که از شیعیانش هستم ، پس برای من نیز دعا می کند ، لذا به حضرت عرض کردم من فکر نمی کنم که شما مرا از دعا فراموش کنید .
فرمود از کجا فهمیدی که تو را از دعا فراموش نمی کنم؟
عرض کردم من شیعه شما هستم ، شما هم برای شیعیانتان حتما دعا می کنید ، پس من را هم دعا می کنید .
فرمود" ایا مطلب دیگری هم میخواهی بدانی آیا راه دیگری نیز به نظرت می رسد که از آن طریق بدانی که من تو را دعا می کنم ؟
عرض کردم نه ، راه دیگری به نظرم نمی رسد .
حضرت فرمود هر وقت خواستی بفهمی که نزد منچطوری و چه مقامی داری ، پس بنگر که من نزد تو چگونه هستم .

كافی ج۲ ص۶۵۱ ، حدیث ۴ .

عَنْ مَسْعَدَةِ بْنِ الْيَسَعِ قَالَ قُلْتُ لِأَبِی عَبْدِ اللهِ ، جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ علیه السّلام إِنِّی وَ اللهِ لَأُحِبُّكَ . فَأَطْرَقَ ثُمَّ رَفَعَ رَأْسَهُ فَقَالَ صَدَقْتَ يَا أَبَا بِشْرٍ ، سَلْ قَلْبَكَ عَمَّا لَكَ فِی قَلْبِی مِنْ حُبِّكَ ، فَقَدْ أَعْلَمَنِی قَلْبِی عَمَّا لِی فِي قَلْبِكَ .

مَسعَدَة گفت به حضرت صادق علیه السّلام عرض کردم به خدا قسم من شما را دوست دارم . حضرت سر مبارک را پایین انداخته ، سپس سر برداشت و فرمود ای أبابشر راست گفتی ، از دلت بپرس که من در قلبم چه محبّتی به تو دارم . زیرا قلب من ، از محبّت من در قلب تو خبر می دهد .

كافی ج۲ ص ۶۵۱ ، حدیث ۳ .

"

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار یا علی پاسخ داد.
"
اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم وفرجنا بهم والعن من عاداهم

یا علی

رجعت
عَنِ الْحَسَنِ بْنِ الْجَهْمِ قَالَ قَالَ الْمَأْمُونُ لِلرِّضَا علیه السّلام یَا أَبَا الْحَسَنِ مَا تَقُولُ فِی الرَّجْعَةِ ؟ فَقَالَ علیه السّلام إِنَّهَا الْحَقُّ قَدْ کَانَتْ فِی الْأُمَمِ السَّالِفَةِ ، وَ نَطَقَ بِهَا الْقُرْآنُ ، وَ قَدْ قَالَ رَسُولُ الله صلّی الله علیه و آله یَکُونُ فِی هَذِهِ الْأُمَّةِ کُلُّ مَا کَانَ فِی الْأُمَمِ السَّالِفَةِ حَذْوَ النَّعْلِ بِالنَّعْلِ وَ الْقُذَّةِ بِالْقُذَّةِ .

حسن بن جهم می‌گوید مأمون به إمام رضا علیه السّلام عرض کرد درباره رجعت چه می‌فرمایید؟ حضرت فرمودند رجعت حق است . چونکه بازگشت بعضی از مردگان در امّت‌ های پیشین سابقه داشته ، و قرآن هم ناطق به آن است ، و پیامبر صلّی الله علیه و آله فرمود آنچه در امّت‌ های قبل بوده است ، همانند آن در این امّت نیز خواهد بود .

بحارالأنوار ج۵۳ ص ۵۹ .

رابطه با آل الله
عَنِ الْحَسَنِ بْنِ الْجَهْمِ قَالَ قُلْتُ لِأَبِی الْحَسَنِ علیه السّلام لَا تَنْسَنِی مِنَ الدُّعَاءِ . قَالَ أَ وَ تَعْلَمُ‏ أَنِّی أَنْسَاكَ ؟‏
قَالَ فَتَفَكَّرْتُ فِی نَفْسِی وَ قُلْتُ هُوَ يَدْعُو لِشِيعَتِهِ وَ أَنَا مِنْ شِيعَتِهِ . قُلْتُ لَا ، لَا تَنْسَانِی .
قَالَ وَ كَيْفَ عَلِمْتَ ذَلِكَ ؟
قُلْتُ إِنِّی مِنْ شِيعَتِكَ وَ إِنَّكَ لَتَدْعُو لَهُمْ . فَقَالَ هَلْ عَلِمْتَ بِشَیْءٍ غَيْرِ هَذَا ؟
قُلْتُ لَا .
قَالَ إِذَا أَرَدْتَ أَنْ تَعْلَمَ مَا لَكَ عِنْدِی ، فَانْظُرْ إِلَى مَا لِی عِنْدَكَ .

حسن بن جهم گفت به حضرت موسی بن جعفر علیه السّلام عرض کردم ما را از دعا فراموش نفرمایید .
فرمود آیا فکر می کنی که تو را از دعا فراموش می کنم ؟
حسن گفت با خودم فکر کردم که این بزرگوار برای شیعیانش دعا می کند ، من هم که از شیعیانش هستم ، پس برای من نیز دعا می کند ، لذا به حضرت عرض کردم من فکر نمی کنم که شما مرا از دعا فراموش کنید .
فرمود از کجا فهمیدی که تو را از دعا فراموش نمی کنم؟
عرض کردم من شیعه شما هستم ، شما هم برای شیعیانتان حتما دعا می کنید ، پس من را هم دعا می کنید .
فرمود" ایا مطلب دیگری هم میخواهی بدانی آیا راه دیگری نیز به نظرت می رسد که از آن طریق بدانی که من تو را دعا می کنم ؟
عرض کردم نه ، راه دیگری به نظرم نمی رسد .
حضرت فرمود هر وقت خواستی بفهمی که نزد منچطوری و چه مقامی داری ، پس بنگر که من نزد تو چگونه هستم .

كافی ج۲ ص۶۵۱ ، حدیث ۴ .

عَنْ مَسْعَدَةِ بْنِ الْيَسَعِ قَالَ قُلْتُ لِأَبِی عَبْدِ اللهِ ، جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ علیه السّلام إِنِّی وَ اللهِ لَأُحِبُّكَ . فَأَطْرَقَ ثُمَّ رَفَعَ رَأْسَهُ فَقَالَ صَدَقْتَ يَا أَبَا بِشْرٍ ، سَلْ قَلْبَكَ عَمَّا لَكَ فِی قَلْبِی مِنْ حُبِّكَ ، فَقَدْ أَعْلَمَنِی قَلْبِی عَمَّا لِی فِي قَلْبِكَ .

مَسعَدَة گفت به حضرت صادق علیه السّلام عرض کردم به خدا قسم من شما را دوست دارم . حضرت سر مبارک را پایین انداخته ، سپس سر برداشت و فرمود ای أبابشر راست گفتی ، از دلت بپرس که من در قلبم چه محبّتی به تو دارم . زیرا قلب من ، از محبّت من در قلب تو خبر می دهد .

كافی ج۲ ص ۶۵۱ ، حدیث ۳ .

"

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار گفتگوهای بین کابر محترم Freedom1وکابر محترم hosyn پاسخ داد.
"
پست98

نقل قول:
در اصل توسط Freedom1 نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
فکر کنم پاسخ دادم، مجموعه ای که تعریف می کنین، تعریف اون مبهم نیست اما مجموعه شما شامل اعضای مبهم میشه و اصولاً شما نمی‌تونین خود اعضای این مجموعه رو به طور کامل نشون بدین، هیچکس نمیتونه، و به دلایل عقلی، هرگز کسی نخواهد توانست. و مجموعه ای که چنین خصوصیتی داره یعنی اعضای اون به طور کامل قابل نمایش نیست، برای من مبهمه.
hosyn
بسیار خوب، پس اجازه بدید بفهمم منظور شما از مبهم، کدام مبهم است؟

مثلا اینشتن میگفت محتوای اصل عدم قطعیت، ابهام و عدم قطعیت نزد ماست، یعنی ما نمیدانیم ولی در واقع، غیر مبهم است، اما اصل عدم قطعیت نزد هایزنبرگ فرق میکند، او میگوید واقعا مبهم است، نه اینکه ما نمیدانیم.

سؤال: آیا عضوهای مجموعه N ، مبهم هستند به ابهام واقعی یا ابهام بشری و جهل بشری؟

"

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار عطف رسول به الله در ايات قران كريم به چه معناست ؟؟! پاسخ داد.
"
وَ أَطيعُوا اللَّهَ وَ رَسُولَهُ وَ لا تَنازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَ تَذْهَبَ ريحُكُمْ وَ اصْبِرُوا إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرينَ (46)سوره مبارکه انفال

"

يك روز پيش

ساز دهنی به سرنگار شبا كه بي خوابي ميزنه به سرت چيكار ميكني....! پاسخ داد.
" فیلم دانلود میکنم ولی نمیبینم "

يك روز پيش

ساز دهنی به سرنگار من ميگم................ تو ميگي....... پاسخ داد.
" از علائم ابتلا به کروناس ، تو میگی ؟ "

يك روز پيش

ساز دهنی به سرنگار این روزا... پاسخ داد.
" این روزا به جهنم سرتو بگیره که دپ میشی ، به درک ک ک ک ک "

يك روز پيش

ساز دهنی به سرنگار من اعتراف می کنم ... پاسخ داد.
" من اعتراف میکنم میرحسین عکستو زده به اتاق خوابش و به عشقت حبس میکشه "

يك روز پيش

ساز دهنی به سرنگار به یه جایی از زندگی که رسیدی ، میفهمی ...... پاسخ داد.
" میفهمی مرگ همه اونایی که مد نظر هممونه "

يك روز پيش

ساز دهنی به سرنگار اي كاش.... پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط justbluem نوشته شده است نمايش نوشته
ای کاش قربونت هنوز نفس میکشم
ایکاش میمردی و این روزارو نمیدیدی "

يك روز پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 12:52PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه