بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > روزنوشته ها (وبلاگ) > من و این ردپای سرگران

نکات

من و قایق کوچک اوریگامی ام
اینجا، درست در میان اقیانوس زندگانی
گم شده ایم!
حالا ما سرگردانیم
سرگردان...

ارزیابی : 3 رای , 3.67 متوسط .

من از اين بي وفايي ها بيزارم

درخواست "من از اين بي وفايي ها بيزارم" به Digg درخواست "من از اين بي وفايي ها بيزارم" به del.icio.us درخواست "من از اين بي وفايي ها بيزارم" به StumbleUpon درخواست "من از اين بي وفايي ها بيزارم" به Google
ارسال Tuesday 3 February 2009 در 08:03PM توسط میرزا عبدالزکی
کلیدواژه ها بي وفايي, تقلب, نامردي

به نام آنكه دوستي را آفريد
فكر مي كردم اين باشگاه ارزششو نداره كه خودمو به خاطر بعضي چيزا ناراحت كنم. ولي اين دل بي صاحاب ما، سر هر چيزي دلگير ميشه و تاب و تحمل براش نمونده.
در واقع پس از مدت ها معني اين شعر حافظ رو كه مي گه"ياري اندر كس نمي بينيم ياران را چه شد" فهميدم.
اين دنيا با همه كوچيكيش، خيلي بزرگه. گاهي وقتا خودمو گم مي كنم.
ولي از الان مي خوام يه جور ديگه باشم. دقيقاً مثل تصميمي كه در دانشگاه گرفتم...
يادش بخير، امتحان زبان برنامه نويسي سي داشتيم. من احمق يه اشتباهي كردم. اون هم اين بود كه به همه رسوندم. موقع ديدن نتايج، ديدم همه بالا شدند و من نمره پايين گرفتم.
تازه ترم بعد كه رفتم سفر مشهد، موقع برگشتن زنگ زدم تا سراغي از بچه ها بگيرم، فهميدم كه فرداش امتحان داريم.
خلاصه تصميم گرفتم كه به احد الناسي وابسته نباشم.
اينجا هم همينجوريه تقريباً. بايد يه تصميماتي بگيرم تا به خودم اجازه ندم بعضي كارا رو انجام بدم...
نمايشها 24792 نظرات 20 Edit Tags ارسال نوشته روزنوشت
« قبلي     اصلی     بعدي »
همه نظرات 20

نظرات

1. Old Comment
    اين تصميمي که در مورد متکی نبودن به سایرین گرفتین کاملا به جاس.....
    اما این به ماجرای تقلبتون ربطی نداره.....همیشه که ما نباید سر باشیم چه اشکالی داره بقیه روهم بالا دست خودمون ببینیم........
    ما خیالمون راحت باشه که شما کماکان به این امر خیر و یاری به دیگران در مواقع حاد و ضروری ادامه می دین
    در ضمن نمی دونم منو به جا اوردین یا نه...این رو هم نمی دوئم که می خواین به دل بگیرین و بزرگش کنین یا نه....
    اما از این به بعد دقت کنین و نذارید که حرمت بین ما شکسته بشه...کار سختی نیست فقط کافیه که در کنایه زدنهاتون تامل کنین
    موفق باشید
    ارسال Wednesday 4 February 2009 در 03:33PM توسط ....
  2. Old Comment
    نشان میرزا عبدالزکی
    سلام عليكم
    خيلي مشتاقم بدونم چه كسي پشت اين نقاب پنهان شده است.
    اما يه مطلبي رو بايد خدمتتون بگم كه يكي خوبي هاي زبان هنر، غير مستقيم بودن آن است.
    اما با اين همه خوبي دوست ندارم اون رو هر جا به كار برم.
    بنده هم دوست ندارم حرمت ها شكسته بشه.
    ارسال Wednesday 4 February 2009 در 10:56PM توسط میرزا عبدالزکی میرزا عبدالزکی حاضر نيست
  3. Old Comment
    نشان میرزا عبدالزکی
    در ضمن بنده شما رو به جا نياوردم. لطفاً كمي خودتون رو معرفي كنيد.
    ارسال Wednesday 4 February 2009 در 11:02PM توسط میرزا عبدالزکی میرزا عبدالزکی حاضر نيست
  4. Old Comment
    نشان SART
    راستشو بخای داداش
    منم چند وقتی هست که عطای این دنیای مجازی رو به لقاش بخشیدم
    بخصوص به خاطر بعضی دورویی هااااااااا که چند روز پیش نمایمو کرده بودن خونه خالشون
    با خودم میگم که مگه ما خودمون کم تو دنیای حقیقی مشکل داریم
    جنگ اعصاب داریم
    حالا اون به جای خود بیایم دستی دستی یه گرفتاری برای خودمون اضافه کنیم
    الانم دل خوشی از اومدن به نت ندارم ولیییییی باور کن دل کندن از بعضی ها که یکیشون خودتی برام سخته تو برادر واقعیم و چند تایی دیگه از خواهرا و برادرای گلللللللللم
    ارسال Wednesday 4 February 2009 در 11:18PM توسط SART SART حاضر نيست
  5. Old Comment
    نشان میرزا عبدالزکی
    آهان
    حالا فهمیدم شمای ناشناس کی هستین!!
    اشکال نداره. اون کنایه های بنده با تإمل گفته شده بود. امیدوارم متوجه منظورم شده باشید.....
    حیف...
    ارسال Thursday 5 February 2009 در 10:52PM توسط میرزا عبدالزکی میرزا عبدالزکی حاضر نيست
  6. Old Comment
    پس هنوز نشناختین چون در اونصورت با این اطمینان نوشته هاتون رو تایید نمی کردین
    اما اگر با تامل بوده پس حاضرین که عواقبش رو متحمل شین .....اگر فکر می کنین که ظرفیت تحملش رو دارین و شاکی نمی شین و مانند دوستانتون میدون رو خالی نمی کنین ادمه بدین!(فکر کنم الان شناختین)
    ارسال Friday 6 February 2009 در 02:53PM توسط .....
  7. Old Comment
    نشان میرزا عبدالزکی
    توی این باشگاه یک نفر بیشتر نیست که از بالا همه رو نگاه می کنه و غرور کاذب داره. پس انتظار دارین نشناسمتون؟
    نوشته هاتون همیشه خدا دارای کنایه بوده و بوی ناپسند غرور از اون بلند میشه.
    اگه فکر کردین به همین سادگیا جا می زنم، کور خواندین.
    اگه دوستان رفتند، به خاطر ترس یا جا زدن نبوده. به خاطر این بوده که دوست نداشتند با آدم مغروری مثل شما دهن به دهن بشن.
    امیدوارم در همه مراحل زندگیتون موفق باشین!!
    ارسال Friday 6 February 2009 در 03:59PM توسط میرزا عبدالزکی میرزا عبدالزکی حاضر نيست
    بروز شده توسط Friday 6 February 2009 در 04:11PM توسط میرزا عبدالزکی
  8. Old Comment
    نشان Teshneh

اما بد جور تو خمار مونده بودین هابد جوذ هم دست و پا زدین...معلوم شد که خیلی کنجکاوین
    خب حالا بریم سر اصل مطلب...اما قبل از اون نگفتین که باز حاضرین دست دوستانتون رو سر جلسه امتحان بگیرید
    ما یه چیز رو می دونیم که ادم وقتی مغرور می شه که غرور کاذب بهش دست می ده و تا وقتی که این حالت درش رخنه نکرده داشتن غرور برای اون هیچ اشکالی نداره هیچ که از ضروریات و لازمات و اصالتا در وجود همه هست و کسی نمی تونه اونو به حساب نیاره....
    ما مغرور نیستیم به یه دلیلل چون تونستیم بالاتر از خودمون رو ببینیم و شده که حتا سر جلسه امتحان سوالی رو بلد نیستیم که به دوستان بگیم از جلسه اومدیم بیرون(با اینکه همیشه عادت دارم تا اخر وقت بشینم...تا فرصت تقلب پیش بیاد!)و جواب رو براش اس ام اس زدیم و برامون هم مهم نبود احتمال داره نمره ش از ما بیشتر باشه حتا شده به خاطر دوستامون سوالها رو جا انداختیم و باز هم برامون مهم نبوده....مهم نبود که ببینیم نمره اونها بیشتر می شه و احیانا ما عریکه رو از دست می دیم......این از این
    و اما غرور ما
    محض اطلاعتون چه این غرور ما کاذب باشه چه صادق به هیچ احد الناس و بنی بشری اجازه ندادیم که این غرور رو بشکنه....روشش هم خیلی ساده س چون هیچ وقت به خودمون اجازه ندادیم که غرور کسی رو بشکنیم و برای ابرو و احساس و غرور دیگران احترام قائل بودیم و هستیم...البته تا وقتی که طرف هم برای خودش و غرورش شخصیت و احترام قائل بشه ...چون در غیر اینصورت کسی که برای خودش احترام قائل نیست نباید توقع داشته باشه بقیه این کار رو بکنن
    در مورد دوستانتون هم باید بگم که کسی مجبورشون نکرده بود که با ما هم کلام بشن و همینطور هم بوده و هست( خودشون علنا اعلام کرده بودن) دلیلش یه چیز دیگه س که چون نیستن نمی گیم
    ارسال Sunday 8 February 2009 در 09:08AM توسط Teshneh Teshneh حاضر نيست
  9. Old Comment
    نشان میرزا عبدالزکی
    سلام عليكم
    يعني اين درسته ساعت‌ها قبل از امتحان، به خاطر امتحان و به خاطر قبول شدن آن، مطالعه داشته باشيم و اذيت بشيم، سپس بعد از امتحان نمره ما و با اون كسي كه دو كلام درس نخوانده يكي بشه؟ اين يعني عدالت؟ بنده حقير به هيچ عنوان حاضر نيستم به احد الناسي تقلب برسونم. اما اگه درس رو بلد نباشه، دربست چاكرش هم هستم و سعي مي كنم اصول رفاقت رو در تعليم درس بهش به جاي آورم.
    اما در مورد غرور بايد خدمتتون بگم كه چون فكر مي كردم انسان انتقاد پذيري هستين، اين مسئله رو بيان كردم. گاهي وقتا آدم بايد غرورش رو بشكنه. چه صادق چه كاذب. فروتني هم عالمي دارد.
    و اما در مورد دوستان از شما تقاضا دارم مسائل رو رشن و شفاف بيان كنيد.
    باز هم تشكر
    ارسال Sunday 8 February 2009 در 09:32AM توسط میرزا عبدالزکی میرزا عبدالزکی حاضر نيست
  10. Old Comment
    نشان roman
    سلام
    ایشالله که مشکلتون هر چه زودتر رفع بشه.
    موفق باشید
    ارسال Sunday 8 February 2009 در 04:44PM توسط roman roman حاضر نيست
    بروز شده توسط Sunday 8 February 2009 در 04:48PM توسط roman
  11. Old Comment
    نشان Teshneh
    شما می خونی که خودتون نتیجه بگیرین و اون هم قبولیه که گرفتین....پس چیزی از حق و حقوق شما ضایه نشده....تا اینجا که مشکلی نیست...بعد از این چه اشکالی داره یکی بیشتر از حقش بگره؟بله در صورتی که حق شما با این کار ضایه بشه این کار مشکل داره ولی وقتی که نمرات شما به هم ربط نداره مشکل چیه؟البته یه جورایی بهتون حق می دم....اصفهانی هستین دیگه
    فروتنی شکستن غرور نیست...اتفاقا اگر کاری باید بکنین که به غرورتون لطمه می زنه نباید اون کار رو بکنین.....اما قبلا هم گفتم غرور شخص از حقوق شخصی افراد که کسی حق نداره بهش تعدی کنه ...اما اگر خودتون بخواین می تونین از این حقتون بگذرین نه اینکه بشکونینش.......البته در جایی که کاذب نباشه
    در مورد در خواست اخیرتون هم باید بگیم که ما که همه حرفامونو زدیم و همه رو روشن هم زدیم....اما اونها ادعاهایی کرده بودن که ازشون خواستیم که دلیل بیارن و ادعاهاشون رو ثابت کنن که نکردن پس قرار نیست ما چیزی رو روشن کنیم چون از ناحیه ما همه چی روشنه...اگر احینا برای شما ابهاماتی هست از دست ما کاری ساخته نیست ..چون درست نمی بینم که در نبود طرف مقابل دعوی ما حرفامونو بزنیم
    موفق باشید
    ارسال Monday 9 February 2009 در 11:09AM توسط Teshneh Teshneh حاضر نيست
    بروز شده توسط Monday 9 February 2009 در 11:12AM توسط Teshneh
  12. Old Comment
    نشان میرزا عبدالزکی
    من نمي تونم ببينم شخصي كه هيچ تلاشي براي هدفش نكرده، به هدفش برسه. يعني واقعاً اين يعني عدالت؟ مگر خداوند در قرآن نگفته است "ان مع العسر يسرا"؟ و آيا مگر بعد از اين آيا تأكيد نكرده است كه "فان مع العسر يسرا"؟
    اما مشكل اينجاست كه ما مي خواهيم بيشتر از حقمون بگيريم. و اين سرآغاز مشكلات است. هم براي خود شخص و هم براي ديگران.
    فروتني شكست غرور نيست؟ دو كلمه كاملاً متضاد. چه طور يه شخص مي تونه هم فروتن باشه هم مغرور؟
    البته بحث پيش كشيدن غرور، جهت بيان انتقاد بود. چون ديدم شما انسان انتقاد پذيري هستين، اين مسئله را بيان كردم.
    و اما در مورد در خواست اخير حقير. خدايي نكرده بنده فضول نيستم كه بخوام در مورد اين مسئله كنجكاوي كنم ولي حالا چه مشكل از جانب شما و يا از طرف مقابل، باعث رفتن يكي از بهترين كاربران اين باشگاه شده است و انگشت اتهامات، به سوي شما هست و همه شما را مقصر ماجرا مي دانند. من نمي دونم شما كجا اين توضيحات را دادين ولي براي خودتون مي گم. اگه از خودتون رفع اتهام كنين، خيلي بهتره از اينه كه سر بسته و معما گونه به سوالات جواب بدين.
    ارسال Monday 9 February 2009 در 01:37PM توسط میرزا عبدالزکی میرزا عبدالزکی حاضر نيست
  13. Old Comment
    نشان میرزا عبدالزکی
    البته اصفهاني بودن هم عالمي دارد...
    ارسال Monday 9 February 2009 در 01:38PM توسط میرزا عبدالزکی میرزا عبدالزکی حاضر نيست
  14. Old Comment
    نشان Teshneh
    خب برسه....مگه از منو شما چیزی کم می شه ؟! البته این عدالت نیست...
    غرور داشتن کلا با مغرور بودن فرق می کنه......حالا اگر اینطور نیست در فرهنگ لغت ما اینطوریه ...ما اینا رو مجزا می دونیم
    ببینید اگر نظر افراد برای ما مهم بود که ما باید شبو روزمون رو به پاچه خاروندن مردم می گذروندیم! در ضمن اون نظر شماس که ما مقصریم ..خب نظرتون برای خودتون محترمه...اما برای بنده مهم نیست
    در ثانی ما اعتقاد داریم که هر کنشی واکنشی داره...پس باید دید که کنش چی بوده که واکنش اینطور شده(به زبون ساده تر.....ما خودمون رفتار بقیه با خودمون رو رقم می زنیم )
    سوما....ما باید سعی کنیم در همه احوال و حالات دلایل و احیانا تقصیرهارو در خودمون جستجو کنیم نه در دیگران....چون اونطوری در اصل خودمون رو گول می زنیم و به عبارتی سعی می کنیم مسئولیت رو از دوشمون بر داریم که این جوونمردونه نیست
    چهارما....نظرات شخصی خودتونو تعمیم ندین
    ارسال Monday 9 February 2009 در 03:45PM توسط Teshneh Teshneh حاضر نيست
  15. Old Comment
    نشان میرزا عبدالزکی
    بسيار خوب. بنده لازم دونستم واقعيت هاي موجود رو به شما بگم. حالا اگه براتون مهم نيست، ملالي نيست. بنده وظيفه انساني خودم رو انجام مي دهم و خواهم داد.
    خواهر اين پيچوندن قضيه هست. حالا مغرور بودن يا غرور داشتن. شما همه رو از بالا نگاه مي كنين و فقط به خودتون فكر مي كنين . در صورتي كه زندگي ما با زندگي مردم و نظرات و تصميمات ما، با نظرات و تصميمات مردم بي ربط نيست. يعني بايد بريم يه گوشه جايي كه هيچ كس نباشه زندگي كنيم؟ تا يه وقت كسي با ما رفت و آمد نكنه و يا انتقادشون رو نشنويم؟
    باز هم دارم ميگم. اين نظر شخصب بنده نيست. بلكه جو عمومي باشگاهه. از بنده حقير گفتن بود. حالا خواه پند گيريد خواه ملال.
    در ضمن بعضي وقتا بد نيست آدم پاشو بلند كنه تا اون كسايي كه زير پاش هستند و احياناً ريز هم ديده مي شوند، يه نفسي بكشن. اين خصلت كه شما دارين غروره. اون هم از نوع كاذبش.
    خواهشاً انتقاد پذير باشين.
    نقل قول:
    سوما....ما باید سعی کنیم در همه احوال و حالات دلایل و احیانا تقصیرهارو در خودمون جستجو کنیم نه در دیگران....چون اونطوری در اصل خودمون رو گول می زنیم و به عبارتی سعی می کنیم مسئولیت رو از دوشمون بر داریم که این جوونمردونه نیست
    بله كاملاً موافقم. واقعاً بايد اين كار رو انجام بديم.

نقل قول:
    در ثانی ما اعتقاد داریم که هر کنشی واکنشی داره...پس باید دید که کنش چی بوده که واکنش اینطور شده(به زبون ساده تر.....ما خودمون رفتار بقیه با خودمون رو رقم می زنیم )
    گاهي وقتا مي تونيم كاري كنيم كه كنش، واكنش نداشته باشه كه اين بر مي گرده به ذات ما آدم ها....
    ارسال Monday 9 February 2009 در 04:41PM توسط میرزا عبدالزکی میرزا عبدالزکی حاضر نيست
  16. Old Comment
    نشان Teshneh
    خب حالا اونی که نظر خودش رو نظر همه می دونه مغرور یا تشنه؟!
    اونی که حاضر نیست ببینه احیانا بقیه(هر چند کم تلاش) بالاتر از خودش قرار می گیرن !!(شما که با اصل تقلب مشکل نداشتین و گرنه از اول این کار رو نمی کردین پس مشکل همینه که عرض شد) مغرور یا تشنه
    اما از همه این حرفا گذشته ...گیریم که بنده تجدید نظری کردم و به نظرات دیگران در مورد خودم اهمیت قائل شدم.....نظر اونهایی رو قبول کنم که 24 ساعته باهام برخورد دارن یا نظر اونهایی که ........!!!؟
    در اخر هم اون برخود ما واکنش بوده نه کنش
    ارسال Tuesday 10 February 2009 در 10:41AM توسط Teshneh Teshneh حاضر نيست
  17. Old Comment
    نشان میرزا عبدالزکی
    متوجه نشديد ديگه. بنده با اصل تقلب مشكل دارم. اون زمان هم به قولي دوران جهالتمون بود.
    اگر كسي زحمت بكشد و درس بخواند، بنده مخلصش هم هستم. حاضرم كفشاش رو هم جفت كنم و ... اما واقعاً مسخره هست كه كسي كه تلاشي نكرده و زماني كه بايد مي خوانده، صرف عيش و نوشش و سرگرمي و خوش گذراني اش كرده، بالاتر از كسي كه شب قبل از امتحان را نخوابيده،‌قرار گيرد.
    اين ظلم هست و هيچ ربطي به غرور ندارد. مسائل را نپيچانيد لطفاً.
    در ضمن اگر من عيبي داشته باشم، و كسي پيدا شود و عيوب بنده را بگويد، ما مخلصش هم هستيم. براي اثبات حرفم مي تونيد سرنگار نقد اعضاي باشگاه در تالار سرگرمي رو مشاهده كنيد. كساني كه هيچ سمت و سوي فكري و سياسي و ديني با بنده حقير نداشتند هم نظر دادند و بنده با جان و دل پذيرفتم و به اصلاح آن پرداختم.
    در ضمن براي چندمين بار عرض مي كنم كه اين تنها حرف من نيست. دوستان حال و حوصله بحث رو ندارند. به خاطر همين بنده اين انتقاد رو بيان كردم.
    البته بايد از افراط و تفريط جلوگيري شود. نه گوشه گيري و نه پايبند بودن به حرف مردم، هيچ كدام درست نيست.
    ارسال Tuesday 10 February 2009 در 02:18PM توسط میرزا عبدالزکی میرزا عبدالزکی حاضر نيست
  18. Old Comment
    نشان میرزا عبدالزکی
    و متأسفانه كاربر تشنه حاضر نيستند از خودشون دفاع كنند...
    ارسال Wednesday 25 February 2009 در 11:34PM توسط میرزا عبدالزکی میرزا عبدالزکی حاضر نيست
  19. Old Comment
    نشان Teshneh
    دفاع جايي كاربرد داره كه شخص احساس خطر كنه
    ارسال Thursday 12 March 2009 در 12:55PM توسط Teshneh Teshneh حاضر نيست
  20. Old Comment
    نشان میرزا عبدالزکی
    هر طور راحتید. اصلاً به من ربطی نداره. فقط خواستم تو این جامعه مجازی، ثوابی کرده باشم.
    که ظاهراً کباب شده ایم.
    ملالی نیست.
    در ضمن سال نو رو به شما تبریک می گم.
    موفق باشید در این سال جدید.
    ارسال Tuesday 17 March 2009 در 07:54PM توسط میرزا عبدالزکی میرزا عبدالزکی حاضر نيست
ارسال نظر ارسال نظر
همه دنبالک ها 0

دنبالک ها

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 03:49PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه