بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > روزنوشته ها (وبلاگ) > saleh57

نکات

ارزیابی این نوشته

فرمانده.../کلیدواژه:حاج احمد.سفرعراق.کشته های جنگ.صهیونیستها.....

درخواست "فرمانده.../کلیدواژه:حاج احمد.سفرعراق.کشته های جنگ.صهیونیستها....." به Digg درخواست "فرمانده.../کلیدواژه:حاج احمد.سفرعراق.کشته های جنگ.صهیونیستها....." به del.icio.us درخواست "فرمانده.../کلیدواژه:حاج احمد.سفرعراق.کشته های جنگ.صهیونیستها....." به StumbleUpon درخواست "فرمانده.../کلیدواژه:حاج احمد.سفرعراق.کشته های جنگ.صهیونیستها....." به Google
ارسال Monday 8 July 2013 در 12:26AM توسط saleh57

نقل قول:
در اصل توسط saleh57 نوشته شده است نمايش نوشته
سلام حاج اقا
- دوسال پیش همچین روزایی بود که دهن صهیونیستها به خاک مالیده شد اونم توسط جوانان حزب الله. اخرش هم مجبور شدن خودشون دست و پاشون رو جمع کنند و به یک قطعنامه توخالی رضایت بدن.
ما که به شما افتخار می کنیم که به عنوان شاگرد ناب امام طوری بذر اسلام و انقلاب رو در این منطقه کاشتید که هنوز که هنوزه بارور و بالنده است.

- قبلا قرار بود براتون از همایش مهمی که به نام شما برگزار شده بود بنویسم. اما خب

نمی دونم چرا ولی یه دفعه یاد یه خاطره ی خیلی جالب افتادم که به شما ارتباط خاصی داره.

اولین سفر کربلایی بود که با پای پیاده عازم شدیم برویم. قضیه کلی بالا و پایین داره که سرتون رو درد نمی ارم. دست اخر رسیدیم به یک شهر مرزی بعد از مهران.
شب بود قرار بود ان شب را درانجا استراحت کنیم و فردا با اتوبوس به سمت کربلا حرکت کنیم .اهان راستی یادم رفته بود بگم که همون ماههای اولی بود که صدام حکومتش ساقط شده بود .
خلاصه شب رو در اون منطقه که شبیه یک شهرک بود گذراندیم.

با عربی دست و پاشکسته ای که داشتیم وقت خریدن اب و غذا زود لو رفتیم این برو بچه های جوان عراقی هم که یکی هم سن و سال خودشون رو پیدا کرده بودند مخ ما رو به کار گرفته بودند. حالا ما هم خسته اونها هم که گیر داده بودند و از ایران سوال می کردند از همه چیز. از امام و اقا گرفته تا شهید بهشتی و ... تا رییس جمهور مملکت و اختلافات سیاسی داخل ایران و حتی قیمت غذا و گوشت و ... . انگار نه انگار که ما خسته ی راهیم و فردا هم باید توی این گرمای وحشتناک عازم حرم اقا بشیم.
{راستی می بخشید از حالت رسمی و کتابی نوشتن خارج شدم و دارم گفتاری می نویسم. اسائه ادب نشده باشه.. البته یادم هست قبلا از تون اجازه گرفته بودم .. سکوت شماهم که علامت رضا ست و ..}
داشتم می گفتم سید ... یکی از این بچه ها بود که باباش یک مطعم(غذاخوری) در مسیر جاده داشته که چون با بعثی ها بد بوده به خاک سیاه نشونده بودنش و از رستوران داری به دستفروشی افتاده بودن. پسر این خونواده خیلی با ما گرم می گرفت با وجود مشکلات مالی که داشت کلی ما رو شرمنده خودش کرد و ما رو مهمون کرد و ... . ما که داشتیم صحبت میکردیم یه پسری اومد به جمع ما ملحق شد..سیگاری بود اما اونم گرم گرفت. بهش گفتم یه جوون مسلمون چرا بایست سیگاری باشه و .. با این هم رفیق شدیم . تا این پسر جدیده رفت یه گوشه ای سید بهم گفت این پسره باباش توی جنگ کشته شده و خودش هم دربخش جوانان حزب بعث عضو بوده و لی الان متنبه شده و داره به شناسایی بعثی ها کمک می کنه.
این رو که شنیدم وقتی که اون پسر سیگاریه برگشت یه جوری سربحث رو باز کردم و بحث رو به جنگ کشوندم و پس از پختن بحث حرف رو به اینجا رسوندم که از قول شما یه مطلب رو نقل کنم و اون هم مطلبی بود که وقتی پس از عملیات بیت المقدس خرمشهر را فتح کردید و به لبنان رفتید تا با صهیونیستهایی که به یک کشور مسلمون حمله کرده بودند بجنگید در اونجا از شما به این مضمون نقل شده بود که گفتید : " اخیش .. حالا دیگه با دشمن اصلی داریم میجنگیم .. "
صحبتم که به اینجا رسید دیدم داره تقلا می کنه یه چیزی بهم بگه گفت: فلانی تو الان یه مشکل اساسی رو که ذهنم رو مشغول کرده بود حل کردی ...
تا وقتی برگشتیم این بشر اینقده ما رو تحویل گرفت که نگو .. همه اش به خاطر این که حرفی را صادقانه از سوی شما برایش نقل کرده بودم که نشان دادید ما با عراقی جماعت مشکلی نداریم ما با امریکا و صهیونیستهاست که مشکل داریم اونهاهستن که صدام و امثال اون رو بازیچه قرار دادند و ...
خلاصه اش که اون روز کلی برای خودم نوشابه واز کردم که ایوالله به تو که این خاطره رو از حاجی خونده بودی و بازم ایوالله که به این بچه ای که پدرش در جنگ کشته شده شده بوده مطلب رو تفهیم کردی.
البته ناگفته نمونه ما خب مثل ضبط صوت بودیم و کمالات از شما و راه امام و شهدا نشات گرفته و ... .
ببخشید این اخریاش کمی لفظ قلم شد اما خب واقعیت هم جز این نیست.

عزت مزید
ارادتمندشما
صالح

یا علی
نوشته شده در دینی ، سیاسی
نمايشها 15765 نظرات 4 Edit Tags ارسال نوشته روزنوشت
« قبلي     اصلی     بعدي »
همه نظرات 4

نظرات

1. Old Comment
    نشان سایه
    گر کشته و گر اسیری ای احمد!
    در خاطر من نمیری ای احمد!
    تا چرخ به دور خویش می چرخد
    بر مصر دلم امیری ای احمد!

ای با نفس امام خو کرده
    زان رایحه کسب آبرو کرده
    سرمست ز باده ی کلام او
    توفیق شهادت آرزو کرده

یک قوم تو را شهید می خوانند
    یک قوم تو را اسیر می دانند
    اما چه کنم؟ که ناجوانمردان
    تصویر تو را ز خویش می رانند

ای بلبل در چمن نگنجیده !
    ای یوسف در وطن نگنجیده!
    ای نور دو چشم پیر کنعانی
    زندانی در بدن نگنجیده

تو کیستی ؟ آن که نور نوشیده
    پیراهنی از حضور پوشیده
    تندیسه غیرت و جوانمردی
    بر ظلمت شام غم خروشیده

من کیستم؟ آن که در وطن مانده
    بند حجاب خویشتن مانده
    چشمی به در امید خشکیده
    در حسرت بوی پیرهن مانده

ای زمزم کوثری مرا دریاب
    وی پنجه حیدری مرا دریاب
    دستانم هر تپش عطش دارد
    وی لطف برادری مرا دریاب

در یاب که بی تو سخت در ماندم
    در مصر غم تو دربه در ماندم
    از پیرهنت حوالتی بفرست
    بی برگ عبور ، پشت در ماندم

ای جبهه به خاک جبهه ها سوده
    د رمعرکه ها دمی نیاسوده
    وی اسوه ی استقامت و ایثار
    د رمصر شکنجه ها نفرسوده

ای گمشده حصار پیچیده
    وی ماه به شام تار پیچیده !
    دستان کدام فتنه رویت را
    در پرده ای از غبار پیچیده
    ارسال Monday 8 July 2013 در 08:54AM توسط سایه سایه حاضر نيست
  2. Old Comment
    نشان میرزا عبدالزکی
    این احمد کیه؟
    ارسال Monday 8 July 2013 در 09:44AM توسط میرزا عبدالزکی میرزا عبدالزکی حاضر نيست
  3. Old Comment
    نشان سایه
    مسلما شما نیستی
    جاویدالاثر حاج احمد متوسلیان
    ارسال Monday 8 July 2013 در 10:09AM توسط سایه سایه حاضر نيست
  4. Old Comment
    نشان میرزا عبدالزکی
    خدا رحمتم کنه
    ارسال Monday 8 July 2013 در 04:36PM توسط میرزا عبدالزکی میرزا عبدالزکی حاضر نيست
ارسال نظر ارسال نظر
همه دنبالک ها 0

دنبالک ها

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 08:57PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه